piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Baseny w Lublinie: Gdzie popływamy, a gdzie jeszcze poczekamy?

Dodano: 6 sierpnia 2015, 15:15
Autor: Dominik Smaga

Wczoraj udało się dopuścić do użytku zjeżdżalnie nad Zalewem Zemborzyckim. Jutro po rocznej przerwie otwarty zostanie stary basen przy Al. Zygmuntowskich. A tylko do niedzieli można korzystać z pływalni przy Łabędziej, która będzie zamknięta do końca wakacji

Wraca stary basen

Od piątku będzie można korzystać ze Strefy H2O przy Al. Zygmuntowskich, która została zamknięta z powodu budowy nowego centrum pływackiego wraz z basenem olimpijskim. Budowa już się zakończyła, a stary basen znów może być udostępniony klientom. – Nie ma już żadnych przeszkód – zapewnia Tomasz Grodzki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jaki jest cennik? Według tabeli przesłanej nam wczoraj przez MOSiR godzina pływania kosztuje 6 zł (dla każdego) od poniedziałku do piątku przed godziną 15, zaś w pozostałych godzinach oraz w weekendy i święta 11 zł (bilet normalny), 8 zł (ulgowy) lub 12 zł (rodzinny).

Z informacji tej wynika również, że po godzinie 15 oraz w weekendy można korzystać z karnetów czterowejściowych w cenie 40 zł (ulgowy po 28 zł) i dwukrotnie droższych ośmiowejściowych. W przesłanej nam przez MOSiR tabeli wykazana jest też 20-procentowa zniżka dla posiadaczy karty „Rodzina 3+”.

W sierpniu stary basen ma być czynny od godz. 9 do 21, zaś od września znacznie dłużej, bo od godz. 6 do 22. Po otwarciu (jego termin nie jest znany) nowego centrum pływackiego z basenem olimpijskim stara Strefa H2O nie zostanie zamknięta. – Nadal będzie czynna – zapewnia prezes. Obiekt nie będzie włączony w skład nowego kompleksu, będzie działać niezależnie od niego. – Może funkcjonować jako zaplecze treningowe dla klubów.

Zamykają Łabędzią

Niedziela ma być ostatnim dniem, kiedy będzie można cieszyć się z kąpieli w krytej pływalni Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej. Znajdujące się tu baseny będą nieczynne od poniedziałku aż do końca miesiąca. Tyle potrwa przerwa techniczna wynikająca m.in. z wymogów sanitarnych. – To czas generalnego czyszczenia niecek basenowych oraz elementów systemu uzdatniania wody. Do przeprowadzenia tych prac konieczne jest wypuszczenie wody z basenów – poinformował wczoraj MOSiR. – W czasie przerwy dokonane zostaną również przeglądy gwarancyjne i drobne naprawy.

Wrotków odżywa
Od wczoraj znów czynna jest zjeżdżalnia w kompleksie basenów na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Przez kilka dni nie można było z niej skorzystać, bo w wodzie wykryte zostały bakterie i instalację trzeba było gruntownie zdezynfekować, a wodę ponownie przebadać. Z tego samego powodu trzeba było zamknąć również brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Ponieważ ośrodek nie działał pełną parą, przez kilka dni cena biletu była obniżona do 5 zł.

Zabiegi poskutkowały, woda się oczyściła i wczoraj nie udało się otworzyć tylko placu zabaw. Od dziś na Słonecznym Wrotkowie obowiązują nowe stawki opłat. Za dziecko do trzeba zapłacić 3 zł, cena dla młodzieży szkolnej (do lat 18) to 10 zł, a dla dorosłych 15 zł.

Czytaj więcej o: Lublin basen Woda
EWA
Gość
Nina
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

EWA
EWA (9 sierpnia 2015 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

@Nina a Wrotków to niby co?

JEDEN Wrotków na 380 tys mieszkańców. Rzeczywiscie wielki sukces. To w latach 60 w samym centrum miasta były 3  TANIE ODKRYTE baseny. Zobacz na Puławy i Kraśnik jakie mają baseny a to małe miasta.Rozumiem że na Zygmuntowskich też odkrytego nie będzie ,a nie wiem komu chce się latem siedzieć na krytym basenie .Pewnie 10 zł za cały dzień na odkrytym basenie to się miastu nie opyla,i woli ściagac tyle za godzinę.

Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Nina a Wrotków to niby co?
Rozwiń
Nina
Nina (7 sierpnia 2015 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego w tak duzym mieście jak Lublin nie ma basenu odkrytego?Na wizualizacji basenu na Łabedziej widniał taki basen.Dlaczego go nie ma?Czyzby zabrakło pieniędzy?

Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej by to było zrobić w przerwie świąteczno - noworocznej np. od 20,12 do 10,01 dzieci nie mają zajęć, ludzie raczej myślą o balach albo nartach, ale której firmie by się chciało w tym terminie zapitalać :) ???
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiekt przy ul. Łabędziej zamknięty do końca sierpnia z powodu "przerwy technicznej" ? Akurat w czasie wakacji i wtedy gdy baseny naprawdę są potrzebne (upały).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!