Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2011 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Będą nowe słupki i wiaty przystankowe

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
 (wizualizacja)
(wizualizacja)

350 nowych słupków przystankowych zamawia Zarząd Transportu Miejskiego. W środę ogłosił przetarg na ich dostawę. Słupki będą wyglądały o wiele bardziej estetycznie od dotychczas używanych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Te, które teraz stoją na przystankach spawane są z różnych elementów.

Nowe słupki mają być jednolicie czerwone, obok znaku drogowego będzie więcej miejsca na naklejki z numerami zatrzymujących się w danym miejscu linii autobusowych i trolejbusowych. Na każdym znajdzie się też logo miasta, wszystkie słupki mają być też wyposażone w kosze na śmieci.

W sumie ZTM zamawia 250 słupków z mniejszą tablicą do umieszczania rozkładów i 100 z większą. Owalne gabloty na rozkłady będą dwustronne. Przetarg dotyczy też zakupu 27 wiat przystankowych, w tym pięciu większych.

Do końca września tego roku stanąć ma 50 słupków z większą tablicą i 100 z mniejszą oraz dwanaście wiat, zaś pozostałe słupki i wiaty powinny zostać zamontowane do końca września przyszłego roku.

To już drugi przetarg na ten sam zakup – poprzedni zakończył się fiaskiem.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 31 stycznia 2011 o 08:40
przepraszam, pomyłka! To Dziennik, pisałam do Kuriera...
Avatar
xyz / 31 stycznia 2011 o 08:35
... dodałam komentarz do artykułu i o dziwo po dwóch dniach "sublimował" - kto posprzątał??? Pytam, bo głupot nie pisałam, a pytanie było konkretne
Avatar
Remigiusz / 27 stycznia 2011 o 09:56
Czytaj ze zrozumieniem.Mpk nic nie ma do słupków,przetarg ogłasza Ztm.A linii nikt nie będzie organizował dla jednej czy dwóch osób,bo to koszt nasz wszystkich i dla takich pasażerów są właśnie przesiadki.
Avatar
Karolka / 27 stycznia 2011 o 09:54
A kiedy w końcu stanie porządna wiata dla oczekujących na autobusy miejskie przy Dworcu PKS?!
Avatar
lublinek / 27 stycznia 2011 o 02:01
[quote name='robert' timestamp='1296073939' post='429515']
Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
[/quote]
myślę kolego, że raczej ty się naucz czytania ze zrozumieniem Pani Monika pyta z przekąsem, czy słupki i wiaty to wszystko na co stać MPK, bo ona wolałaby lepsze połączenia, nawet kosztem "jednolitych słupków" - sądzę, że ten pogląd podziela dużo więcej osób, choć oczywiście i słupki cieszą xD
[quote name='robert' timestamp='1296073939' post='429515']
Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
[/quote]
myślę kolego, że raczej ty się naucz czytania ze zrozumieniem Pani Monika pyta z przekąsem, czy słupki i wiaty to wszystko na co stać MPK, bo ona wolałaby lepsze połączenia, nawet kosztem "jednolitych słupków" - sądzę, że ten pogląd podziela dużo więcej osób, choć oczywiście i słupki cieszą xD rozwiń
Avatar
Michał / 27 stycznia 2011 o 00:34
Kurdę czerwone?? i to całe? Skoro promuje się barwy miasta to powinny on także być i na tych słupkach... Nie mam brzydkich barw więc nie ma się czego wstydzić. I słupki wyglądy by estetyczniej...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2011 o 22:42
Tylko nie czerwone!
Avatar
robert / 26 stycznia 2011 o 21:32
[quote name='monika' timestamp='1296072593' post='429504']
I że tak spytam zwiększy to jakość usług? A może nareszcie wpłynie na fakt, iż z Krańcowej na Mełgiewską, Metalurgiczną dostanę się bez przesiadki, a może będę miała szybsze i bardziej urozmaicone (obecnie tylko 47) połączenie z Kalinowszczyzną, czy Dziesiątą?
[/quote]


Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
Avatar
Ewa / 26 stycznia 2011 o 21:18
A na przystankach trolejbusowych będzie odpowiedni symbol?
Avatar
monika / 26 stycznia 2011 o 21:09
I że tak spytam zwiększy to jakość usług? A może nareszcie wpłynie na fakt, iż z Krańcowej na Mełgiewską, Metalurgiczną dostanę się bez przesiadki, a może będę miała szybsze i bardziej urozmaicone (obecnie tylko 47) połączenie z Kalinowszczyzną, czy Dziesiątą?
Avatar
xyz / 31 stycznia 2011 o 08:40
przepraszam, pomyłka! To Dziennik, pisałam do Kuriera...
Avatar
xyz / 31 stycznia 2011 o 08:35
... dodałam komentarz do artykułu i o dziwo po dwóch dniach "sublimował" - kto posprzątał??? Pytam, bo głupot nie pisałam, a pytanie było konkretne
Avatar
Remigiusz / 27 stycznia 2011 o 09:56
Czytaj ze zrozumieniem.Mpk nic nie ma do słupków,przetarg ogłasza Ztm.A linii nikt nie będzie organizował dla jednej czy dwóch osób,bo to koszt nasz wszystkich i dla takich pasażerów są właśnie przesiadki.
Avatar
Karolka / 27 stycznia 2011 o 09:54
A kiedy w końcu stanie porządna wiata dla oczekujących na autobusy miejskie przy Dworcu PKS?!
Avatar
lublinek / 27 stycznia 2011 o 02:01
[quote name='robert' timestamp='1296073939' post='429515']
Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
[/quote]
myślę kolego, że raczej ty się naucz czytania ze zrozumieniem Pani Monika pyta z przekąsem, czy słupki i wiaty to wszystko na co stać MPK, bo ona wolałaby lepsze połączenia, nawet kosztem "jednolitych słupków" - sądzę, że ten pogląd podziela dużo więcej osób, choć oczywiście i słupki cieszą xD
[quote name='robert' timestamp='1296073939' post='429515']
Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
[/quote]
myślę kolego, że raczej ty się naucz czytania ze zrozumieniem Pani Monika pyta z przekąsem, czy słupki i wiaty to wszystko na co stać MPK, bo ona wolałaby lepsze połączenia, nawet kosztem "jednolitych słupków" - sądzę, że ten pogląd podziela dużo więcej osób, choć oczywiście i słupki cieszą xD rozwiń
Avatar
Michał / 27 stycznia 2011 o 00:34
Kurdę czerwone?? i to całe? Skoro promuje się barwy miasta to powinny on także być i na tych słupkach... Nie mam brzydkich barw więc nie ma się czego wstydzić. I słupki wyglądy by estetyczniej...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2011 o 22:42
Tylko nie czerwone!
Avatar
robert / 26 stycznia 2011 o 21:32
[quote name='monika' timestamp='1296072593' post='429504']
I że tak spytam zwiększy to jakość usług? A może nareszcie wpłynie na fakt, iż z Krańcowej na Mełgiewską, Metalurgiczną dostanę się bez przesiadki, a może będę miała szybsze i bardziej urozmaicone (obecnie tylko 47) połączenie z Kalinowszczyzną, czy Dziesiątą?
[/quote]


Pani Moniko proszę jescze raz przeczytać artykuł i spróbować zrozumieć czego on dotyczy.
Avatar
Ewa / 26 stycznia 2011 o 21:18
A na przystankach trolejbusowych będzie odpowiedni symbol?
Avatar
monika / 26 stycznia 2011 o 21:09
I że tak spytam zwiększy to jakość usług? A może nareszcie wpłynie na fakt, iż z Krańcowej na Mełgiewską, Metalurgiczną dostanę się bez przesiadki, a może będę miała szybsze i bardziej urozmaicone (obecnie tylko 47) połączenie z Kalinowszczyzną, czy Dziesiątą?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!