Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2008 r.
10:35
Edytuj ten wpis

Będą nowe wiaty przystankowe?

0 4 A A

Ponad 200 nowych wiat przystankowych może stanąć w przyszłym roku przy ulicach Lublina. Dzisiaj powinno się okazać, czy prezydent zaakceptuje tę propozycję jednego z radnych i wpisze do przyszłorocznego budżetu miasta 2 mln zł na ten cel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W pierwotnym projekcie budżetu na wymianę wiat było zaledwie 50 tys. zł.

Stawianie wiat to pomysł Michała Widomskiego, radnego PO, który chce wymienić większość stojących już zadaszeń na przystankach, pozostawiając tylko te w najlepszym stanie. Przy okazji wiaty miałyby stanąć w niektórych miejscach, gdzie teraz nie ma ich wcale. Widomski proponuje też zmianę obowiązującego w Lublinie wzoru wiaty.

- Używany u nas model ma koszmarny wygląd, a inne miasta już z niego zrezygnowały, stawiając na bardziej nowoczesne firmy - mówi radny. Produkcją wiat zainteresowane jest lubelskie MPK. Jeśli prezydent propozycji nie przyjmie, to wiaty doczeka się zaledwie kilka niezadaszonych dotąd przystanków. 50 tys. zł wystarczy zaledwie na 5 lub 6 zadaszeń, a większość nowych konstrukcji stanie w miejscu starych.

- Dużo wiat pochodzi jeszcze z 1996 r. i wymaga pilnej wymiany, bo konstrukcja zaczyna zagrażać bezpieczeństwu - mówi Anna Kamińska-Smarzewska, szefowa magistrackiego Biura Transportu Zbiorowego.
(drs)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2010 o 14:17
to sa dopiero [url="http://www.wiaty.net"]wiaty[/url], takich brakuje w naszej miejscowosci!!!
Avatar
mpkowiec / 4 grudnia 2008 o 10:58
wiata powinna wyglądać tak: cztery słupy metalowe na których znajduje się dach z blachy i przede wszystkim żadnych szyb i jakaś ławeczka betonowa, jakie społeczeństwo takie wiaty
Avatar
sak / 3 grudnia 2008 o 18:43
Bardzo fajne wiaty są w łodzi zielone z płaskim dachem , o wiele lepiej wyglądają niż te lubelski
Avatar
1.2.3 / 3 grudnia 2008 o 13:31
Tylko niech te wiaty...chronią przed deszczem i wiatrem!!!!! A nie spełniają rolę....ma być to stoi!!!!!!!Pod żadną wiatą istniejącą na przystankach nie można schronić się przed w/w zjawiskami......"tylko przed słońcem w lecie".....czas na zmiany!!!! ...jak i wycofanie przegubowców, gdzie trzeba jeździć z parasolem w czasie deszczu!!!!!
Avatar
Gość / 5 lipca 2010 o 14:17
to sa dopiero [url="http://www.wiaty.net"]wiaty[/url], takich brakuje w naszej miejscowosci!!!
Avatar
mpkowiec / 4 grudnia 2008 o 10:58
wiata powinna wyglądać tak: cztery słupy metalowe na których znajduje się dach z blachy i przede wszystkim żadnych szyb i jakaś ławeczka betonowa, jakie społeczeństwo takie wiaty
Avatar
sak / 3 grudnia 2008 o 18:43
Bardzo fajne wiaty są w łodzi zielone z płaskim dachem , o wiele lepiej wyglądają niż te lubelski
Avatar
1.2.3 / 3 grudnia 2008 o 13:31
Tylko niech te wiaty...chronią przed deszczem i wiatrem!!!!! A nie spełniają rolę....ma być to stoi!!!!!!!Pod żadną wiatą istniejącą na przystankach nie można schronić się przed w/w zjawiskami......"tylko przed słońcem w lecie".....czas na zmiany!!!! ...jak i wycofanie przegubowców, gdzie trzeba jeździć z parasolem w czasie deszczu!!!!!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim. Po godz. 23 mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim. Po godz. 23 mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 91 6

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 9 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 13 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 7 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 7 1

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 12

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 70 1

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 29 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12

Będą odcięci od wjazdu na ekspresówkę. Mieszkańcy chcą zmian w projekcie S12 13 7

Trwają konsultacje w sprawie projektowanej drogi ekspresowej S12 w kierunku Radomia. Najwięcej obaw wzbudza planowane zamknięcie możliwości wjazdu na drogę ekspresową pomiędzy Zarzeczem i Anielinem.

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki

Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 29:23. Nie podjęły walki 2 0

I liga piłkarek ręcznych AZS UMCS Lublin przegrał 23:29 z UKS Varsovia Warszawa. Do zakończenia sezonu pozostał już tylko jeden mecz

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!