Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2008 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Autobusy to raj dla kieszonkowców

0 6 A A

Kieszonkowcy najczęściej grasują w autobusach nr 10, 26, 57, 18, 31 i 32 oraz w trolejbusach nr 151 i 155.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tylko przez ostatnie dwa tygodnie okradli aż 33 osoby. Policja powołała w kwietniu specjalną grupę policjantów, którzy mają uprzykrzać życie złodziejom.

- Policjanci z tego zespołu będą po cywilnemu kontrolować najbardziej zagrożone kradzieżami kieszonkowymi miejsca i linie autobusowe - mówi Witold Laskowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Z 33 osób poszkodowanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zdecydowana większość to kobiety, którym skradziono z torebek portmonetki z dokumentami i pieniędzmi oraz telefony komórkowe. Jednej z kobiet jadącej "dziesiątką” kieszonkowiec na al. 1000-lecia wyjął z torby laptop.

Kieszonkowcy często upatrują sobie ofiary już na przystankach autobusowych. Pojawiają się tam, gdzie jest największy ruch. Pasażerowie, którzy systematycznie wsiadają na przystankach przy al. 1000-lecia, przy dworcu PKS, w centrum przy pl. Litewskim oraz na przystankach przy Al. Racławickich, doskonale znają twarze złodziei grasujących w autobusach. Na tych przystankach zatrzymują się "ulubione” przez kieszonkowców autobusy nr 10, 26, 57, 18, 31 i 32 oraz trolejbusy nr 151 i 155.

Z policyjnych statystyk wynika, że kradzieży kieszonkowych jest tyle samo, zarówno w lecie, jak i w zimie, kiedy wydawałoby się, że złodziejom trudniej dobrać się do portfeli ukrytych w grubych ubraniach. Kieszonkowcy zdają sobie sprawę, że nawet w razie wpadki nie zawsze grozi im wysoka kara. Kradzież portfela, w którym jest mniej niż 250 zł to wykroczenie, karane grzywną bądź co najwyżej krótkim aresztem.

Gorzej dla złodzieja, gdy skradzionych pieniędzy jest więcej. Wtedy odpowiada za przestępstwo. W praktyce, w przypadku kolejnej wpadki, dostaje wyrok bez zawieszenia.

W pojazdach MPK pojawi się wkrótce opracowany przez policjantów zbiór podstawowych zasad, jak uniknąć kradzieży kieszonkowej.

Jak się nie dać złodziejowi?

- Dokumenty i pieniądze trzymać w miejscach trudno dostępnych dla innych.
- Zwracać szczególną uwagę na osoby, które tworzą tzw. sztuczny tłok.
- Nie demonstrować zawartości portfela.
- Pieniądze trzymać przy sobie w dwóch miejscach, co pozwoli zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty.
- Torby i pakunki trzymać zawsze przed sobą.
- W sytuacji zagrożenia - usiłowania kradzieży kieszonkowej - wszczynać alarm.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2008 o 00:22
Kobieta ok. 45 l., czarne włosy zwiazane w kucyk, czasami w konski ogon a potem zrobiony warkocz, okulary "złote" kwadratowe oprawki, granatowa kurtka bądź innym razem granatowy plaszcz do mniej więcej kolan, czarna torebka, która zasłania... trzyma najczęsciej w lewej ręce, kości policzkowe mocno widoczne, bez makijażu, jak się dobrze przyjrzycie to zauważycie, że ma takie kreski pod oczami, wsiada czesto do autobusow na 1000-lecia, 3-go maja, oraz al. Raclawickie ( Saski , KUL). Można ja latwo zidentyfikować, bo rozglada się w autobusie komu by coś ukraść, obserwuje. Patrzy się, jak ktoś trzyma torebkę, gdzie wkłada komórke, pieniądze, jeśli kupuje bilet.

Apeluję o ostrożność wszystkich pasażerów MPK Lublin. Kieszonkowcy tylko czają się na torebki, kieszenie, w których często trzymamy coś wartościowego! Zbliza się 1 berzemy wyplaty, oni czekają tylko na taką okazje... by nas okraść!!!
Kobieta ok. 45 l., czarne włosy zwiazane w kucyk, czasami w konski ogon a potem zrobiony warkocz, okulary "złote" kwadratowe oprawki, granatowa kurtka bądź innym razem granatowy plaszcz do mniej więcej kolan, czarna torebka, która zasłania... trzyma najczęsciej w lewej ręce, kości policzkowe mocno widoczne, bez makijażu, jak się dobrze przyjrzycie to zauważycie, że ma takie kreski pod oczami, wsiada czesto do autobusow na 1000-lecia, 3-go maja, oraz al. Raclawickie ( Saski , KUL). Można ja latwo zidentyfikować, bo rozglada się w au... rozwiń
Avatar
redcf / 14 kwietnia 2008 o 12:17
123 napisał:
Przecież większość "doliniarzy" są znani kierowcom, kontrolerom, policji....jeżdżą bez biletu....a w razie kontroli są wypuszczani przez kontrolujących??
Tylko u prywatnych przewoników nie ma taryfy..."ulgowj"...muszą płacić za bilet....no i trudno uciec...skoro jest konduktor!!!!!!!!!
........znam jednego, który udaje codziennie "ucznia" z plecakiem...chudy, rudy.....i wsiada zawsze rano do 31 ....na Jana Pawła przy Bocianiej!!!!!!

Ktoś jeszcze może podac jakiś rysopis?

Ktoś jeszcze może podac jakiś rysopis? rozwiń
Avatar
123 / 14 kwietnia 2008 o 11:02
Przecież większość "doliniarzy" są znani kierowcom, kontrolerom, policji....jeżdżą bez biletu....a w razie kontroli są wypuszczani przez kontrolujących??
Tylko u prywatnych przewoników nie ma taryfy..."ulgowj"...muszą płacić za bilet....no i trudno uciec...skoro jest konduktor!!!!!!!!!
........znam jednego, który udaje codziennie "ucznia" z plecakiem...chudy, rudy.....i wsiada zawsze rano do 31 ....na Jana Pawła przy Bocianiej!!!!!!
Avatar
do mzl / 14 kwietnia 2008 o 09:04
Z jednej strony masz racje ze zlodzieje w pojazdach MPK po jakims czasie rozpracuja twarze policjantów ze specgrupy ale .. z drugiej jesli taki jeden z drugim zobacza takiego policjanta to odpuszcza i nie beda '' kroic '' ..
Jesli tylko takim funkcjuszom bedzie sie chcialo pracowac a nie beda chcieli jedynie '' odwalic '' osmiu godzin to bedzie ok !
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2008 o 08:33
[font="Arial Black"]Auobusy[/font][size="5"][/size] - a co to takiego?
Avatar
mzl / 14 kwietnia 2008 o 08:27
w tej grupie policyjnej powinni się codziennie zmieniać funkcjonariusze... bo inaczej to złodzieje będą mieli pośmiewisko z tej "specgrupy"...
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2008 o 00:22
Kobieta ok. 45 l., czarne włosy zwiazane w kucyk, czasami w konski ogon a potem zrobiony warkocz, okulary "złote" kwadratowe oprawki, granatowa kurtka bądź innym razem granatowy plaszcz do mniej więcej kolan, czarna torebka, która zasłania... trzyma najczęsciej w lewej ręce, kości policzkowe mocno widoczne, bez makijażu, jak się dobrze przyjrzycie to zauważycie, że ma takie kreski pod oczami, wsiada czesto do autobusow na 1000-lecia, 3-go maja, oraz al. Raclawickie ( Saski , KUL). Można ja latwo zidentyfikować, bo rozglada się w autobusie komu by coś ukraść, obserwuje. Patrzy się, jak ktoś trzyma torebkę, gdzie wkłada komórke, pieniądze, jeśli kupuje bilet.

Apeluję o ostrożność wszystkich pasażerów MPK Lublin. Kieszonkowcy tylko czają się na torebki, kieszenie, w których często trzymamy coś wartościowego! Zbliza się 1 berzemy wyplaty, oni czekają tylko na taką okazje... by nas okraść!!!
Kobieta ok. 45 l., czarne włosy zwiazane w kucyk, czasami w konski ogon a potem zrobiony warkocz, okulary "złote" kwadratowe oprawki, granatowa kurtka bądź innym razem granatowy plaszcz do mniej więcej kolan, czarna torebka, która zasłania... trzyma najczęsciej w lewej ręce, kości policzkowe mocno widoczne, bez makijażu, jak się dobrze przyjrzycie to zauważycie, że ma takie kreski pod oczami, wsiada czesto do autobusow na 1000-lecia, 3-go maja, oraz al. Raclawickie ( Saski , KUL). Można ja latwo zidentyfikować, bo rozglada się w au... rozwiń
Avatar
redcf / 14 kwietnia 2008 o 12:17
123 napisał:
Przecież większość "doliniarzy" są znani kierowcom, kontrolerom, policji....jeżdżą bez biletu....a w razie kontroli są wypuszczani przez kontrolujących??
Tylko u prywatnych przewoników nie ma taryfy..."ulgowj"...muszą płacić za bilet....no i trudno uciec...skoro jest konduktor!!!!!!!!!
........znam jednego, który udaje codziennie "ucznia" z plecakiem...chudy, rudy.....i wsiada zawsze rano do 31 ....na Jana Pawła przy Bocianiej!!!!!!

Ktoś jeszcze może podac jakiś rysopis?

Ktoś jeszcze może podac jakiś rysopis? rozwiń
Avatar
123 / 14 kwietnia 2008 o 11:02
Przecież większość "doliniarzy" są znani kierowcom, kontrolerom, policji....jeżdżą bez biletu....a w razie kontroli są wypuszczani przez kontrolujących??
Tylko u prywatnych przewoników nie ma taryfy..."ulgowj"...muszą płacić za bilet....no i trudno uciec...skoro jest konduktor!!!!!!!!!
........znam jednego, który udaje codziennie "ucznia" z plecakiem...chudy, rudy.....i wsiada zawsze rano do 31 ....na Jana Pawła przy Bocianiej!!!!!!
Avatar
do mzl / 14 kwietnia 2008 o 09:04
Z jednej strony masz racje ze zlodzieje w pojazdach MPK po jakims czasie rozpracuja twarze policjantów ze specgrupy ale .. z drugiej jesli taki jeden z drugim zobacza takiego policjanta to odpuszcza i nie beda '' kroic '' ..
Jesli tylko takim funkcjuszom bedzie sie chcialo pracowac a nie beda chcieli jedynie '' odwalic '' osmiu godzin to bedzie ok !
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2008 o 08:33
[font="Arial Black"]Auobusy[/font][size="5"][/size] - a co to takiego?
Avatar
mzl / 14 kwietnia 2008 o 08:27
w tej grupie policyjnej powinni się codziennie zmieniać funkcjonariusze... bo inaczej to złodzieje będą mieli pośmiewisko z tej "specgrupy"...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 23

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 7

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 6

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!