piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Basen olimpijski przy Al. Zygmuntowskich zacznie rosnąć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2013, 17:05
Autor: Dominik Smaga

Termin zakończenia budowy basenu został wyznaczony na listopad przyszłego roku<br />
 (Maciej Kaczanowski
Termin zakończenia budowy basenu został wyznaczony na listopad przyszłego roku
(Maciej Kaczanowski

We wtorek budowa basenu olimpijskiego przy Al. Zygmuntowskich wkroczy w nowy etap. Zacznie się wznoszenie nadziemnej części inwestycji. Za rok obiekt ma być już gotowy.

Na wtorek planujemy postawienie pierwszego żurawia, w środę pojawi się kolejny – zapowiada Piotr Dykałowicz, kierownik budowy z bialskiej firmy Unibep, która wygrała przetarg na budowę basenu. Teren inwestycji przejęła od miasta w na początku sierpnia. – Teraz pracuje tu ok. 35-40 osób, w szczytowym momencie będzie ich ok. 200 – dodaje kierownik.

Na miejscu zakończyła się już rozbiórka wszelkich zbędnych budowli. Mało stabilny w tym rejonie miasta grunt został już ustabilizowany tysiącem pali. – Kończymy już palowanie terenu. Zaczęliśmy wykonywać betony podkładowe pod konstrukcję, likwidujemy też platformy, które zostały zrobione na potrzebę palownicy – mówi Dykałowicz.

– Budowa wkroczy w nowy etap – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Obiekt zacznie rosnąć w górę i od tej pory wszystko będzie widoczne. Na ten rok zakładamy jak największe zaawansowanie prac przy budowie stanu surowego, dokąd pozwoli pogoda.

Termin zakończenia budowy basenu został wyznaczony na listopad 2014 r. Miasto zakłada, że obiekt zostanie oddany mieszkańcom do użytku w styczniu 2015 r. Cała inwestycja pochłonie ponad 89 milionów złotych. Ratusz szacuje, że do działalności obiektu nie trzeba będzie dokładać, a wpływy mają pokrywać wszystkie koszty. Jako podstawę do takich założeń urzędnicy wskazują planowaną przepustowość kompleksu pływackiego.

Jednocześnie ma on być w stanie przyjąć 700 osób. A przy założeniu 60-proc. wykorzystania obiektu ma obsługiwać miesięcznie 100 tys. osób.

Główną atrakcją będzie 50-metroway basen olimpijski, którego nieckę będzie można dzielić na mniejsze, wykorzystywane w tym samym czasie, części. Sportowcy będą mieć osobne wejście, co pozwolić ma na równoczesne rozgrywanie zawodów i udostępnianie kompleksu zwykłym klientom. Projekt przewiduje też mniejsze baseny rekreacyjne, pomieszczenia do zajęć fitness i wodospady.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jadzka
obserwator
helon
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jadzka
Jadzka (4 listopada 2013 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie możemy sie już doczekać :)

Rozwiń
obserwator
obserwator (4 listopada 2013 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie samymi drogami człowiek żyje...

SPORT i KULTURA też są ważne...

Rozwiń
helon
helon (4 listopada 2013 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szanowny Panie Redaktorze,

napisał Pan "zapowiada Piotr Dykałowicz, kierownik budowy z bialskiej firmy Unibep". Natomiast firma UNIBEP nie jest Białej Podlaskiej (bialskiej formy) lecz z Bielska Podlaskiego - czyli bielskij firmy. Kłania się szkoła podstawowa z odmiany ;)

Pozdro

Rozwiń
swim
swim (4 listopada 2013 o 07:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Myślenie życzeniowe charakteryzuje władze miejskie szkoda że w tak drogim temacie. Omamianie opinii publicznej twierdzeniami, że obiekt sam się sfinansuje może spowodować, że faktyczne koszty w pierwszych latach będą wywoływać protesty mieszkańców. Utrzymanie roczne takiego obiektu to 1,5 - 2 mln. Odzyskanie 50% tej kwoty z wpływów to będzie wielki sukces. Nierealne jest także utrzymanie terminu na styczeń 2015 - chyba, że na życzenie UM Lublin nie będzie tej zimy ani mrozu , ani śniegu

Rozwiń
ryba piła
ryba piła (4 listopada 2013 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Ratusz szacuje, że do działalności obiektu nie trzeba będzie dokładać, a wpływy mają pokrywać wszystkie koszty.

Jako podstawę do takich założeń urzędnicy wskazują planowaną przepustowość kompleksu pływackiego.
Jednocześnie ma on być w stanie przyjąć 700 osób.

A przy założeniu 60-proc. wykorzystania obiektu ma obsługiwać miesięcznie 100 tys. osób."

... czyli w każdej minucie każdego dnia na obiekcie ma przebywać i płacić za pobyt minimum 420 klientów (60 % z 700 osób). ;)

Powodzenia.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!