poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Bardziej amerykański UMCS

Autor: (alf)

Studia amerykanistyczne w Lublinie oraz rozszerzenie współpracy z uczelniami USA, to efekt zakończonej właśnie wizyty władz UMCS w Stanach Zjednoczonych.
- Dotychczas współpracowaliśmy z trzema amerykańskimi uczelniami, dzięki czemu nasi wykładowcy oraz blisko 300 studentów skorzystało z możliwości wyjazdów - mówi rektor UMCS, prof. Marian Harasimiuk. - Teraz podpisaliśmy kolejną umowę o współpracy z Uniwersytetem Stanu Nebraska w Lincoln.
Rozszerzone zostały również dotychczasowe umowy. Studenci mają nie tylko okazję do zdobywania wykształcenia w uniwersytetach amerykańskich. Uzyskali także możliwość legalnej pracy w uczelnianych kampusach, na takich samych prawach jak amerykańscy koledzy. Z oferty wymiany studentów będą więc mogli korzystać również gorzej sytuowani, których nie stać było dotychczas na wyjazd. Swoją pomoc w realizacji ambitnych planów zadeklarowali również amerykańscy przedsiębiorcy.
Amerykańskie uczelnie zainteresowane są również rozszerzeniem współpracy poprzez wspólne projekty artystyczne i badawcze. Przede wszystkim w dziedzinach nauk przyrodniczych, biotechnologii i politologii.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24