niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Będą wiaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2001, 21:26
Autor: (koc)

Jest nadzieja, że jeszcze przed jesienią oczekujący na odjazd autobusów będą mieli gdzie się schronić.

Przypomnijmy. Na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nałęczowie radny z Bronic Krzysztof Kijewski zgłosił interpelację w sprawie braku wiat na przystankach autobusowych oraz stanu technicznego tych niewielu na razie istniejących. - Nie sposób zaaprobować takiej sytuacji, w której dzieci z mojej i okolicznych wsi, dojeżdżające do szkoły w Piotrowicach, oczekując na odjazd gimbusem pozbawione są jakiejkolwiek osłony. Co najwyżej, korzystając z życzliwości właściciela, mogą się czasem schronić w pobliskim sklepie - twierdził.
Podobne problemy - mówiono na sesji - tylko że na znacznie większą skalę mają pasażerowie na dworcu autobusowym w Nałęczowie. Codziennie korzysta z niego ok. 1 tys. osób. Dawny pawilon z kasami, poczekalnią i toaletą został przekazany przez zarząd na zgoła inny cel i mieszczą się w nim obecnie placówki handlowe.
Na drogach prowadzących do kurortu, zarówno od Lublina jak i Puław jest co prawda parę wiat, ale powinny być jak najśpieszniej usunięte - uważają mieszkańcy. W pięknym krajobrazie okolic są absolutnym dysonansem estetycznym. Zaniedbane, z liszajami odpadającej farby, śladami podpaleń, połamane. Tak jest m.in. w okolicach Antopola, na trasie do Wąwolnicy.
Podczas ostatniej sesji burmistrz Nałęczowa Wojciech Wójcik, uznając argumentację radnych i postulaty mieszkańców, poinformował, że zakupiono 6 wiat. Prowadzone są też prace remontowe i naprawy przy już istniejących. Z pięciu oferentów wybrano proponującą najniższe ceny firmę HCB "Centrum”. Koszt dużej wiaty to 4,8 tys. zł, małej 3,7 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!