sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Będzie przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z Bohaterów Monte Cassino

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2012, 21:00
Autor: (drs)

Tak wyglądała przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z Jana Pawła II (Maciej Kaczanowski)
Tak wyglądała przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z Jana Pawła II (Maciej Kaczanowski)

Skrzyżowanie al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino ma być bezpieczniejsze. Zostanie przebudowane przy okazji montażu nowej trakcji trolejbusowej biegnącej od ul. Armii Krajowej do al. Kraśnickiej. Wczoraj Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na wykonanie robót.

Co ma się zmienić? Dla każdego kierunku jazdy wydzielony będzie odrębny pas, a na wszystkich czterech wlotach powstaną nowe prawoskręty.

To usprawni ruch zwłaszcza na jezdni prowadzącej od Kraśnika w stronę centrum. Wydłużony do 80 m zostanie tam lewoskręt w ul. Bohaterów Monte Cassino.

Teraz korzysta z niego zaledwie 8 proc. jadących od strony szpitala, ale Ratusz zdecydował się na wydłużenie pasa, bo spodziewa się zwiększenia ruchu w przyszłości, gdy ul. Bohaterów Monte Cassino zostanie przedłużona do drogi dojazdowej do obwodnicy.
Do 130 m wydłużony zostanie lewoskręt z al. Kraśnickiej (od centrum) w stronę kościoła. Korzysta z niego aż 22 proc. pojazdów poruszających się tą jezdnią.

Co ważne – wszystkie lewoskręty będą mieć osobną sygnalizację świetlną. To oznacza, że nie trzeba będzie "przeskakiwać” między jadącymi z naprzeciwka.

Powstać mają też dwie nowe zatoki autobusowe. Pierwsza w miejscu istniejącego przystanku przy kościele. Druga po przeciwnej stronie al. Kraśnickiej, dla wyjeżdżających od strony Wojciechowskiej.
Roboty mogą się zacząć we wrześniu, utrudnienia w ruchu spodziewane są dopiero w II kwartale przyszłego roku. Całość ma być gotowa do połowy grudnia 2013 r.

O trolejbusach później

O blisko miesiąc opóźni się otwarcie ofert w przetargu na dostawę 20 niskopodłogowych trolejbusów z dodatkowym napędem. Czas na składanie ofert miał upłynąć w miniony poniedziałek, Zarząd Transportu Miejskiego przesunął go na 18 czerwca. ZTM tłumaczy to koniecznością wprowadzenia zmian do specyfikacji zamawianych pojazdów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
Karol
Andy
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (24 maja 2012 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jako że ta impreza będzie trwała razem z planowaną przebudową krzyżówki Sikorskiego-Ducha-Solidarności, to korki będą mierzone nie w minutach na przejechanie a w kwadransach.
Rozwiń
Karol
Karol (24 maja 2012 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odrębna sygnalizacja dla kierunku w lewo i prosto wydłuża znacznie cały cykl świateł.
Dlatego tez że w ruchu kierubkowym nie mogą piesi iść na poprzecznej ani strzałka warunkowa w prawo nie może się świecić.
Rozwiń
Andy
Andy (24 maja 2012 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe szczęście! Nagmninnie dochodzi tam do stłuczek i wypadków. Latami się czekało na tą przebudowę.
Rozwiń
Gość
Gość (24 maja 2012 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech zrobią jakikolwiek normalny dojazd z czubów do centrum, bo teraz z kazdej strony sie nie pojedzie, to trzeba brnąć przez dziury. żenujące jest to że nie ma normalnego polaczenia najwiekszej dzielnicy w lublinie ze śródmieściem. wszedzie telepie autem
Rozwiń
imka
imka (24 maja 2012 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas najwyzszy! Skret w lewo z Boh. Monte Cassino jest nie tylko czasochlonny, ale i niebezpieczny. Liczba stluczek w tym miejscu to potwierdza...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!