sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Awansowała za karę

Dodano: 21 czerwca 2002, 20:23
Autor: (gm, step)

Zarząd Województwa powołał na stanowisko dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Lublinie Łucję Tokarską, księgową wyrzuconą z pracy z Okręgowego Szpitala Kolejowego. Pracownicy szpitala są zbulwersowani tym awansem. - Przecież to była prawa ręka byłego dyrektora Andrzeja Niemczyka, który musiał odejść z powodu malwersacji - mówią. O szpitalnych przekrętach dyrektora Niemczyka Dziennik pisał jako pierwszy we wrześniu ubiegłego roku. Nasze zarzuty znalazły potwierdzenie w kontrolach Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz NIK, które ustaliły, że Niemczyk działał na szkodę szpitala. Doprowadził do strat rzędu ok. 1 mln zł. Między innymi wprowadził do szpitala spółkę "Aptekarz”, w której miał udziały, prowadził podwójne księgi rachunkowe przy użyciu dwóch, niezależnych programów komputerowych, zmarnował dotacje państwowe, naruszył zasadę zamówień publicznych. W listopadzie ub. roku podał się do dymisji.
Na początku br. RIO zawiadomiła policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawą zajmuje się Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Następcą Niemczyka jest jego były zastępca ds. ekonomicznych Adam Kalinowski, który mówi, że do tej pory musi robić w szpitalu porządki. Między innymi w ramach "sprzątania” stanowisko utraciła Łucja Tokarska, główna księgowa.
- Współpracowała z byłym dyrektorem. Do dziś w dokumentach jest bałagan - mówi A. Kalinowski.
- Ale nie chodziło wyłącznie o przeszłość. Miałem zastrzeżenia do jej bieżącej działalności. Zastrzeżeń nie miał Urząd Marszałkowski, który 20 czerwca powołał Tokarską na dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Lublinie. - Uznaliśmy, że jest osobą kompetentną - mówi Krzysztof Jarząbek dyrektor Wydziału Zdrowia UM.
Ł. Tokarska powiedziała Dziennikowi, że nie czuje się odpowiedzialna za poczynania A. Niemczyka. - Podpisywałam faktury, ale dopiero po tym, jak były podpisane przez inspektora nadzoru budowlanego i kierownika działu technicznego. Dyr. Kalinowski zwalniając mnie, nie powiedział za co.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!