sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Będą patrzeć politykom na ręce

  Edytuj ten wpis

Powiedzą naszej władzy, co hamuje rozwój przedsiębiorczości na Lubelszczyźnie, zajmą stanowisko w sprawie najważniejszych potrzeb regionu, będą opiniować i doradzać w kwestiach kluczowych dla naszej gospodarki. Tak swoją rolę widzi Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny powołana przez przedstawicieli lubelskich organizacji pracodawców i przedsiębiorców – pierwsza tego rodzaju organizacja w Polsce.

– Chcemy być silną grupą lobbystyczną, która będzie występowała w imieniu szeroko rozumianego biznesu przed władzami samorządowymi – mówił wczoraj na konferencji prasowej Dariusz Jodłowski, prezes Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny. – Jesteśmy apolityczni i nie musimy przypodobać się żadnemu elektoratowi. Ale będziemy uważnie patrzeć politykom na ręce. Żeby zrozumieli, że bez silnej gospodarki nasz region zginie.

W skład zarządu Rady weszli znani lubelscy biznesmeni związani z organizacjami pracodawców i przedsiębiorców: Dariusz Jodłowski, Artur Kawa, Marek Maj, Maciej Maniecki oraz prof. Włodzimierz Sitko. Zapowiadają, że w każdym miesiącu zajmą się ważnym dla Lubelszczyzny tematem przygotowując do niego fachowe stanowiska, opinie i ekspertyzy. W najbliższym czasie będzie to budowa lotniska i konsultacje Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

– Naszym sukcesem jest już zjednoczenie lubelskiego środowiska biznesowego. Otwarcie mówimy, że sytuacja gospodarcza Lubelszczyzna jest zła. I wspólnie zawalczymy, żeby nasz głos usłyszały władze – zapowiada Maciej Maniecki, kanclerz lubelskiej loży Business Centre Club. – Jesteśmy drużyną, która chce przemian. I będziemy kłuli nasze władze w oczy, jeśli nie staną z nami po jednej stronie – dodaje prof. Włodzimierz Sitko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!