piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Będzie praca w lubelskiej strefie ekonomicznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2012, 20:24

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

W lubelskiej strefie ekonomicznej pojawi się czterech nowych inwestorów. Tylko dwie pierwsze firmy zatrudnią docelowo ponad 200 osób. Pierwszego inwestora poznamy w grudniu.

Pierwsza z firm to przedstawiciel branży biomedycznej. Najpóźniej w połowie grudnia ma przejąć działkę na Felinie, gdzie zbuduje nowy zakład produkcyjny.

– Inwestor deklaruje zatrudnienie 40–45 osób – mówi Krzysztof Komorski, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Ratuszu. – Nie mogę zdradzić więcej szczegółów. Przekażemy je po zakończeniu wszystkich formalności.

Wiadomo już jednak, że w styczniu poznamy kolejnego inwestora.

– To firma zagraniczna, z branży motoryzacyjnej – przyznaje Komorski. – Na początku planuje zatrudnić 60 osób. Docelowo jednak poziom zatrudnienia ma sięgnąć 200 pracowników.

To nie koniec. Urząd miasta zapewnia, że w kolejce do strefy czeka dwóch kolejnych inwestorów.
– Negocjacje już się zakończyły – dodaje Beata Krzyżanowska, rzecznik lubelskiego Ratusza. – W marcu będziemy mogli przedstawić dokładne informacje na temat tych projektów.

Nie wiadomo jeszcze, ile osób zatrudnią dwie ostatnie firmy. Mimo zakończenia rozmów, nie złożyły one jeszcze formalnych wniosków, związanych z rozpoczęciem inwestycji na Felinie.

Wszyscy nowi przedsiębiorcy wykorzystają nowe tereny w strefie. To część z ponad 37 hektarów, których uzbrojenie zlecił Ratusz. Prace trwają od lipca. Wykonuje je firma Budimex. Chodzi o działki na północ od ul. Vetterów. Inwestycja obejmuje sieć wodociągową, elektryczną, kanalizację i drogi dojazdowe. Wartość robót opiewa na 36 mln zł. Wszystko ma być gotowe w połowie sierpnia przyszłego roku.

Lubelska podstrefa ekonomiczna działa od 2007 roku. Do tej pory zezwolenia na inwestycje otrzymało 18 firm, z czego 9 już rozpoczęło działalność. Pięć jest na etapie projektowania. Kolejne cztery przedsiębiorstwa kończą swoje inwestycje. Dwie z nich mają być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Oracle
TELA
Arff
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Oracle
Oracle (11 listopada 2012 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i o co tyle pisku?
Znów postają jakieś mikrofiremki
i zatrudnia (przez agebcje pewnie)
kilkadziesiąt osób na krzyż ....
a potrzeba jest przynajmniej 10 tysięcy
bo w mup jest zarejestrowanych chyba ponad 16 tysięcy.
No i to jest ta bolesna prawda.
Rozwiń
TELA
TELA (11 listopada 2012 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Elpomiar zwolnił 160 osób, Żagiel ileś tam, Protektor tak samo. Powstaną kolejne miejsca pracy, czyli wyjdzie po równo, tyle co było.
Rozwiń
Arff
Arff (11 listopada 2012 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście nie mam na myśli tego, żeby wprowadzać tylko lokalne firmy... Trzeba to wszystko wyważyć i odpowiednio przemyśleć Lokalna firma powinna przedstawić plan rozwoju i dlaczego w tym rozwoju tak ważna jest lokalizacja w Strefie Ekonomicznej Różnica polega na tym, że inwestor zewnętrzny na wstępie zatrudni 200 osób i przez długie lata nic się nie zmieni... Lokalny inwestor zatrudni w pierwszym roku 40 osób, po 3 latach zatrudnienie rozrośnie się do 150 osób, a po 5ciu latach potroi produkcję i zwiększy zatrudnienie do 500 osób To oczywiście duże uproszczenie, bo wiadomo, że to nie zawsze tak działa... Ale w docelowym kształcie, lokalne przedsiębiorstwo produkcyjne jest w stanie zatrudnić znacznie więcej osób, niż firma zewnętrzna... a przy okazji przyczynić się do rozwoju miasta, dzięki wynajmowaniu powierzchni biurowej, co powoduje zwiększenie popytu na takową i w konsekwencji zwiększenie ilosci i jakości inwestycji
Rozwiń
Arff
Arff (11 listopada 2012 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Devon bardzo celna uwaga Co z tego, że w tych czasach już nie buduje się nowoczesnych fabryk dla 1000 czy 2000 osób, bo 90% produkcji jest w pełni zautomatyzowana, trzeba przecież wejść na forum i ponarzekać... Przecież przedsiębiorstwo z centralą we Francji, Hiszpanii czy nawet w Chinach, nie sprowadzi do Polski działów projektowych, biur, laboratoriów czy logistyki... zrobią ogromną halę produkcyjną w której będzie pracować garstka ludzi oraz dział związany z systemem zapewniania jakości... reszta decyzji, planów, projektów, badań będzie szła z centrali. Jedynym sposobem na posiadanie fabryk zatrudniających kilka tysięcy ludzi, jest rozwój lokalnych przedsiębiorstw, którzy własnie tutaj mają centralę i zatrudniają specjalistów... Dlatego do SSE warto wprowadzać lokalnych przedsiębiorców... ulgi podatkowe i tak będą jedynie do 2020 roku, a do tego czasu takie przedsiębiorstwo jest w stanie, dzięki rozwojowi, zdziesięciokrotnić zatrudnienie
Rozwiń
Devon
Devon (10 listopada 2012 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co by nie napisali w tych gazetach, to i tak będą jęczeć na forum... A, i prywatni inwestorzy nie biorą "po znajomości" i nie za 1200, za tyle bierze się "kadetów" do urzędu, pewnie dlatego tak a nie inaczej funkcjonują...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!