niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Będzie nowa podstawówka na Sławinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2011, 19:58

Jeśli powstanie szkoła przy ul. Świerkowej, to na pewno wyślę tam swoją córkę – mówi Grzegorz Gmiter
Jeśli powstanie szkoła przy ul. Świerkowej, to na pewno wyślę tam swoją córkę – mówi Grzegorz Gmiter

W tym roku powinna zacząć się budowa podstawówki na Sławinie. Ratusz w lipcu chce zacząć szukać wykonawcy inwestycji. Pierwsze lekcje w nowej placówce powinny się odbyć nie później niż jesienią 2014 roku.

– Mój syn chodzi do Szkoły Podstawowej nr 34 na Czechowie. To dość daleko, dlatego rano muszę go tam wozić, codziennie stoję w korkach przy al. Solidarności. Uważam, że budowa szkoły w naszej okolicy jest bardzo ważna – mówi Grzegorz Gmiterek, z osiedla Botanik.

Ratusz od wielu lat przymierzał się do budowy szkół w tej części miasta. O zlokalizowanie placówek w ich okolicy walczyli społecznicy i radni z Szerokiego i Sławina. Ostatecznie, urzędnicy stwierdzili, że szkoła jest bardziej potrzebna na Sławinie.

W ubiegłym roku przygotowano dokumentację budowy placówki. Kilka miesięcy trwało zbieranie dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia prac. – Wydano już decyzję środowiskową zezwalającą na budowę szkoły przy ulicy Świerkowej. Mamy także pozwolenie na budowę – informuje Mirosław Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie.

W tym roku Ratusz ma zarezerwowane w budżecie 900 tysięcy zł na prace związane z tą inwestycją. – W lipcu chcemy ogłosić przetarg na wybudowanie placówki. Pierwsze prace mogłyby się zacząć jeszcze w tym roku – dodaje.


Ostatecznie, budynek ma być gotowy do końca czerwca 2014 roku. – Jeśli w tym terminie szkoła powstanie, to z przyjemnością wyślę tam swoje młodsze dziecko. Córka mogłaby chodzić sama do szkoły, od ulicy Willowej jest tam łatwe dojście – ocenia Grzegorz Gmiterek, który uważa, że szkoła powinna także spełniać funkcje kulturalne. – Niemal co miesiąc w naszej okolicy oddają blok, mieszkańców przybywa, a brakuje biblioteki czy domu kultury – dodaje.

– Powołanie szkoły w zachodniej części miasta jest bardzo ważne. Pobliska Szkoła Podstawowa nr 14 (przy al. Warszawskiej) ma niewygodny dojazd – zauważa Mirosław Kalinowski.

– Szkoła przy ul. Zuchów położona najbliżej zachodniej części miasta jest przepełniona, dyrekcja placówki spodziewa się, że w roku szkolnym 2012/1013 będzie 10 klas pierwszych – wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor miejskiego Wydziału Oświaty i Wychowania. – Sytuacja będzie trudno, bo za rok obowiązkiem szkolnym będą objęte sześciolatki, budowa nowej szkoły w tej części miasta jest bardzo ważna – dodaje.

Nie wiadomo, czy za kilka lat, po uruchomieniu placówki przy ul. Świerkowej, istniejąca szkoła przy al. Warszawskiej zostanie zlikwidowana, czy może zostanie przekształcona w gimnazjum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
100 g.
P
Zuzanna
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

100 g.
100 g. (18 maja 2011 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
3 lata na budowę cóż za niezwykłe tempo. Pewnie będzie pracować ze 3 pracowników !!! Fenomenalne !!!
Rozwiń
P
P (18 maja 2011 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już widzę, jak lecę z Szerokiego na Sławin przez Al. Kraśnickie, Warszawską i inne korkogenne ulice Lublina - mam bliżej do szkoły na LSM-ie np. SP nr 3 przy ul. Balladyny - tylko Wojciechowską przez Al. Kraśnickie (prawie bez korka)i już jestem . Poroniony pomysł ze szkołą na Świerkowej dla obrębu os. Szerokie.
Rozwiń
Zuzanna
Zuzanna (18 maja 2011 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście na Czubach powinny powstawać też nowe szkoły, bo nowe bloki=nowe rodziny, czyli wkrótce lub już dzieci.
Jednak szkoły na LSM też mają swoją rację bytu: to nie są wielkie molochy, lecz raczej kameralne zakłady kształcenia, które mają wypróbowaną kadrę, w większości (z wyjątkiem pani Puchali) znakomitą.
Rozwiń
mieszkanka
mieszkanka (18 maja 2011 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nowa szkoła, nowe bloki tylko kto W KOŃCU ZAJMIE SIE ROZBUDOWĄ ULICY WILLOWEJ W KIERUNKU CENTRUM?!?! KORKI OD RANA DO NOCY! O TYM NIKT NIE MYSLI I OD 5 LAT, PSEUDO PRZETARGI NA BUDOWĘ WIADUKTU. SKANDAL.
Rozwiń
lbn
lbn (18 maja 2011 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech miasto zacznie już poważnie myśleć na temat budowy szkoły a zwłaszcza przedszkola na tzw. "Nowej Porębie". Co roku oddaje się tam po kilkaset mieszkań. W tym czasie można zamknąć jakąś szkołę na LSM - coraz więcej tam osób starszych a szkół zatrzęsienie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!