niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Nie znasz języków obcych? Najprawdopodobniej już na początku tego tygodnia ruszy bezpłatna nauka języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego na Tatarach, Bronowicach i Kalinowszczyznie.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marcin Wieczorek. – Pomysł narodził się podczas Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych, w której uczestniczyłem w tym roku. Jednym z wykładowców był prof. Andrzej Zoll, rzecznik praw obywatelskich.
Okazało się, że biuro rzecznika organizuje konkurs na najlepszą inicjatywę.
– Po powrocie do Lublina zastanawiałem się co mogę zrobić. Coś, czego jeszcze nigdy nie było – opowiada Marcin. – Wreszcie wymyśliłem, bezpłatne nauczanie języków.
Rozpoczęło się wypytywanie znajomych, którzy znają dobrze języki obce, czy nie chcieliby wziąć udziału w projekcie bezpłatnego nauczania angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego.
– W pierwszej chwili większość była nieco zaskoczona pomysłem – przyznaje M. Wieczorek. – Po chwili zastanowienia wszyscy się jednak zgodzili.
W projekcie wezmą udział przede wszystkim studenci i absolwenci wyższych uczelni. Nauczaniem zajmą się również wykładowcy akademiccy.
W sumie 11 osób.Zajęcia będą odbywać się po południu
w szkołach, osiedlowych domach kultury oraz w siedzibie rad osiedla Kalinowszczyzna i Tatary, które będą przyjmowały zapisy do poszczególnych grup językowych.
– Prawdopodobnie pomysłowi będzie patronował Andrzej Zoll – dodaje Wieczorek.
Czy z realizacją pomysłu były jakieś problemy? – Głównie ze znalezieniem wolnych miejsc. Nie wszystkie szkoły chciały się zgodzić na nieodpłatne wynajmowanie sal – mówi Wieczorek.
Szczegółowe informacje: 534-16-88 w godz. 9–15.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!