czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Barwny orszak przejdzie przez Lublin w święto Trzech Króli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2011, 12:47

Orszak Trzech Króli w Warszawie (Sebastian Luciński/mmwarszawa.pl)
Orszak Trzech Króli w Warszawie (Sebastian Luciński/mmwarszawa.pl)

Ciemnoskóry król w otoczeniu pozostałych mędrców, anioły, kolędnicy i mieszkańcy Lublina. Tak ma wyglądać Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie z pl. Litewskiego do archikatedry. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w mieście.

– To ma być wysokiego lotu wydarzenie. Spontaniczne, które nie jest do końca reżyserowane – zapowiedział dziś na spotkaniu z dziennikarzami ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej. – Orszak, który będziemy organizować nie jest teatrem świeckim, tylko religijnym opartym na wydarzeniu ewangelicznym. Chcemy, żeby dzieci wzięły w tym czynny udział i się przebrały. Zapraszamy ich razem z rodzicami.

6 stycznia orszak Trzech Króli wyruszy z pl. Litewskiego.

– O godz. 11.15 na platformie samochodowej zaczną śpiewać różne zespoły – zachęcał do przyjścia na uroczystość ks. Podpora. – Kilkanaście minut później pojawią się na niej trzej królowie. Będą się naradzać, czy iść do stajenki. Chcemy, aby jeden z królów był czarnoskóry. Rozmawialiśmy już z mężczyzną pochodzącym z Afryki i się zgodził wystąpić w naszym przedsięwzięciu. Rozważamy też udział czwartego króla. Planowaliśmy, żeby wjechał on do archikatedry na osiołku, gdzie będzie odprawiona msza św. Nie wiemy jednak czy będzie to możliwe do wykonania. Bo zwierzę może się spłoszyć. W tej kwestii decyzja jeszcze nie zapadła.

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu


Na tym nie koniec. – Chcielibyśmy włączyć w to przedsięwzięcie obcokrajowców, m.in. uchodźców z Czeczeni, studentów ze Stanów Zjednoczonych m.in. po to, aby np. mogli przeczytać fragment Pisma Świętego w języku angielskim czy zaśpiewać kolędę w swoich ojczystym języku.

Organizatorzy liczą też na udział lubelskich aktorów i muzyków.

Duże znaczenie w całym spektaklu będzie odgrywać kolor. Król z Afryki będzie miał niebieskie szaty, jego towarzysz z Azji – złote zaś król Europejczyk – zielone. Organizatorzy przedsięwzięcia chcieliby, aby dzieci, które wezmą udział w orszaku miały peleryny w jednym z tych kolorów.

Chcesz wystąpić?

Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację przedsięwzięcia proszone są o kontakt z organizatorami. Można dzwonić pod numer telefonu 81 532 12 65 lub pisać lublin@orszak.org.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!