środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Bałagan z biletami za złotówkę w centrum Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2012, 21:24
Autor: Dominik Smaga

Bilety za złotówkę będą obowiązywać od poniedziałku, tak jak strefa płatnego parkowania (Jacek Świer
Bilety za złotówkę będą obowiązywać od poniedziałku, tak jak strefa płatnego parkowania (Jacek Świer

Na ul. Narutowicza w Lublinie będzie można wsiąść z biletem za złotówkę. Na Lipowej, choć też jest ulicą graniczną – już nie.

Bilety za złotówkę będą obowiązywać od poniedziałku, tak jak strefa płatnego parkowania. Mają być zachętą do pozostawienia samochodu w garażu i przesiadki do autobusu. Bilet ma uprawniać do przejazdu bez przesiadki od pierwszego przystanku w granicach strefy do pierwszego przystanku poza strefą. Ale nie wszystko jest tu jasne.

Granica strefy biegnie m.in. przez ul. Narutowicza. Po jej zewnętrznej stronie można będzie wsiąść z biletem za 1 zł i jechać w stronę Bernardyńskiej, zarówno z przystanku przy Mościckiego, jak i z pl. Wolności. A potem dojechać m.in. na Zamojską.

Granica strefy biegnie też ul. Lipową. Po zewnętrznej stronie znajdują się przystanki koło Astorii i przy bramie cmentarza, ale z nich nie odjedziemy za 1 zł. A gdyby były tu takie same zasady, jak na Narutowicza, to w tej cenie dojechalibyśmy pod MPWiK.

Skąd takie różnice? Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że nie jest to pomyłka. Choć na mapce dołączonej do miejskiej uchwały obiema ulicami biegnie granica strefy, to w drugim załączniku ul. Lipowa nie jest wskazana jako jedna z tych, przy których postój jest płatny.

– Stąd przystanki zlokalizowane na tej ulicy od strony Astorii i cmentarza są przystankami pierwszymi do wysiadania po wyjeździe ze strefy – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Natomiast przystanek Lipowa cmentarz 02, uznaliśmy jako przystanek do wsiadania, gdyż znajduje się on od wewnętrznej strony strefy.

Podobna niespodzianka czeka na ul. Czystej i Bieczyńskiego, tyle że na kierowców. Choć na mapce wyraźnie widać, że obie ulice znajdują się poza granicą strefy, to w drugim załączniku widnieją jako te, na których postój jest płatny.

• Szczegółowy informator na temat płatnej strefy i biletu za 1 zł – jutro w Magazynie Dziennika Wschodniego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hak
izydor
Osito
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hak
hak (27 września 2012 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za po****ny pomysł !!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
izydor
izydor (27 września 2012 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Musiałbym chyba na głowę upaśc, aby płacic 1 zł za przejazd 500m.
Rozwiń
Osito
Osito (27 września 2012 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Boże, czy naprawdę nie dało się ustalić, że KAŻDY PIERWSZY LUB OSTATNI PRZYSTANEK PRZY STREFIE jest graniczny dlta tych cholernych jednozłotówek??? A tak za ch... nie wiadomo, gdzie wsiadać, gdzie wysiadać; okazuje się też, że trzeba gdzie indziej wsiąść i gdzie indziej wysiąść chcąc wrócić w to samo miejsce - to jest dopiero kur-w-iozum!!! Czy w tym mieście naprawdę trzeba wszystko, ale to wszystko skomplikować i spi3rd01ć???!!!
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (27 września 2012 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Max' timestamp='1348746992' post='678243']
Tylko imbecyle to wymyślali. Kto o zdrowych zmysłach będzie płacić 1 zł, by przejechać 1-2 przystanki ?

Po 1. Zapłaci za dojazd samochodem do śródmieścia.
Po 2. Zapłaci za postój, tego samochodu.
Po 3. Ma jeszcze 1 zł płacić za przejazd w tłocznym, śmierdzącym autobusie jeden, max dwa przystanki, wcześniej czekając na ten autobus 15 minut ?

Urzędnicy mnie zadziwiają. Do ch*** ale na podstawie paragonu za kupno biletu parkingowego poruszanie się w strefie powinno być DARMOWE !!!!

To ma sens, a nie wymysły szurniętych urzędników.
[/quote]

niestety ale twój pomysł nie ma najmniejszej racji bytu! wiesz dlaczego! bo wpadłeś na niego sam, bez konsultacji, narad, analiz, długotrwałego badania rynku i kosztownych ekspertyz! zrobiłeś to samemu, a w urzędach podobne rzeczy robi się w 30! ba u nich parzy się herbatę w 3 osoby! dlatego też nie wyskakuj z podobnymi pomysłami bo i tak nie ugrasz! nie masz szans i koniec! urzędnicy mają najlepsze pomysły jak z prostej rzeczy zrobić rzecz nie do przejścia, oni tam się głowią dniami i tygodniami aby maksymalnie móc skomplikować życie mieszkańcom i chwała im za to, bo dzięki temu wiemy że są i nie biorą kasy tylko za siedzenie
Rozwiń
Alef
Alef (27 września 2012 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To miasto jest jednym wielkim bałaganem...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!