wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Będą garaże przy Filaretów? Mieszkańcy zapowiadają dalszą walkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2010, 18:32

Lubelski ratusz zezwolił na budowę garaży przy ul. Filaretów. Inwestycji od miesięcy sprzeciwiają się mieszkańcy pobliskich bloków. Zapowiadają, że mimo wszystko nie dopuszczą do realizacji projektu.

Za inwestycją stoi Spółdzielnia Mieszkaniowa Czuby. Budowa garaży oznacza m.in. wycięcie kilkunastu drzew. Właśnie to budzi największy sprzeciw mieszkańców. Spółdzielnia nie rezygnuje jednak z przedsięwzięcia.

– Wczoraj odebrano pozwolenie na budowę – mówi Elżbieta Łukasik z Wydziału Architektury i Budownictwa lubelskiego ratusza. – Odpowiednie zawiadomienia wysłaliśmy do właścicieli wszystkich sąsiednich nieruchomości. Jest ich blisko 140. Teraz trzeba czekać na ewentualne protesty. Na uprawomocnienie się decyzji potrzeba co najmniej trzech tygodni.

Protestujący zapowiadają, że do tego nie dopuszczą. Co zamierzają zrobić - czytaj na MM Lublin: Lublin: Przy ul. Filaretów mogą wyrosnąć garaże. Mieszkańcy protestują
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
janek
janek
janek
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janek
janek (8 sierpnia 2010 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Informacja dotycząca stanu zaawansowania inwestycji - zespołu garażowo-parkingowego
z usługami w os. Skarpa przy ul. Filaretów

1. Projekty budowlano-wykonawcze zostały złożone do Wydziału Architektury Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta Lublin w celu otrzymania pozwolenia na budowę.

2. Oczekujemy na opinię Zespołu Opiniodawczo-Konsultacyjnego przy Prezydencie Miasta Lublin w sprawie usunięcia drzew kolidujących z inwestycją.

3. W zamian za usunięcie 18 drzew dokonamy nasadzeń zastępczych w rejonie planowanej inwestycji - na koszt przyszłych właścicieli garaży.

4. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót.

5. Po wyłonieniu wykonawcy robót i wyliczeniu przewidywanego kosztu ceny 1m2, Spółdzielnia zwróci się do osób, które złożyły podania, z prośbą o potwierdzenie zamiaru przystąpienia do budowy garażu.

6. Warunkiem rozpoczęcia budowy i przystąpienia do podpisywania umów z przyszłymi użytkownikami jest uzyskanie potwierdzenia z akceptacją ceny. Osoby zainteresowane budową będą zapraszane do Spółdzielni wg kolejności składanych podań, pierwszeństwo przysługuje członkom i mieszkańcom osiedla Skarpa.

7. Aktualnie 90% złożonych podań - to mieszkańcy osiedla Skarpa.
jakie nie prawidłowosci

1 . za posadzenie dzrzew zapłacic musza przyszli własciciele garazy
90 % podan o garaze to mieszkancy skarpy co jest nie prawda jest ich około 60 % zródło 100% sprawdzone , ta osoba pracuje w spółdzielni
i jeszcze przetarg
jest juz z góry ustalony kto wygra ( reka reke myje)
Rozwiń
janek
janek (8 sierpnia 2010 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w spółdzielniach mieszkaniowych będą odbywać się walne zgromadzenia (ew. zebrania przedstawicieli członków). Jest to najczęściej jedyny moment, kiedy członkowie mają możliwość dokonania oceny efektów całorocznej pracy zarządu i podniesienia swoich zastrzeżeń co do jego rzetelności. Zaakceptowanie całorocznej działalności prezesa spółdzielni i jego zastępców odbywa się wówczas poprzez udzielenie absolutorium, które jest podstawową formą kontroli członków nad zarządem.

? Konsekwencją nieudzielenia absolutorium może być odwołanie poszczególnych lub wszystkich członków zarządu. W tym celu można natychmiast po nieudzieleniu absolutorium złożyć wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu: odwołanie członków zarządu ? tłumaczy Jaromir Gazy z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców.

Kwestie wyboru i odwołania członków zarządu reguluje art. 49 par. 2 prawa spółdzielczego, który stanowi, że statut określa, czy uprawnienia te przysługują radzie nadzorczej, czy walnemu zgromadzeniu.

? To jest jedyny wyjątek w prawie spółdzielczym, kiedy walne lub zebranie przedstawicieli może podjąć uchwałę w sprawie, chociaż wcześniej nie była ona przewidziana w porządku dziennym ? mówi prof. Krzysztof Pietrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Prawo do wystąpienia z inicjatywą podjęcia takiej uchwały ma każdy członek spółdzielni, który ma prawo do udziału w głosowaniu. Jak tłumaczy prof. Krzysztof Pietrzykowski, walne zgromadzenie ma prawo (może z niego skorzystać, ale nie musi) odwołania członków zarządu, którym nie udzieliło absolutorium. Uprawnienie to przysługuje walnemu zgromadzeniu także wtedy, gdy odwoływanie należy statutowo do kompetencji rady nadzorczej.

? Przeważnie w głosowaniu przy odwoływaniu członków zarządu odbywa się to zwykłą większością głosów, ale zdarzają się jednak i takie spółdzielnie, w których według statutu konieczne jest 2/3 głosów osób głosujących ? mówi Jaromir Gazy. Nieudzielenie absolutorium nie pociąga za sobą automatycznego rozwiązania umowy o pracę z członkiem zarządu (wyrok SN z 7 września 2000 r., sygn. akt I PKN 101/00).
Rozwiń
janek
janek (8 sierpnia 2010 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w takim razie co trzeba zrobic aby odwołac rade z cheia sie zajme zbieraniem podpisów za odwołaniem prezesa i rady jak nie umia rzadzic to usunac chwasty
Rozwiń
wkurzony
wkurzony (8 sierpnia 2010 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro przedstawiciele spółdzielni olewają mieszkańców i nie próbują nawet się z nimi dogadać, to po co takie władze, które za nic mają zdanie spółdzielców. Nie są wieczni i mogą być w każdej chwili odwołani.
Odwołać radę nadzorczą i zarząd i rozwiązać z nimi umowy o pracę. W takiej kolejności, bo w RN może są pupilki prezia i spółki i będą przeszkadzać w odwołaniu zarządu.
Z niewiedzy ludzi i braku zainteresowania się swoimi sprawami w spółdzielni korzystają różne grupki interesu i dlatego tak jest w polskiej spółdzielczości, władze mają członków za maszynkę do robienia pieniędzy.
Rozwiń
Beba
Beba (8 sierpnia 2010 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie naśmiewaj się z krzyża. Jest symbolem, który szanuje i nie życzę sobie takich komentarzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!