niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Będą degustowali wódkę w LCK. "W publicznych placówkach nie powinno się organizować takich imprez"

Dodano: 12 maja 2017, 11:55

Budowa LCK przy ul Grottgera pochłonęła 80 mln zł – inwestycję w połowie sfinansowała Unia<br />
Budowa LCK przy ul Grottgera pochłonęła 80 mln zł – inwestycję w połowie sfinansowała Unia

Bezpłatne warsztaty połączone z degustacją różnych rodzajów wódek odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. – W publicznych placówkach nie powinno się organizować takich imprez. To sprzeczne z duchem ustawy o wychowaniu w trzeźwości – ocenia Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

W najbliższy poniedziałek w LCK odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne z cyklu Polish Vodka Tour. To impreza, którą od kilku lat organizuje Stowarzyszenie Polska Wódka. Tegoroczną edycję poprowadzi m.in. Pascal Brodnicki, znany polsko-francuski kucharz.

Jak piszą organizatorzy, celem spotkań Polish Vodka Tour jest edukacja związana z tradycjami, a także z kulturą spożywania polskiej wódki.

Budowa LCK pochłonęła 80 mln zł – pieniądze pochodziły po połowie z budżetu województwa i Unii. Władze województwa zdecydowały, że statutowymi zadaniami Centrum będzie m.in. promocja walorów i możliwości rozwojowych regionu, pobudzanie aktywności gospodarczej na jego terenie, podnoszenie poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki Lubelszczyzny...

Czy wobec powyższego organizacja imprezy promującej alkohol w samorządowej, publicznej placówce, to dobry pomysł? – Nie widzę w tym nic złego, to impreza dla osób pełnoletnich – mówi Piotr Dreher, przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.

– Z profilaktycznego punktu widzenia im większa dostępność alkoholu, tym więcej osób go wypije. Jeżeli ta impreza ma być formą zachęty do picia, to jest to dwuznaczne – ocenia Paweł Fijałkowski, dyrektor Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie.

– Jesteśmy publiczną placówką, ale współpracującą z komercyjnymi partnerami. Jeżeli ktoś chce zorganizować u nas imprezę, która nie zagraża bezpieczeństwu, nie mamy powodu, żeby odmówić – zaznacza Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i dodaje: W ramach tego wydarzenia przewidziane są warsztaty i targi producenta alkoholu. Nie możemy z góry założyć, że skoro impreza jest dostępna dla wszystkich, to przyjdą na nią ludzie, którzy będą chcieli się upić. Takie samo założenie można by było zrobić np. w przypadku targów piw rzemieślniczych w Targach Lublin, których udziałowcami są również jednostki publiczne.

– Wskazywanie na współpracę z komercyjnymi partnerami to żaden argument, tylko szukanie usprawiedliwienia. W publicznych placówkach nie powinno się organizować takich imprez – uważa Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i podkreśla: To sprzeczne z duchem ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Takie placówki powinny promować coś zupełnie innego.

SONDA
Liczba głosów: 325

Czy taka impreza powinna się odbywać w Lubelskim Centrum Konferencyjnym?

76.31 %
Tak, nie widzę przeciwskazań
23.69 %
Nie, nie powinna
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Jadzia
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 maja 2017 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i w tej branży w radzie nadzorczej zasiada Żuk ,abo Sosnowski , albo Hetman ?. Oni niedługo taką imprezkę i na KUL-u zainstalują a mnie to nie zdziwi. Jak to śpiewali " CO NAM HAŃBA GDY TALARY MAJĄ WIĘKSZY KURS OD WIARY"....
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki żal z podpisem :D:D połowa z łunii a ileż to domów weselnych jako innowacyjna gospodarka kasę wzięło. A jak tam się coś dzieje konkretnego to dziennik czego milczy ?? Oj nie po linii hahahahaha
Rozwiń
Jadzia
Jadzia (12 maja 2017 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na stronie LCK pisze że komercyjnie wynajmują powierzchnie. Jakby odmówili to co?? Dziennikarzyna by smarował że jak śmieli odmówić przecież wódka w PL legalna. I że kasa ucieka. 
Rozwiń
zal.pl
zal.pl (12 maja 2017 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cenisz dobre dziennikarstwo - nie wchodź na dziennik wschodni. Nic się nie dzieje kompletnie w tym mieście żeby coś takiego smarować?? ŻE-NA-DA. Temat na siłę aż sam krzyczy. 
Rozwiń
Adam
Adam (12 maja 2017 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
......a w kościele piją wino .Dokładnie i nikt nie robi z tego afery.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!