sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Będą uczyć za darmo


Nie znasz języków obcych? Najprawdopodobniej już na początku tego tygodnia ruszy bezpłatna nauka języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego na Tatarach, Bronowicach i Kalinowszczyznie.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marcin Wieczorek. – Pomysł narodził się podczas Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych, w której uczestniczyłem w tym roku. Jednym z wykładowców był prof. Andrzej Zoll, rzecznik praw obywatelskich.
Okazało się, że biuro rzecznika organizuje konkurs na najlepszą inicjatywę.
– Po powrocie do Lublina zastanawiałem się co mogę zrobić. Coś, czego jeszcze nigdy nie było – opowiada Marcin. – Wreszcie wymyśliłem, bezpłatne nauczanie języków.
Rozpoczęło się wypytywanie znajomych, którzy znają dobrze języki obce, czy nie chcieliby wziąć udziału w projekcie bezpłatnego nauczania angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego.
– W pierwszej chwili większość była nieco zaskoczona pomysłem – przyznaje M. Wieczorek. – Po chwili zastanowienia wszyscy się jednak zgodzili.
W projekcie wezmą udział przede wszystkim studenci i absolwenci wyższych uczelni. Nauczaniem zajmą się również wykładowcy akademiccy.
W sumie 11 osób.Zajęcia będą odbywać się po południu
w szkołach, osiedlowych domach kultury oraz w siedzibie rad osiedla Kalinowszczyzna i Tatary, które będą przyjmowały zapisy do poszczególnych grup językowych.
– Prawdopodobnie pomysłowi będzie patronował Andrzej Zoll – dodaje Wieczorek.
Czy z realizacją pomysłu były jakieś problemy? – Głównie ze znalezieniem wolnych miejsc. Nie wszystkie szkoły chciały się zgodzić na nieodpłatne wynajmowanie sal – mówi Wieczorek.
Szczegółowe informacje: 534-16-88 w godz. 9–15.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24