piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Autobusy PKS Zielona Góra wzbudziły zastrzeżenia policji

Dodano: 19 marca 2015, 21:30
Autor: drs

Utrata umowy na wożenie pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej może grozić spółce PKS Zielona Góra, której autobusy wzbudziły zastrzeżenia policjantów drogówki.

Podczas poniedziałkowej i środowej kontroli policjanci ze względu na stan techniczny autobusów zatrzymali dowody rejestracyjne kilku pojazdów, przez co z rozkładu wypadła część kursów obsługiwanych przez tego przewoźnika.

– Jeżeli sytuacja nie wykonywania kursów będzie miała charakter długotrwały, będziemy analizować czy zachodzą przesłanki zastosowania klauzul umownych w zakresie rozwiązania kontraktu – poinformowała w piątek Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Na razie ZTM oblicza wysokość kary za kursy niewykonane przez PKS Zielona Góra. W poniedziałek po zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych przewoźnik nie zrealizował 11 spośród 96 kursów na liniach 17 i 18. Do końca wczorajszego dnia przewoźnik miał złożyć raport o kursach niezrealizowanych po środowej kontroli. Wstępnie wiadomo, że z rozkładu wypadło ich mniej więcej tyle samo, co w poniedziałek.

W czwartek ZTM nie dopatrzył się już żadnych nieprawidłowości w realizacji kursów przez PKS Zielona Góra. – Wyjątek stanowi jedynie linia nr 18, do obsługi której skierowano pojazdy 12-metrowe zamiast przegubowych – zastrzega Góźdź.

MAPA

mapa2

mapa2

Czytaj więcej o: ZTM Lublin mpk lublin
mechanik
Gość
kamil
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mechanik
mechanik (12 czerwca 2015 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie ztm rozwinol temat.To sami kierowcy bo bali się juz jeździc pojazdami ktore ZG nie chciała naprawiać a zmieniala tylko kierowców.Czarę goryczy przelał autobus na Paderewskiego który dopiero co wyjechał z bazy bez hamulców i zatrzymał się na innym.

Zielona Góra nie ma mechaników. Mechaniką za prace się płaci ale nie w PKS Z.G

Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2015 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie ztm rozwinol temat.To sami kierowcy bo bali się juz jeździc pojazdami ktore ZG nie chciała naprawiać a zmieniala tylko kierowców.Czarę goryczy przelał autobus na Paderewskiego który dopiero co wyjechał z bazy bez hamulców i zatrzymał się na innym.

To raczej czara głupoty kierowcy się przelała nie goryczy bo ni miał prawa wyjechać z niesprawnymi hamulcami ,co niesprawdził wyjeżdzając z bazy on powinien być ukarany.Cała ta nagonka na pksZG to jakaś śmierdząca sprawa.Swoją drogą ciekawy jestem czy jak autobus mpk się opóźni lub nie wyjedzie też mpk zostanie ukarane bo z tego co wiem to mpk i ztm to jedno.

Rozwiń
kamil
kamil (20 marca 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja pracowałem w wielu firmach i nie uwierzycie ale czy busy czy autobusy to są przewaznie gruchoty .Jak  są dobre hamulce  to taki hałas i ryk w środku że głowa pęka .jaknie urok to przemarsz , ale to już nieważne bo to tylko kierowca cierpi przez 14 godzin pracy bo pasażer przejedzie i wysiądie pocierpi może godzinę a co jakiś sprtyniejszy zakłada słuchawki i ma dobrze.

Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (20 marca 2015 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kierowca zaczynający pracę w mpk zarabia miesięcznie 1600zł.dlaczego a dlatego że na jednego kierowcę przypada 2 biurowych przcowników mpk i ZTM

Rozwiń
arek
arek (20 marca 2015 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to są piękne autobusy i nie są zdezelowane jeźdiłem nimi i nic się nie działo ,nie wiem o co tu chodzi może jakaś firma która przegrała przetarg się mści ,bo były jakieś anulowane przetargi .A policja to zawsze coś znajdzie jak nie żarówka przepalona od cofania i już mandacik.Jak ZTM może nakładać takie astronomiczne kary za niewykonanie kursu,kto im pozwolił na coś takiego 3000 zł za brak jedego kursu!Nic dziwnego że zarząd i inne przydupasy ztmu zarabiają po 15000zł miesięcznie.Tak nie może być.Bądzcie ludzmi ztmowcy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!