Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2011 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Będzie nowa podstawówka na Sławinie

0 5 A A
Jeśli powstanie szkoła przy ul. Świerkowej, to na pewno wyślę tam swoją córkę – mówi Grzegorz Gmiter
Jeśli powstanie szkoła przy ul. Świerkowej, to na pewno wyślę tam swoją córkę – mówi Grzegorz Gmiter

W tym roku powinna zacząć się budowa podstawówki na Sławinie. Ratusz w lipcu chce zacząć szukać wykonawcy inwestycji. Pierwsze lekcje w nowej placówce powinny się odbyć nie później niż jesienią 2014 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mój syn chodzi do Szkoły Podstawowej nr 34 na Czechowie. To dość daleko, dlatego rano muszę go tam wozić, codziennie stoję w korkach przy al. Solidarności. Uważam, że budowa szkoły w naszej okolicy jest bardzo ważna – mówi Grzegorz Gmiterek, z osiedla Botanik.

Ratusz od wielu lat przymierzał się do budowy szkół w tej części miasta. O zlokalizowanie placówek w ich okolicy walczyli społecznicy i radni z Szerokiego i Sławina. Ostatecznie, urzędnicy stwierdzili, że szkoła jest bardziej potrzebna na Sławinie.

W ubiegłym roku przygotowano dokumentację budowy placówki. Kilka miesięcy trwało zbieranie dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia prac. – Wydano już decyzję środowiskową zezwalającą na budowę szkoły przy ulicy Świerkowej. Mamy także pozwolenie na budowę – informuje Mirosław Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie.

W tym roku Ratusz ma zarezerwowane w budżecie 900 tysięcy zł na prace związane z tą inwestycją. – W lipcu chcemy ogłosić przetarg na wybudowanie placówki. Pierwsze prace mogłyby się zacząć jeszcze w tym roku – dodaje.


Ostatecznie, budynek ma być gotowy do końca czerwca 2014 roku. – Jeśli w tym terminie szkoła powstanie, to z przyjemnością wyślę tam swoje młodsze dziecko. Córka mogłaby chodzić sama do szkoły, od ulicy Willowej jest tam łatwe dojście – ocenia Grzegorz Gmiterek, który uważa, że szkoła powinna także spełniać funkcje kulturalne. – Niemal co miesiąc w naszej okolicy oddają blok, mieszkańców przybywa, a brakuje biblioteki czy domu kultury – dodaje.

– Powołanie szkoły w zachodniej części miasta jest bardzo ważne. Pobliska Szkoła Podstawowa nr 14 (przy al. Warszawskiej) ma niewygodny dojazd – zauważa Mirosław Kalinowski.

– Szkoła przy ul. Zuchów położona najbliżej zachodniej części miasta jest przepełniona, dyrekcja placówki spodziewa się, że w roku szkolnym 2012/1013 będzie 10 klas pierwszych – wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor miejskiego Wydziału Oświaty i Wychowania. – Sytuacja będzie trudno, bo za rok obowiązkiem szkolnym będą objęte sześciolatki, budowa nowej szkoły w tej części miasta jest bardzo ważna – dodaje.

Nie wiadomo, czy za kilka lat, po uruchomieniu placówki przy ul. Świerkowej, istniejąca szkoła przy al. Warszawskiej zostanie zlikwidowana, czy może zostanie przekształcona w gimnazjum.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
100 g. / 18 maja 2011 o 14:24
3 lata na budowę cóż za niezwykłe tempo. Pewnie będzie pracować ze 3 pracowników !!! Fenomenalne !!!
Avatar
P / 18 maja 2011 o 13:11
Już widzę, jak lecę z Szerokiego na Sławin przez Al. Kraśnickie, Warszawską i inne korkogenne ulice Lublina - mam bliżej do szkoły na LSM-ie np. SP nr 3 przy ul. Balladyny - tylko Wojciechowską przez Al. Kraśnickie (prawie bez korka)i już jestem . Poroniony pomysł ze szkołą na Świerkowej dla obrębu os. Szerokie.
Avatar
Zuzanna / 18 maja 2011 o 13:06
Oczywiście na Czubach powinny powstawać też nowe szkoły, bo nowe bloki=nowe rodziny, czyli wkrótce lub już dzieci.
Jednak szkoły na LSM też mają swoją rację bytu: to nie są wielkie molochy, lecz raczej kameralne zakłady kształcenia, które mają wypróbowaną kadrę, w większości (z wyjątkiem pani Puchali) znakomitą.
Avatar
mieszkanka / 18 maja 2011 o 12:08
nowa szkoła, nowe bloki tylko kto W KOŃCU ZAJMIE SIE ROZBUDOWĄ ULICY WILLOWEJ W KIERUNKU CENTRUM?!?! KORKI OD RANA DO NOCY! O TYM NIKT NIE MYSLI I OD 5 LAT, PSEUDO PRZETARGI NA BUDOWĘ WIADUKTU. SKANDAL.
Avatar
lbn / 18 maja 2011 o 10:53
Niech miasto zacznie już poważnie myśleć na temat budowy szkoły a zwłaszcza przedszkola na tzw. "Nowej Porębie". Co roku oddaje się tam po kilkaset mieszkań. W tym czasie można zamknąć jakąś szkołę na LSM - coraz więcej tam osób starszych a szkół zatrzęsienie.
Avatar
100 g. / 18 maja 2011 o 14:24
3 lata na budowę cóż za niezwykłe tempo. Pewnie będzie pracować ze 3 pracowników !!! Fenomenalne !!!
Avatar
P / 18 maja 2011 o 13:11
Już widzę, jak lecę z Szerokiego na Sławin przez Al. Kraśnickie, Warszawską i inne korkogenne ulice Lublina - mam bliżej do szkoły na LSM-ie np. SP nr 3 przy ul. Balladyny - tylko Wojciechowską przez Al. Kraśnickie (prawie bez korka)i już jestem . Poroniony pomysł ze szkołą na Świerkowej dla obrębu os. Szerokie.
Avatar
Zuzanna / 18 maja 2011 o 13:06
Oczywiście na Czubach powinny powstawać też nowe szkoły, bo nowe bloki=nowe rodziny, czyli wkrótce lub już dzieci.
Jednak szkoły na LSM też mają swoją rację bytu: to nie są wielkie molochy, lecz raczej kameralne zakłady kształcenia, które mają wypróbowaną kadrę, w większości (z wyjątkiem pani Puchali) znakomitą.
Avatar
mieszkanka / 18 maja 2011 o 12:08
nowa szkoła, nowe bloki tylko kto W KOŃCU ZAJMIE SIE ROZBUDOWĄ ULICY WILLOWEJ W KIERUNKU CENTRUM?!?! KORKI OD RANA DO NOCY! O TYM NIKT NIE MYSLI I OD 5 LAT, PSEUDO PRZETARGI NA BUDOWĘ WIADUKTU. SKANDAL.
Avatar
lbn / 18 maja 2011 o 10:53
Niech miasto zacznie już poważnie myśleć na temat budowy szkoły a zwłaszcza przedszkola na tzw. "Nowej Porębie". Co roku oddaje się tam po kilkaset mieszkań. W tym czasie można zamknąć jakąś szkołę na LSM - coraz więcej tam osób starszych a szkół zatrzęsienie.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 0

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 1

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 20

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!