sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Będzie hostel z widokiem na lubelski zamek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2011, 18:26

Kamienica zostanie wynajęta na czas nieokreślony (Wojciech Nieśpiałowski)
Kamienica zostanie wynajęta na czas nieokreślony (Wojciech Nieśpiałowski)

W kamienicy przy ul. Grodzkiej 36a może powstać hostel i restauracja. Spółka Kamienice Miasta ogłosiła przetarg na wynajem budynku. Do wykorzystania jest tam ponad 450 mkw.

– Zgodnie z przeznaczeniem na trzecim i drugim piętrze może powstać hostel, na pierwszym i na parterze restauracja – mówi Kazimierz Krzyżanowski, prezes spółki Kamienice Miasta, właściciela nieruchomości.

Pochodzący z XIX wieku budynek, położony pomiędzy ul. Grodzką i Kowalską, od kilku lat stoi pusty. Wymaga remontu. Renowacja elewacji musi zostać uzgodniona z wojewódzkim konserwatorem zabytków, podobnie wymiana okien. Właściciele przygotowali dokumentację prac wewnętrznych na trzecim piętrze, która jest już zatwierdzona przez konserwatora.

– Na tej kondygnacji jest 5 pokojów – dwuosobowe i jeden dla 6 osób. Na tym piętrze zaplanowano dwie łazienki z toaletą – opowiada Krzyżanowski.

W budynku trzeba położyć instalację elektryczną, centralnego ogrzewania i doprowadzić wodę i rury kanalizacji do poszczególnych pomieszczeń. W części przeznaczonej dla restauracji jest do wykorzystania 200 mkw, w przyszłym hostelu –250 mkw.

Wejście do hostelu zaplanowano od Placu Zamkowego, do restauracji od ul. Kowalskiej. Wzdłuż tej ulicy, z tyłu budynku, będzie mógł powstać ogródek. Konserwator wydał zgodę na położenie tam kostki brukowej, zadaszenie i remont murku oporowego.

Oferty należy składać w siedzibie spółki przy ul. Głębokiej 8a do 31 sierpnia do godz. 12. – Zakładamy, że jeden najemca może zająć się prowadzeniem hostelu, a drugi restauracji, jednak będziemy preferować ofertę z jednym podmiotem dla obu form działalności – wyjaśnia Krzysztof Krzyżanowski. – Chcielibyśmy wynająć ten budynek w cenie nie mniejszej niż 25 zł za mkw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ekhem
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ekhem
ekhem (4 sierpnia 2011 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to Kazimierz czy Krzysztof?
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2011 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o - to mnie się podoba. Nie jakaś tam kolejna galeria - tu stawiają na turystykę. Tak trzymać, bo w Lublinie JEST co pokazać.
Za mało inwestuje się w turystykę w Lublinie i na Lubelszczyźnie... a przecież i sam Lublin i Lubelszczyzna - jeszcze nie zarażona trądem "cywilizacji" w rozumieniu prymitywnym, jeszcze całkiem czysta, dostępna - bo nie poogradzana prywatnymi włościami i w miarę naturalna - mogą być bardzo atrakcyjne... może trochę prymitywna, bez autostrad, bez miast - molochów, trochę "dzika" jak nad Bugiem, ale mająca wspaniałą, nieskażoną przyrodę, koloryt - czego brak w krajach "atrakcyjnych" turystycznie (Grecja, Włochy, wybrzeża Morza Śródziemnego czy Adriatyku) powinna się spodobać...
REKLAMA i BAZA, DYSKRETNA (akcentuję) infrastruktura - tu trzeba położyć nacisk - i może się uda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!