środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Bankier wolny

Dodano: 29 kwietnia 2002, 21:56
Autor: (er)

Feliks W., były dyrektor oddziału banku PKO BP w Lubartowie, wyszedł na wolność. Areszt uchyliła mu prokuratura Okręgowa w Katowicach – dowiedział się wczoraj Dziennik.

Bankier wyszedł na wolność pod koniec ubiegłego tygodnia, po spędzeniu za kratkami blisko trzech miesięcy. Do aresztu trafił w styczniu. Katowicka prokuratura zarzuciła mu dokonanie wyłudzenia. Na przełomie 1998–99 roku umożliwił zaciągnięcie kredytu w wysokości 4 mln zł spółce Italmarca MK z Kocka, prowadzonej wówczas przez syna byłego posła Marka Kolasińskiego. Kredyt nie został spłacony, a udzielono go na warunkach, które według prokuratury nie dawały szans na odzyskanie pieniędzy.
Wczoraj w katowickiej prokuraturze nikt nie chciał poinformować, jaki środek zapobiegawczy zastosowano wobec bankiera w zamian za areszt. W związku z tą samą sprawą od miesiąca za kratkami przebywa również Stanisław M., były zwierzchnik Feliksa W. Sąd Okręgowy w Katowicach rozpatruje zażalenie na zastosowanie wobec niego aresztu. Decyzja zapadnie w połowie maja. Dwójce pracowników lubartowskiego banku zarzucono niegospodarność i niedopełnienie obowiązków.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24