sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Będzie debata Tusk-Kaczyński

  Edytuj ten wpis

Unikanie przez Jarosława Kaczyńskiego debaty ze mną to tchórzostwo i oszustwo - o tym m.in. mówił w Lublinie Donald Tusk.

Kilka godzin później Kaczyński zgodził się na dyskusję przed telewizyjnymi kamerami.
Tusk przyjechał pogratulować Ricie Gombrowicz, wdowie po pisarzu Witoldzie, nadania jej tytułu honorowego obywatela Lublina. Spotkał się również w Teatrze Osterwy z dziennikarzami. - Zwiększymy nakłady na kulturę i sztukę oraz zapewniamy tym dziedzinom jak największą wolność. Nie może być tak, że finansowanie ze źródeł państwowych oznacza zależność od polityków - deklarował szef Platformy.
Potem ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego za brak zgody na debatę telewizyjną. - Lekceważenie partii to jedna sprawa, ale ucieczka od debaty to lekceważenie Polaków, którzy mają do takiej debaty prawo. To łamanie dobrych obyczajów i przyzwoitości politycznej. Jeszcze raz zapraszam Kaczyńskiego i Kwaśniewskiego do debaty.
Tusk dodał, że jego partia posłała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji list w sprawie preferowania PiS przez telewizję publiczną.
- Nigdy nie dam się sprowokować, aby tragedię katyńską wykorzystywać w kampanii wyborczej - odparł proszony przez dziennikarzy o komentarz do planowanego przez prezydenta awansowania na wyższe stopnie wojskowe i służbowe żołnierzy i policjantów pomordowanych w Katyniu. - Inaczej sam wpadłbym w pułapkę pokusy wykorzystywania polskiej martyrologii, polskich narodowych tragedii do kampanii wyborczej. Nawet sama myśl, żeby coś takiego wykorzystywać jest czymś wyjątkowo grzesznym i paskudnym.
(RP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
andy
mark
ja
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

andy
andy (5 października 2007 o 00:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to sa tylko POsladki
Rozwiń
mark
mark (5 października 2007 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uwazaj tusk na geja/po polsku prderaste/ z sld. on juz jest za toba
Rozwiń
ja
ja (4 października 2007 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiń
ALOKO
ALOKO (4 października 2007 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SZKODA żE NIEWIEDZIAłEM żE TUSK W LUBLINIE DZISIAJ BYł BYM MIAł KOMU NAWRZUCAć NIEZAJMUJę SIę POLITYKą ALE TA CAłA PLATFORMA TO PARTIA deb***I I PRZYGłUPóW NAWET NIEUMIEJą SIę ZACHOWAć CODZIENNIE TYLKO OBRAżAJą INNYCH POLITYKóW LUB INNE PARTIE. OD KIEDY TUSK PRZEGRAł WYBORY OD TAMMTEJ PORY ZACZą KRYTYKOWAC INNYCH CHłOP CHYBA MA JAKIś KOMPLEKS. ZAWSZE GłOSOWAłEM NA PO ALE TO JEST DENERWóJąCE OGLąDANIA I SłUCHANIA TYCH BREDNI CO ON WYGADUJE TEN CHłOP NIE NADAJE SIę żEBY PUCYBUTEM ZOSTAć NA KRAKOWSKIM A CO MóWIć PREMIEREM.NIECH ON DA SOBIE SPOKóJ TO I INNYM LUDZIOM BEDZIE SIę LEPIEJ żYłO.W SWOIM CHAśLE WYBORCZYM ZAPOOMNIELI CHYBA DOPISAć "NAM" POWINO BYć "BY NAM żYłO SIę LEPIEJ" WEśCIE TUSKA I SOBCZAKA ORAZ RESZTE CHOłOTY PO GDZIES NA SYBIR ZEśLIJCIE DO AFGANISTANU TAM MOżE BęDą JAKIEś MąDRE RZECZY MóWIć NO I NIKOGO NIE BęDą OBRAżAć BO NIKT ICH NIE ZROZUMIE.
Rozwiń
jaś
jaś (4 października 2007 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
inne ujęcie nie widzisz
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!