niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Będą tablice, klienci dojadą. Koniec problemów przedsiębiorców z ul. Łęczyńskiej?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2014, 20:00
Autor: Paweł Puzio

Ponad 50 przedsiębiorców z ulicy Łęczyńskiej spotkało się z osobami odpowiedzialnymi za remont ulicy. W poniedziałek mają być widoczne efekty spotkania, które zwołano po naszym tekście

W czwartkowym wydaniu opisaliśmy tragiczne położenie właścicieli firm działających przy ulicy Łęczyńskiej. W wyniku gruntownego remontu tej ulicy i trudności z dojazdem, obroty w ich firmach spadły nawet o 70-80 proc.

- Jeżeli ta sytuacja będzie trwa dłużej, to grozi nam upadłość - narzekali przedsiębiorcy, winiąc za całą sytuację złą organizację remontu oraz fatalne oznakowanie dojazdu do ich firm.

W czwartek prawie wszyscy przedsiębiorcy działający przy tej ulicy spotkali się z przedstawicielami KPRD Lublin (wykonawcami remontu) i urzędnikami z Ratusza.

- Dyskusja była długa, ale konstruktywna. Na koniec podpisaliśmy protokół uzgodnień - mówi Robert Zieliński, właściciel hurtowni BestMet z Łęczyńskiej 5.

W poniedziałek na obu wlotach remontowanej Łęczyńskiej mają się pojawić duże żółte tablice z informacją jak dojechać do posesji i firm przy Łęczyńskiej. - Przy Domiksie ma dyżurować trzech pracowników KPRD, którzy będą kierować ruchem i informować o tym, jak dojechać do firm i prywatnych posesji. Ma być także udrożniony przejazd ulicami Mieszczańską, Placową i Żytnią, aby ułatwić życie mieszkańcom - dodaje Zieliński.

- Dojazd do każdej nieruchomości jest zapewniony. Dodatkowo, zasłonięte zostało ograniczenie tonażowe (3,5 t) obowiązujące na ul. Firlejowskiej - dodaje Karol Kieliszek z Biura Prasowego UM Lublin.

Pracownicy budowy mają także informować kierowców ciężarówek, jak dojechać z dostawą towaru do określonej firmy. Kierownik budowy zadeklarował, że osobiście będzie przeprowadzał ciężarówki przez plac budowy. Dodatkowo pracownicy Ratusza zobowiązali się na bieżąco informować media o wszelkich zmianach w organizacji ruchu na remontowanej ulicy Łęczyńskiej.

- Najważniejsze jest to, że pracownicy Ratusza zapewniają, że roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. W tej chwili nie ma żadnych opóźnień - kończy Robert Zieliński.

Przypomnijmy, że remont Łęczyńskiej potrwa do końca listopada i będzie kosztować 14,4 miliona złotych.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin łęczyńska
1234
mr drink
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

1234
1234 (7 sierpnia 2014 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ogólnie super że w końcu Łęczyńska doczekała się remontu, ale utrudnienia są po prostu koszmarne. Np. ul. Hrubieszowska(na przeciwko Myjni i BestMetu) jest ślepą uliczką i wjazd jest bardzo utrudniony. Na tej ulicy mieszkają starsze osoby jak i rodziny z małymi dziećmi-w razie nieszczęścia nie ma mowy o dojeździe karetki czy straży pożarnej. Na dodatek drogowcy blokują wjazd na w/w ulice własnymi autami i nie są chętni do natychmiastowego udrożnienia przejazdu. Warto aby temu przyjrzała się straż miejska czy inne służby za nim dojdzie do tragedii. 

Rozwiń
mr drink
mr drink (7 sierpnia 2014 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak zatrważającego widoku remontowanej ulicy w Lublinie nie widziałem. Zostały zablokowane dojazdy do posesji od strony ul. Hutniczej i skrzyżowania Wolskiej, z Fabryczną i Drogą Męczenników Majdanka. ZERO oznakowania i jakichkolwiek informacji jak dojechać do posesji i firm mieszczących się przy ul. Łęczyńskiej, ZERO organizacji. Wszędzie zakazy wjazdu i żadnych wytyczonych objazdów, żadnego oznakowania. A mister Kieliszek mówi, że wszystko jest OK:) Chyba u niego w biurze i na biurku, może jeszcze w barku:)

Takiego bałaganu i braku organizacji to miasto nie widziało dawno. Najpierw rozpoczęcie robót a oznakowanie na wyraźny wniosek i w wyniku protestów przedsiębiorców z Łęczyńskiej. Szok!!! Skoro inspektor nadzoru budowlanego mówi, że beton wiąże 28 dni (i słusznie) ale o ludziach i firmach funkcjonujących przy Łęczyńskiej nikt z ustalających harmonogram robót nie pomyślał (o zgrozo!!!) to pytanie brzmi: Czy zanim zwiąże beton firmy mają upaść???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!