sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Będzie czym ścigać przestępców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2004, 22:25
Autor: Fabian Plapis

Cztery ople astra trafiły do policji z powiatu kraśnickiego. Na samochody złożyły się lokalne samorządy i Komenda Wojewódzka Policji. – Pomimo że budżety gmin nie są za duże, nie mieliśmy większych problemów, by namówić radnych do wygospodarowania środków na wspomożenie naszej policji – mówi Jan Grzebuła, wójt Dzierzkowic. – Chodzi przecież o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.
– Cały czas staramy się pomagać policji w miarę naszych możliwości finansowych – dodaje Ryszard Dudek, wójt Szastarki. – Kupiliśmy też kserokopiarkę i umeblowanie dla naszego posterunku. Jeśli będzie potrzeba, poszukamy w naszym budżecie kolejnych pieniędzy. Ważne jest bezpieczeństwo, dlatego współpraca z policją musi się dobrze układać.
Nowe radiowozy trafią do komisariatów w Dzierzkowicach, Szastarce i dwa do Kraśnika. Trzy samochody są przystosowane do służby patrolowej. Mają miejsca do przewożenia osób zatrzymanych, bez klamek wewnętrznych. Jeden to wersja przeznaczona do ruchu drogowego.
– Sprzęt musi być regularnie wymieniany i gdyby nie tego typu przedsięwzięcia, nie mielibyśmy pojazdów – cieszy się Mirosław Sokal, komendant powiatowy policji w Kraśniku. – Wymiana 4–5 pojazdów w ciągu roku zabezpiecza nasze potrzeby. Nowe samochody od razu przeznaczymy do pracy. Będzie je widać na ulicach. W wyposażeniu mają na przykład sprzęt nagłośniający, który często jest potrzebny w rejonie targowisk. Prowadzimy tam akcje ostrzegające mieszkańców przed złodziejami kieszonkowymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!