Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Awaria z grubej rury, lepiej napełnij wannę (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 8 A A

Problemy z dostawą wody mogą mieć w piątek i sobotę mieszkańcy znacznej części Lublina. Wszystko przez awarię ważnej magistrali biegnącej w pobliżu ul. Krochmalnej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do awarii doszło w środowy wieczór. - To nie jest tak, że rura pękła i cała woda wycieka. Ta woda cały czas jest w magistrali, ale jej ciśnienie jest niższe - tłumaczy Dorota Obara z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Uszkodzona została jedna z głównych magistral wodociągowych odpowiadająca za zasilanie w wodę sporej części miasta. To główny ciąg przesyłowy dla Czechowa, LSM, Sławina, Sławinka, Węglina, Konstantynowa i Szerokiego.

Sieć została uszkodzona w pobliżu ul. Krochmalnej, nieopodal stacji paliw i skrzyżowania z ul. Diamentową. W czwartek po godz. 14. był tam wielki wykop zabezpieczony metalowymi płytami, a obok pracowały pompy. Wodociągowcy krzątali się też w innym miejscu, bliżej ul. Cichej i Bystrzycy.

Rozpoczęcie naprawy jest zapowiadane na godz. 20. MPWiK informował, że stara się inaczej zorganizować przebieg wody w sieci wodociągowej. Tak, by woda omijała uszkodzoną magistralę.

W oficjalnym komunikacie miejskie wodociągi zapowiedziały, że "w dniach 22 (godziny wieczorne) i 23 sierpnia 2014 r. istnieje prawdopodobieństwo pogorszenia warunków zasilania w zakresie ciśnienia dostarczanej wody” w rejonach zasilanych za pośrednictwem uszkodzonej sieci. Problemy mogą dotyczyć zwłaszcza mieszkańców wieżowców na LSM i Czechowie, bo tam znajdują się najwyższe budynki w tym rejonie. - Na wyższych piętrach może się tak zdarzyć, że tej wody nie będzie - przyznaje Obara.

Ze względu na awarię konieczne było wygrodzenie części ułożonego dość niedawno chodnika przy ul. Krochmalnej. Za rosnącym obok niego żywopłotem była wielka dziura w ziemi.

Nie wiadomo jeszcze, czy podczas naprawy konieczna będzie rozbiórka fragmentu asfaltowej ścieżki rowerowej.

To nie jedyna w ostatnim czasie awaria sieci wodociągowej, ale pierwsza tak duża. W lipcu do takiego zdarzenia doszło przy ul. Sierocej, gdzie przez pewien czas woda nie docierała do szpitala i trzeba było dostarczać ją tam wiaderkami z beczkowozu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MM / 28 sierpnia 2014 o 09:34

Chyba chodzi o ciepłą wodę?

Avatar
Ździch / 22 sierpnia 2014 o 06:57

Pieprznęło w rejonie ul. Krochmalnej, a (cyt.) "wodociągowcy" pojawili się na ul. Cichej !!!!! Szukają zaworu, czy nie wiedzą, co czynią ???

Szukają kolegi, wysiadł z busa i poszedł "w cholerę".

Avatar
inz / 22 sierpnia 2014 o 06:45

A zdjęcia komory przewiertowej są z terenu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego przy scieżce rowerowej. W ramach "AWARII" chcą zrobić przebudowę wodociągu - stary numer, który mieszkańcy lepiej łykają niż "wyłączenie wody z uwagi na remont". Modernizacja jest prowadzona od kilku miesięcy.

Avatar
Zenon / 21 sierpnia 2014 o 23:01

Do 123. Zwracasz uwagę innym a sam jesteś nieuważny. Piszesz o KURIERZE (a czytasz w Dzienniku Wschodnim).

Avatar
jer / 21 sierpnia 2014 o 21:09

Nie wzywajcie do napełniania wanien, bo gdy każdy tak uczyni to będą kolejne tąpnięcia, tym razem wieżowców mieszkalnych.

Avatar
hydraulik / 21 sierpnia 2014 o 18:19

Pieprznęło w rejonie ul. Krochmalnej, a (cyt.) "wodociągowcy" pojawili się na ul. Cichej !!!!! Szukają zaworu, czy nie wiedzą, co czynią ???

Avatar
123 / 21 sierpnia 2014 o 17:59

PANIE SMAGA - CZY WIE PAN JAK NAPISAĆ ZDANIE ZGODNIE Z ZASADAMI JĘZYKA POLSKIEGO. DAWNO NIE CZYTAŁEM TAK SKANDALICZNIE NAPISANEGO TEKSTU - W KURIERZE JEST TO MOŻLIWE.  NA MARGINESIE - GDZIE W LUBLINIE JEST ULICA CICHA , A GDZIE JEST BYSTRZYCA . NIE ODRÓŻNIA PAN ULICY CICHEJ OD CIEPŁEJ . TAKIE PSEUDOARTYKUŁY TO TYLKO DO PIANO - BY NIKT TEGO NIE CZYTAŁ .

Avatar
czytelnik / 21 sierpnia 2014 o 16:37

,,Za rosnącym obok nim żywopłotem była wielka dziura w ziemi."
Mówiący po polsku zaczynają pisać? I tysiące czytelników to czyta.

Avatar
MM / 28 sierpnia 2014 o 09:34

Chyba chodzi o ciepłą wodę?

Avatar
Ździch / 22 sierpnia 2014 o 06:57

Pieprznęło w rejonie ul. Krochmalnej, a (cyt.) "wodociągowcy" pojawili się na ul. Cichej !!!!! Szukają zaworu, czy nie wiedzą, co czynią ???

Szukają kolegi, wysiadł z busa i poszedł "w cholerę".

Avatar
inz / 22 sierpnia 2014 o 06:45

A zdjęcia komory przewiertowej są z terenu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego przy scieżce rowerowej. W ramach "AWARII" chcą zrobić przebudowę wodociągu - stary numer, który mieszkańcy lepiej łykają niż "wyłączenie wody z uwagi na remont". Modernizacja jest prowadzona od kilku miesięcy.

Avatar
Zenon / 21 sierpnia 2014 o 23:01

Do 123. Zwracasz uwagę innym a sam jesteś nieuważny. Piszesz o KURIERZE (a czytasz w Dzienniku Wschodnim).

Avatar
jer / 21 sierpnia 2014 o 21:09

Nie wzywajcie do napełniania wanien, bo gdy każdy tak uczyni to będą kolejne tąpnięcia, tym razem wieżowców mieszkalnych.

Avatar
hydraulik / 21 sierpnia 2014 o 18:19

Pieprznęło w rejonie ul. Krochmalnej, a (cyt.) "wodociągowcy" pojawili się na ul. Cichej !!!!! Szukają zaworu, czy nie wiedzą, co czynią ???

Avatar
123 / 21 sierpnia 2014 o 17:59

PANIE SMAGA - CZY WIE PAN JAK NAPISAĆ ZDANIE ZGODNIE Z ZASADAMI JĘZYKA POLSKIEGO. DAWNO NIE CZYTAŁEM TAK SKANDALICZNIE NAPISANEGO TEKSTU - W KURIERZE JEST TO MOŻLIWE.  NA MARGINESIE - GDZIE W LUBLINIE JEST ULICA CICHA , A GDZIE JEST BYSTRZYCA . NIE ODRÓŻNIA PAN ULICY CICHEJ OD CIEPŁEJ . TAKIE PSEUDOARTYKUŁY TO TYLKO DO PIANO - BY NIKT TEGO NIE CZYTAŁ .

Avatar
czytelnik / 21 sierpnia 2014 o 16:37

,,Za rosnącym obok nim żywopłotem była wielka dziura w ziemi."
Mówiący po polsku zaczynają pisać? I tysiące czytelników to czyta.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!