sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Będą promować tolerancję i kulturę swoich krajów. Przyjmij zagranicznych gości w Lublinie

Dodano: 26 sierpnia 2016, 17:53
Autor: toma

20 wolontariuszy z całego świata we wrześniu przyjedzie do Lublina, by promować tolerancję i szerzyć kulturę swoich krajów podczas zajęć w lubelskich szkołach. Zajmująca się projektem studencka organizacja AIESEC szuka osób, które zostaną opiekunami zagranicznych gości oraz przyjmą ich w domach

Wolontariusze w Lublinie będą gościć od 2 września do 14 października. Przyjadą m.in. z Algierii, Australii, Bangladeszu, Brazylii, Filipin, Kolumbii, Rosji i Rumunii.

AIESEC prowadzi obecnie rekrutację do programu „Buddy” (z ang. – kumpel). Poszukiwane są osoby, które pomogą wolontariuszom zaaklimatyzować się w Lublinie.

– Tak naprawdę jest to wielka przyjemność, niezapomniana przygoda, nigdy nie traktowałem tego w kategoriach obowiązków. Każda z możliwości bycia „buddym” przyniosła mi wiele radości, satysfakcji, przy okazji nauczyłem się wiele od wszystkich praktykantów z zagranicy – mówi Damian, uczestnik poprzednich edycji programu.

– Projekt kierujemy głównie do licealistów i studentów, ale nie zamykamy się na żadną grupę wiekową. Zapraszamy wszystkich ludzi, którzy są otwarci na inne kultury, chcieliby spędzić trochę czasu z naszymi wolontariuszami i pokazać im Lublin – dodaje Jakub Daniluk, koordynator programów „Buddy” i „Global Host”.

Drugi z projektów adresowany jest do osób, które mogłyby ugościć w swoich domach przybyszów z zagranicy. – To najlepszy sposób, żeby poznali oni naszą kulturę i tradycyjną polską gościnność. Nie chodzi tu tylko o samo przenocowanie, zależy nam na tym, żeby te osoby mogły się zżyć i wymienić doświadczeniami – mówi Daniluk.

Osoby zainteresowane udziałem w obu projektach mogą zgłaszać się telefonicznie (506 755 305) bądź mailowo (jakub.daniluk.aiesec@gmail.com).

Czytaj więcej o: edukacja studia AIESEC
pytanko
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pytanko
pytanko (16 września 2016 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po kiego grzyba wciska się tą całą tolerancję, multi- kulti itd itp. Przecież już wiadomo, że nic dobrego z tego nie wynika. Doświadczenia Europy Zachodniej są co najmniej smutne. Kto to forsuje i sponsoruje ? Komu na tym zależy ? Kolejna kwestia to hasełka "wolontariuszy" paplający w Lublinie, przy okazji różnego rodzaju imprez na kórych prezentują się uchodźcy. Otóż ci wolontariusze mówią iż podczas tego typ imprez Lublinianie powinni integrować się z uchodźcami. To nie tak. To uchodźcy mają się integrować, a nie na odwrót. Na koniec jeszcze słowo o "tolerancji". Tolerancja oznacza znoszenie kogoś lub czegoś, w żadnym razie to nie jest akceptacja, mimo iż tak usiłują nam wmawiać wszelkiej maści animatorzy, trenerzy antycośtamcośtam, i inni dziwni działacze... żyjący za pieniądzę z różnych dziwnych fundacji o niejasnych korzeniach.
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 22:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja nie jestem otwarty na inne kultury.i nie che ich w lublinie
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Weźcie sobie tych "przyjaznych, wyedukowanych, uczciwych i pokojowo nastawionych" z Calais.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!