piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Budowa stacji paliw koncernu BP oraz restauracji McDonald's przy S17 (Jacek Świerczyński)
Budowa stacji paliw koncernu BP oraz restauracji McDonald\'s przy S17 (Jacek Świerczyński)

125 osób znajdzie pracę przy obsłudze kierowców, którzy będą jeździć ekspresówką S17. Będą pracować m.in. na stacji BP i McDonald's w Markuszowie. Niestety wciąż jest problem z wydzierżawieniem dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych.

Dobiega do końca budowa stacji paliw koncernu BP oraz restauracji McDonald's w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) w Markuszowie, przy drodze ekspresowej S17.

– Teraz czekamy na odbiory techniczne i budowlane. Chcielibyśmy ruszyć jeszcze przed końcem roku – mówi Magdalena Kandefer-Kańtoch, rzecznik prasowy BP Polska. – Na dwóch naszych stacjach w Markuszowie zatrudnimy w sumie 45 osób. Właśnie przechodzą szkolenia – dodaje rzecznik.

BP prowadziło rekrutację za pośrednictwem swojej strony internetowej. Inną strategię wybrał McDonald's. Restauracja szukała chętnych do pracy w Markuszowie, m.in. za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. – McDonald's zatrudni w sumie 80 osób – mówi Henryk Soboń, zastępca dyrektora PUP w Puławach.

– Otwarcie obu naszych lokali w Markuszowie nastąpi przed świętami. Z budową na pewno zdążymy, ale pozostaje jeszcze kwestia formalnych odbiorów, pozwoleń na użytkowanie. Dlatego nie możemy dziś podać precyzyjnej daty – mówi Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald's Polska.

W obu lokalach zatrudnienie znajdzie około 80 osób. – Wstępna rekrutacja została już przeprowadzona. Przyjęte osoby są właśnie szkolone, ale być może po otwarciu pojawi się jeszcze możliwość zatrudnienia dodatkowych osób. Zainteresowani powinni wówczas aplikować bezpośrednio w restauracjach – dodaje Szulowski.

Problem z MOP-ami

Niestety na dwóch kolejnych MOP przy S17, w Wierzchowiskach i Janówku, na razie nie ma szans na dzierżawcę i pracę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie już dwukrotnie, bezskutecznie, ogłaszała przetarg na te miejsca.

Także GDDKiA buduje przy S17. Powstają obwody utrzymania ruchu. – Będą to w sumie trzy obiekty, jeden w Kurowie oraz dwa w Dysie koło Lublina. Na terenie obwodów powstają budynki z pomieszczeniami dla pracowników obwodu, a w Dysie także na potrzeby Regionalnego Centrum Zarządzania Ruchem – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

W Dysie będzie się centrum dowodzenia S17. – To z tego miejsca będzie prowadzony monitoring ruchu nie tylko na obecnie budowanej drodze ekspresowej, ale i na kolejnych odcinkach w naszym regionie – dodaje K. Nalewajko.

Oprócz tego powstają wiaty do składowania soli drogowej, garaże, magazyny, zaplecze techniczne, parkingi. Łączny koszt budowy wyniesie ok. 43 mln zł. – Nie możemy w tej chwili odpowiedzieć czy zostaną zatrudnieni nowi pracownicy – dodaje K. Nalewajko. Przypomnijmy jednak, że przez najbliższe 6 lat za odśnieża nie całego, 70-kilometrowego odcinka S17, będą odpowiedzialne dwie firmy zewnętrzne, które zapewne także będą poszukiwać pracowników.
Współpraca: Marek Wieczerzak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
becks
silver
oo
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

becks
becks (5 grudnia 2013 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo!!! tu 125 miejsc pracy w donaldzie, bp, miotełka na MOPie, po nowym roku ze 200 zapewni felicity na kasie w marketach, wykładanie towaru na pułkach.Eh rozwija się ta nasza lubelszczyzna, mamy miasto uniwersyteckie takze absolwenci niepowinni mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Rozwiń
silver
silver (5 grudnia 2013 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Żeby smażyć frytki na 3 zmiany w MCDonalds za 1300 zł na umowie śmieciowej, to pewnie trzeba skończyć co najmniej 2 fakultety i biegle znać 2 języki. Wspaniała i niezwykle intratna oferta dla młodych ,marzących o założeniu rodziny.

Rozwiń
oo
oo (5 grudnia 2013 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Taki Mac przy drodze dobra sprawa, żeby później się zesrać po tym jedzeniu w samochodzie. ha ha ha... Ale ułomni myślowo pewnie są zachwyceni...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!