piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Bałagan po zimie, Straż Miejska grozi karami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 17:48
Autor: Dominik Smaga

Dzikie wysypisko śmieci funkcjonuje pod nasypem kolejowym, na którym oddano niedawno do użytku przys
Dzikie wysypisko śmieci funkcjonuje pod nasypem kolejowym, na którym oddano niedawno do użytku przys

Kwota, którą Ratusz ma na usuwanie dzikich wysypisk okazała się za mała. Straż Miejska grozi śmieciarzom karami i nie wyklucza… czajenia się w krzakach. A do sprzątania są jeszcze place i jezdnie

Już zidentyfikowaliśmy 70 dzikich wysypisk i już wiemy, że 100 tys. zł, które mamy na ten cel nam nie wystarczy – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Dwa największe składowiska są tak duże, że pochłonęłyby całą tę kwotę. Jedno znajduje się przy Turystycznej, niedaleko Leclerca, drugie obok torów przy ul. Tęczowej – dodaje Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – W sumie potrzeba by nam było 300 tys. zł.

Teraz firmy pracujące na zlecenie miasta usuwają 14 składowisk, m.in. przy Wyżynnej, Herbowej, Jana Sawy, Węglarza, Żelaznej i Śliskiej. – Mają je oczyścić do 24 kwietnia, później zostaną wprowadzone na kolejne składowiska – zapowiada Stefańczyk.

Ściganiem śmieciarzy ma się zająć Straż Miejska. Mundurowi ostrzegają, że będą otwierać worki z odpadami, poszukiwać w nich kopert z adresem i w taki sposób docierać do sprawców. To sprawdzona metoda. – Nie wykluczamy też obserwacji takich miejsc przez funkcjonariuszy – mówi Jacek Kucharczyk, komendant straży. – Prosimy, by zgłaszać nam wszelkie informacje, może uda nam się złapać kogoś na gorącym uczynku.

Poza dzikimi wysypiskami do sprzątania są też miejskie parki i place. – Wprowadziliśmy już wykonawców na ścieżkę rowerową, pl. Litewski, wzgórze zamkowe, dojścia do przystanków przy Północnej, zejście z Wyżynnej do wąwozu i do parku Rury – wylicza Stefańczyk. Firmy zaczęły pracę w poniedziałek, na wszystko mają miesiąc.

Do końca kwietnia z głównych dróg ma zniknąć wysypany zimą piach. – Szacujemy, że wydatki na to wyniosą około 600 tys. złotych. Do dziś oczyściliśmy ponad 30 ulic w centrum – oblicza Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. Sprzątnięte mają też być przejścia podziemne pod ulicami. – Oczyszczane było już to pod ul. Zana i pod Łęczyńską – dodaje.

Miasto czeka ponadto naprawa dróg gruntowych. – Mamy ich 120 km – mówi Żuk. Na razie mają tam pracować równiarki, dopiero później wysypywany będzie tam gruz lub tzw. kora asfaltowa. Prezydent przyznaje jednocześnie, że w kasie nie ma pieniędzy na to, by w Lublinie nie było już czegoś takiego jak "droga gruntowa”. – Nasze potrzeby w zakresie dróg sięgają blisko 500 mln zł – kwituje Żuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sądzia okręgowy
Lublinianka
demokracja
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sądzia okręgowy
sądzia okręgowy (19 kwietnia 2013 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak BARANIE ŁBY nie pilnują,nie egzekwują przepisów prawa to wory na plecy i sami niech zbierają,jak nie to pozbawić ich wynagrodzenia.
Rozwiń
Lublinianka
Lublinianka (19 kwietnia 2013 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja proponuję, żeby Straż Miejska rozglądając sie za psami na osiedlu Chopina, zwróciła przy okazji uwagę na sterty śmieci wokół alejek i boisk. Trzeba wymagać od wszystkich.
Rozwiń
demokracja
demokracja (19 kwietnia 2013 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowy podatek śmieciowy - dotychczas śmieci kosztowały miesięcznie 33 zł za 2 kosze po 120l, a od lipca będą kosztowały np. 69zł za conalmniej 3 głowy. A jeśli chcecie wykaz argumentów to: "bo tak". Płacisz za siebie, za tego co wysypuje na miejskiej działce, za pensje na nowo utworzonych stanowiskach urzedników oddelegowanych do brania nowych pensji, za raty kredytów, których sam nie brałeś i nigdy byś nie wzioł i cała masy innych ukrytych kosztów.
Rozwiń
mało długów?
mało długów? (19 kwietnia 2013 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A że nie ma pieniędzy w kasie miastą, to trzeba postawić stadion, żeby jeszcze bardziej i dłużej ich nie było, ale swoi dobrze na tym wyjdą. Bo długi miasta nie są przecież problemem ani prezydenta ani rady miasta...
Rozwiń
troskliwy o czystość
troskliwy o czystość (19 kwietnia 2013 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nim straz wiejska zacznie nas karać to komendant tyuch nadludzi powinien przeprowadzić im szkolenie
z KULTURY OSOBISTEJ. Swego czasu jechałem za oznakowanym samochodem SM, z okna "wystrzelił"
niedopałek papierosa. Udało misię dodzwonić dna telefon alarmowy, gzdie dowiedziałem się ,że w strazy miejskiej nie ma palących i zebym zajął się własnymi problemami a nie monitorowanem pracy strażników.
Ponadto zrobiło się ciepło , w związku z powyższym kierowcy ze straży jeżdzą z łokciem za oknem. A potem zwolnionko i choroba zawodowa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!