Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2016 r.
7:16

Będzie lubelska debata oświatowa o szkołach zawodowych

Autor: Zdjęcie autora ask
0 11 A A

Ruszają organizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej debaty nad zmianami w edukacji. Spotkania w Lubelskiem zaplanowano na marzec. Temat: szkolnictwo zawodowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Idąc do wyborów PiS zapowiedziało szereg zmian w edukacji: przywrócenie obowiązku szkolnego od 7 lat, likwidację gimnazjów, zmianę podstawy programowej. Na razie wprowadzono tylko pierwszą z nich. Powstanie kolejnych poprzedzić ma ogólnopolska debata nad zmianami.

Grupa 1840 tzw. Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji (nauczycieli i wykładowców akademickich) rozpocznie wkrótce prace m.in. nad organizacją nadzoru pedagogicznego, nowym awansem zawodowym nauczycieli, finansowaniem zadań oświatowych w samorządach, miejscem historii w szkole czy organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Równolegle odbywać się będą wojewódzkie debaty oświatowe. Ministerstwo wyznaczyło cztery tematy przewodnie: szkolnictwo specjalne, kształcenie zawodowe, finansowanie i bezpieczeństwo. Na każdy z nich dyskutować będą mieszkańcy czterech województw. W lubelskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i opolskim dyskusja dotyczyć będzie kształcenia zawodowego.

– Naszą intencją jest, aby zaproponowana problematyka była jedynie punktem wyjścia. Dlatego też do udziału w debatach zapraszamy nie tylko samorządowców i nauczycieli, ale też uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych – podkreśla MEN.

– Chciałabym, abyśmy wspólnie wypracowali dobre zmiany w edukacji – dodaje Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. – Tak szerokiej debaty jeszcze w Polsce nie było. Zanim przystąpimy do zmian systemu edukacji, chcemy wspólnie z obywatelami je przedyskutować i zaplanować.

Pod koniec lutego ma ruszyć strona internetowa poświęcona debatom. Znajdą się w niej informacje dotyczące terminów spotkań. Za jej pośrednictwem każdy będzie mógł też przesyłać swoje uwagi, wnioski i spostrzeżenia dotyczące najważniejszych tematów związanych z edukacją w Polsce.

Podsumowanie debat zaplanowano na lipiec. Później, jak zapowiedziała Zalewska, powstanie projekt nowelizacji ustawy. Ma być gotowy we wrześniu.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
korwinista / 11 lutego 2016 o 19:54

Debata bez sensu podobnie jak to całe szkolnictwo zawodowe. Obowiązkowe powinno byc jedynie 6 klas podstawówki. Jak ktoś się nie chce uczyć, to niech się nie uczy. Zamiast szkoły niech idzie termnować do piekarza, stolarza, mechanika samochodowego lub innego majstra. tak było przed wojną. Szkoła podstawowa była wtedy 7 letnia, nauka była obowiązkowa do 14 roku zycia. I co niech ktoś mi powie, że wtedy byli gorsi fachowcy. Nie byli właśnie lepsi, bo nikt ich nie zmuszał do nauki, nie obciążał obowiązkiem szkolnym. Niech sie uczą tylko ci co chcą, jak ktoś nie chce się uczyć, ma pomysł żeby realizować się w czymś innym to niech to czyni, w cywilizowanym kraju nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. 6 klas podstawówki do życia w zupełności wystarczy... 

Debata bez sensu podobnie jak to całe szkolnictwo zawodowe. Obowiązkowe powinno byc jedynie 6 klas podstawówki. Jak ktoś się nie chce uczyć, to niech się nie uczy. Zamiast szkoły niech idzie termnować do piekarza, stolarza, mechanika samochodowego lub innego majstra. tak było przed wojną. Szkoła podstawowa była wtedy 7 letnia, nauka była obowiązkowa do 14 roku zycia. I co niech ktoś mi powie, że wtedy byli gorsi fachowcy. Nie byli właśnie lepsi, bo nikt ich nie zmuszał do nauki, nie obciążał obowiązkiem szkolnym. Niech sie uczą tylko... rozwiń

Avatar
rocznik 80" / 11 lutego 2016 o 19:29

8 letnia podstawówka, 4 letnie liceum, 3 letnia zasadnicza szkoła zawodowa z możliwością kontynuacji nauki. Technika do likwidacji...

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 19:06
Trzeba zostawić obecny system.Teraz zmienią a później przyjdzie inna ekipa i z powrotem przywróci gimnazja. Lepiej niech będzie tak jak jest. 3 lata gimnazjum, 3 letnie liceum, 4 letnie technikum i 3 letnia szkoła zawodowa...Marek z Kraśnika
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 15:07
Podstawówka 8 lat, 4 letnie liceum, 3 letnia zawodówka. Technika do likwidacji. W dzisiejszych czasach technik to taki ni pies, ni wydra. Ani wykwalifikowany robotnik, ani pracownik umysłowy. W miejsce techników solidna 2 letnia szkoła policealna ucząca ściśle pod kątem przyszłego zawodu. Należy też przywrócić należytą rangę studiom technicznym, w tym studiom inżynierskim realizowanym na Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 14:08
Zlikwidować szkoły zawodowe (zawodówki i technika). To wylęgarnia patologii. Każdy młody człowiek powinien móc skończyć ogólniak i dopiero później podejmować decyzję o wyborze ścieżki zawodowej!
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 22:27
Trzeba powrócić do starego systemu kształcenia. 8 lat podstawówki, 4 lata liceum, 5 lat technikum, 3 lata zawodówki. Tyle w temacie...
Avatar
emerytowany nauczyciel / 10 lutego 2016 o 15:54

Parę spraw. Po pierwsze gimnazjum należy zostawić. Gimnazjum powinno trwać 4 a nie 3 lata. Gimnazja powinny być przy szkołach średnich (ogólnokształcących i zawodowych). Gimnazja powinny być przy lubelskim Zamoyskim, lubelskiej Unii, lubelskim Staszicu. Gimnazjum powinno mieć charakter ogólnokształcący. Gimnazja zawodowe to zły pomysł bo dzieci (młodzież) w wieku 12, 13 lat to osoby jeszcze zbyt młode by świadomie podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej. Po 4 latach ogólnego nauczania w gimnazjum specjalizacja (profilowanie w liceum lub szkoła zawodowa bądź technikum). Liceum ogólnokształcące 2 letnie ściśle przygotowujące do matury i studiów wyższych. Technikum 3 letnie matura+specjalizacja zawodowa. Szkoła zawodowa 2 letnia mająca charakter kursu zawodowego (10 lat nauczania ogólnego uczniom zawodówki w zupełności wystarczy, zawodówka powinna się opierać wyłącznie o praktyki i przedmioty zawodowe). Po dwuletniej zawodowce możliwość kontynuacji nauki w 2 letnim liceum.

Parę spraw. Po pierwsze gimnazjum należy zostawić. Gimnazjum powinno trwać 4 a nie 3 lata. Gimnazja powinny być przy szkołach średnich (ogólnokształcących i zawodowych). Gimnazja powinny być przy lubelskim Zamoyskim, lubelskiej Unii, lubelskim Staszicu. Gimnazjum powinno mieć charakter ogólnokształcący. Gimnazja zawodowe to zły pomysł bo dzieci (młodzież) w wieku 12, 13 lat to osoby jeszcze zbyt młode by świadomie podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej. Po 4 latach ogólnego nauczania w gimnazjum specjalizacja (profilowanie w liceu... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 19:19
Zlikwidować gimnazja, zawodówki i technika. Zrobić 8-letnią podstawówkę i 4 letnie liceum (zawodowe lub ogólnokształcące). Liceum zawodowe z mozliwością zdawania matury i studiowania na wyższej uczelni. Przywrócić szkoły policealne (dwuletnie dla absolwentów liceum ogólnokształcącego i jednoroczne dla absolwentów liceum zawodowego pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w kierunku związnym z wyuczonym zawodem np. hydraulik zechce zrobić technika urządzeń sanitarnych). Dla tych co liceum nie skończa krótkie jedno-, dwuletnie kursy zawodowe przygotowujące do pracy w najprostszych zawodach.
Zlikwidować gimnazja, zawodówki i technika. Zrobić 8-letnią podstawówkę i 4 letnie liceum (zawodowe lub ogólnokształcące). Liceum zawodowe z mozliwością zdawania matury i studiowania na wyższej uczelni. Przywrócić szkoły policealne (dwuletnie dla absolwentów liceum ogólnokształcącego i jednoroczne dla absolwentów liceum zawodowego pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w kierunku związnym z wyuczonym zawodem np. hydraulik zechce zrobić technika urządzeń sanitarnych). Dla tych co liceum nie skończa krótkie jedno-, dwuletnie kursy zawodowe ... rozwiń
Avatar
przedsiębiorca / 9 lutego 2016 o 18:08

Gimnazja zostawić, ale przenieść do szkół średnich (licea i szkoły zawodowe). Zlikwidować większość wiejskich gimnazjów (zostawić tylko te przy których funkcjonują szkoły średnie). Wprowadzić nowy typ szkoły gimnazjum zawodowe po którym można by było się dalej uczyć w liceum/technikum. Jak taki gimbus by sobie w lceum czy technikum nie radził i nie skończył szkoły to przynajmniej miałby jakiś zawód. Do pracy piekarza, stolarza, prostego robotnika budowlanego, ogrodnika terenów zieleni szkoła średnia a tym bardziej matura nie jest potrzebna...

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 12:13
Tak trzeba rozwalić ten system bo jak coś z od samego początku jest złe to naprawa nie ma żadnego sensu. Człowieku obecna podstawówka i gimnazjum to to syf i malaria. Nauka tylko aby test zdać i tyle. Mówię to jako nauczyciel. Obecny system niszczy od małego dziecko przede wszystkim jego rozwój emocjonalny nie mówiąc o innych aspektach. Przez 6 lat podstawówki i 3 lata gimnazjum nie nauczy się niczego poza wyścigiem szczurów. A gdzie więzi między ludzkie, przyjaźń, radość... na to niema czasu. Potem 3 lata liceum to samo. Podczas 8 lat nauki jest czas na to wszystko, 4 liceum to samo przypomnij sobie człowieku chyba, że jesteś już skażony przez gimnazjum. O tych sprawach można pisać książki ale utrzymywanie trupa - gimnazjum przy życiu to tragedia. Proszę tylko nie pisać mi bzdur o miejscach pracy bo to śmiech po prostu.
Tak trzeba rozwalić ten system bo jak coś z od samego początku jest złe to naprawa nie ma żadnego sensu. Człowieku obecna podstawówka i gimnazjum to to syf i malaria. Nauka tylko aby test zdać i tyle. Mówię to jako nauczyciel. Obecny system niszczy od małego dziecko przede wszystkim jego rozwój emocjonalny nie mówiąc o innych aspektach. Przez 6 lat podstawówki i 3 lata gimnazjum nie nauczy się niczego poza wyścigiem szczurów. A gdzie więzi między ludzkie, przyjaźń, radość... na to niema czasu. Potem 3 lata liceum to samo. Podczas 8 lat nauki... rozwiń
Avatar
korwinista / 11 lutego 2016 o 19:54

Debata bez sensu podobnie jak to całe szkolnictwo zawodowe. Obowiązkowe powinno byc jedynie 6 klas podstawówki. Jak ktoś się nie chce uczyć, to niech się nie uczy. Zamiast szkoły niech idzie termnować do piekarza, stolarza, mechanika samochodowego lub innego majstra. tak było przed wojną. Szkoła podstawowa była wtedy 7 letnia, nauka była obowiązkowa do 14 roku zycia. I co niech ktoś mi powie, że wtedy byli gorsi fachowcy. Nie byli właśnie lepsi, bo nikt ich nie zmuszał do nauki, nie obciążał obowiązkiem szkolnym. Niech sie uczą tylko ci co chcą, jak ktoś nie chce się uczyć, ma pomysł żeby realizować się w czymś innym to niech to czyni, w cywilizowanym kraju nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. 6 klas podstawówki do życia w zupełności wystarczy... 

Debata bez sensu podobnie jak to całe szkolnictwo zawodowe. Obowiązkowe powinno byc jedynie 6 klas podstawówki. Jak ktoś się nie chce uczyć, to niech się nie uczy. Zamiast szkoły niech idzie termnować do piekarza, stolarza, mechanika samochodowego lub innego majstra. tak było przed wojną. Szkoła podstawowa była wtedy 7 letnia, nauka była obowiązkowa do 14 roku zycia. I co niech ktoś mi powie, że wtedy byli gorsi fachowcy. Nie byli właśnie lepsi, bo nikt ich nie zmuszał do nauki, nie obciążał obowiązkiem szkolnym. Niech sie uczą tylko... rozwiń

Avatar
rocznik 80" / 11 lutego 2016 o 19:29

8 letnia podstawówka, 4 letnie liceum, 3 letnia zasadnicza szkoła zawodowa z możliwością kontynuacji nauki. Technika do likwidacji...

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 19:06
Trzeba zostawić obecny system.Teraz zmienią a później przyjdzie inna ekipa i z powrotem przywróci gimnazja. Lepiej niech będzie tak jak jest. 3 lata gimnazjum, 3 letnie liceum, 4 letnie technikum i 3 letnia szkoła zawodowa...Marek z Kraśnika
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 15:07
Podstawówka 8 lat, 4 letnie liceum, 3 letnia zawodówka. Technika do likwidacji. W dzisiejszych czasach technik to taki ni pies, ni wydra. Ani wykwalifikowany robotnik, ani pracownik umysłowy. W miejsce techników solidna 2 letnia szkoła policealna ucząca ściśle pod kątem przyszłego zawodu. Należy też przywrócić należytą rangę studiom technicznym, w tym studiom inżynierskim realizowanym na Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 14:08
Zlikwidować szkoły zawodowe (zawodówki i technika). To wylęgarnia patologii. Każdy młody człowiek powinien móc skończyć ogólniak i dopiero później podejmować decyzję o wyborze ścieżki zawodowej!
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 22:27
Trzeba powrócić do starego systemu kształcenia. 8 lat podstawówki, 4 lata liceum, 5 lat technikum, 3 lata zawodówki. Tyle w temacie...
Avatar
emerytowany nauczyciel / 10 lutego 2016 o 15:54

Parę spraw. Po pierwsze gimnazjum należy zostawić. Gimnazjum powinno trwać 4 a nie 3 lata. Gimnazja powinny być przy szkołach średnich (ogólnokształcących i zawodowych). Gimnazja powinny być przy lubelskim Zamoyskim, lubelskiej Unii, lubelskim Staszicu. Gimnazjum powinno mieć charakter ogólnokształcący. Gimnazja zawodowe to zły pomysł bo dzieci (młodzież) w wieku 12, 13 lat to osoby jeszcze zbyt młode by świadomie podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej. Po 4 latach ogólnego nauczania w gimnazjum specjalizacja (profilowanie w liceum lub szkoła zawodowa bądź technikum). Liceum ogólnokształcące 2 letnie ściśle przygotowujące do matury i studiów wyższych. Technikum 3 letnie matura+specjalizacja zawodowa. Szkoła zawodowa 2 letnia mająca charakter kursu zawodowego (10 lat nauczania ogólnego uczniom zawodówki w zupełności wystarczy, zawodówka powinna się opierać wyłącznie o praktyki i przedmioty zawodowe). Po dwuletniej zawodowce możliwość kontynuacji nauki w 2 letnim liceum.

Parę spraw. Po pierwsze gimnazjum należy zostawić. Gimnazjum powinno trwać 4 a nie 3 lata. Gimnazja powinny być przy szkołach średnich (ogólnokształcących i zawodowych). Gimnazja powinny być przy lubelskim Zamoyskim, lubelskiej Unii, lubelskim Staszicu. Gimnazjum powinno mieć charakter ogólnokształcący. Gimnazja zawodowe to zły pomysł bo dzieci (młodzież) w wieku 12, 13 lat to osoby jeszcze zbyt młode by świadomie podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej. Po 4 latach ogólnego nauczania w gimnazjum specjalizacja (profilowanie w liceu... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 19:19
Zlikwidować gimnazja, zawodówki i technika. Zrobić 8-letnią podstawówkę i 4 letnie liceum (zawodowe lub ogólnokształcące). Liceum zawodowe z mozliwością zdawania matury i studiowania na wyższej uczelni. Przywrócić szkoły policealne (dwuletnie dla absolwentów liceum ogólnokształcącego i jednoroczne dla absolwentów liceum zawodowego pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w kierunku związnym z wyuczonym zawodem np. hydraulik zechce zrobić technika urządzeń sanitarnych). Dla tych co liceum nie skończa krótkie jedno-, dwuletnie kursy zawodowe przygotowujące do pracy w najprostszych zawodach.
Zlikwidować gimnazja, zawodówki i technika. Zrobić 8-letnią podstawówkę i 4 letnie liceum (zawodowe lub ogólnokształcące). Liceum zawodowe z mozliwością zdawania matury i studiowania na wyższej uczelni. Przywrócić szkoły policealne (dwuletnie dla absolwentów liceum ogólnokształcącego i jednoroczne dla absolwentów liceum zawodowego pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w kierunku związnym z wyuczonym zawodem np. hydraulik zechce zrobić technika urządzeń sanitarnych). Dla tych co liceum nie skończa krótkie jedno-, dwuletnie kursy zawodowe ... rozwiń
Avatar
przedsiębiorca / 9 lutego 2016 o 18:08

Gimnazja zostawić, ale przenieść do szkół średnich (licea i szkoły zawodowe). Zlikwidować większość wiejskich gimnazjów (zostawić tylko te przy których funkcjonują szkoły średnie). Wprowadzić nowy typ szkoły gimnazjum zawodowe po którym można by było się dalej uczyć w liceum/technikum. Jak taki gimbus by sobie w lceum czy technikum nie radził i nie skończył szkoły to przynajmniej miałby jakiś zawód. Do pracy piekarza, stolarza, prostego robotnika budowlanego, ogrodnika terenów zieleni szkoła średnia a tym bardziej matura nie jest potrzebna...

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 12:13
Tak trzeba rozwalić ten system bo jak coś z od samego początku jest złe to naprawa nie ma żadnego sensu. Człowieku obecna podstawówka i gimnazjum to to syf i malaria. Nauka tylko aby test zdać i tyle. Mówię to jako nauczyciel. Obecny system niszczy od małego dziecko przede wszystkim jego rozwój emocjonalny nie mówiąc o innych aspektach. Przez 6 lat podstawówki i 3 lata gimnazjum nie nauczy się niczego poza wyścigiem szczurów. A gdzie więzi między ludzkie, przyjaźń, radość... na to niema czasu. Potem 3 lata liceum to samo. Podczas 8 lat nauki jest czas na to wszystko, 4 liceum to samo przypomnij sobie człowieku chyba, że jesteś już skażony przez gimnazjum. O tych sprawach można pisać książki ale utrzymywanie trupa - gimnazjum przy życiu to tragedia. Proszę tylko nie pisać mi bzdur o miejscach pracy bo to śmiech po prostu.
Tak trzeba rozwalić ten system bo jak coś z od samego początku jest złe to naprawa nie ma żadnego sensu. Człowieku obecna podstawówka i gimnazjum to to syf i malaria. Nauka tylko aby test zdać i tyle. Mówię to jako nauczyciel. Obecny system niszczy od małego dziecko przede wszystkim jego rozwój emocjonalny nie mówiąc o innych aspektach. Przez 6 lat podstawówki i 3 lata gimnazjum nie nauczy się niczego poza wyścigiem szczurów. A gdzie więzi między ludzkie, przyjaźń, radość... na to niema czasu. Potem 3 lata liceum to samo. Podczas 8 lat nauki... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 1

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 153 5

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.