Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2010 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Będzie przebudowa skrzyżowania ul. Północnej i gen. Ducha. Znikną korki?

0 10 A A

Szansa na rozładowanie korków na skrzyżowaniu ulic Północnej i gen. Ducha. Ratusz przygotował właśnie projekt przebudowy tego miejsca. Obie ulice będą miały dodatkowe jezdnie, pojawi się kolejne skrzyżowanie, dzięki czemu ruch będzie płynny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sądzimy, że proponowane przez nas zmiany usprawnią ruch w tej części miasta na kilka lat – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów UM Lublin. – Nie jest to rozwiązanie docelowe, cała przebudowa skrzyżowania jako węzła dwupoziomowego z al. Solidarności to inwestycja na kilka lat – dodaje.

Ratusz ma już gotowy plan przebudowy ulic Północnej i gen. Ducha. Jak wszystko będzie wyglądało - czytaj na MM Lublin:
Ratusz przebuduje skrzyżowanie ul. Północnej i gen. Ducha

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cancer / 15 lipca 2010 o 11:38
Beznadziejne urbanistyczne rozwiązania komunikacyjne w rejonie Solidarności, Sikorskiego, Ducha, Północnej, Willowej i Poligonowej (zarówno tej starej jak i nowej - dojazdu do obwodnicy Lublina) a także zbyt bliskie sąsiedztwo węzła Poniatowskiego zgotowały inżynierom drogowym do rozwikłania węzeł gordyjski. Nie istnieją tu żadne proste możliwości zaprojektowania i pogodzenia wszystkich relacji ruchu (opisane w artykule usprawnienie to zwyczajny unik) nawet w przypadku węzła drogowego.
Z całą pewnością częściowym antidotum byłoby przedłużenie Kompozytorów Polskich (korzystając ze specustawy o drogach jako, że w planie zagospodarowania nie występuje) do nowej Poligonowej. Obecnie jest to rozbuchana ulica która prowadzi znikąd (Koncertowa) donikąd (wąskie gardło Lubomelskiej i Wieniawskiej).
Co robić? Otóż UM Lublin winien ogłosić ogólnopolski konkurs na powyższe rozwiązania komunikacyjne, zaplanować je (rezerwa terenu) i realizować ewentualnymi etapami, w miarę możliwości finansowych.
Doraźne "lepienie dziur" oprócz strat, nic nie daje, np. na rocznicę Unii Lubelskiej w ub. roku przebudowane zostały krawężniki, chodniki i zatoki autobusowe na 3 Maja. W tym roku rusza przebudowa tej ulicy. To co wykonano pójdzie do rozbiórki. Komentarz zbędny.
Beznadziejne urbanistyczne rozwiązania komunikacyjne w rejonie Solidarności, Sikorskiego, Ducha, Północnej, Willowej i Poligonowej (zarówno tej starej jak i nowej - dojazdu do obwodnicy Lublina) a także zbyt bliskie sąsiedztwo węzła Poniatowskiego zgotowały inżynierom drogowym do rozwikłania węzeł gordyjski. Nie istnieją tu żadne proste możliwości zaprojektowania i pogodzenia wszystkich relacji ruchu (opisane w artykule usprawnienie to zwyczajny unik) nawet w przypadku węzła drogowego.
Z całą pewnością częściowym antidotum byłoby przed... rozwiń
Avatar
ja / 15 lipca 2010 o 11:35
Bardzo dobry pomysł, oby nie pozostał tylko w sferze niezrealizowanych zamierzen, codziennie jeżdzę tamtędy do i z pracy i tracę mnóstwo czasu na stanie w gigantycznych korkach, bo gdy na jednym skrzyżowaniu jest zielone na drugim właśnie włącza się czerwone, 20 min w korku na jednym skrzyżowaniu to tam normalka...
Avatar
Dociekliwy / 15 lipca 2010 o 08:52
Jakoś dziwna zbieżność planów przebudowy skrzyżowania i inwestycji Aldika w tym rejonie... Aldik nie ma dojazdu, więc miasto zbuduje mu ulicę (podobnie jak Czechom z Casa Inwest wybudowano przedłużenie Jana Pawła II do Kraśnickiej).
Tylko dlaczego tłumaczą to rozwiązaniem problemów komunikacyjnych?
Dlaczego nie przedłużą Kompozytorów Polskich do Poligonowej? Odciążyłoby to skrzyżowanie Ducha/Północna/Solidarności/Sikorskiego
Avatar
wizjoner / 15 lipca 2010 o 08:27
W naszym mieście należałoby zacząc od przebudowy wydziału zajmującego się inżynierią ruchu.Głupota ludzi zajmujących się rozwiązaniami
komunikacyjnymi nie zna granic.Przykład tego skrzyzowania-wystarczyłoby w fazie projektowania wprowadzic na ul. Północnej dodatkowy pas i za
stacją transformatorwą skierowac ruch z Północnej na Willową.Pojazdy zmierzające w tym kierunu już nie musiałyby czekac.Następny przykład -pojazdy przejeżdzające w kierunku z Al. warszawskiej do Nałeczowskiej muszą przebijac się do ronda krasnicka -al racławickie.Zanim powstało osiedle przy ul. cisowej mozna w tych okolicach wykonac
fragment drogi omijającej rondo.W ogóle tendencja kierowania kilku dróg w jeden punkt -skrzyżowanie a nastepnie wyprowadzanie ich jest
bez sensu i musi powodowac powstawanie korków.Niestety taką obserwuje się przy układzie komunikacyjnym w naszym miescie.Kłania się znajomośc zasad mechaniki płynów ,które to mają zastosowanie w przybliżeniu do ruchu samochodowego.
W naszym mieście należałoby zacząc od przebudowy wydziału zajmującego się inżynierią ruchu.Głupota ludzi zajmujących się rozwiązaniami
komunikacyjnymi nie zna granic.Przykład tego skrzyzowania-wystarczyłoby w fazie projektowania wprowadzic na ul. Północnej dodatkowy pas i za
stacją transformatorwą skierowac ruch z Północnej na Willową.Pojazdy zmierzające w tym kierunu już nie musiałyby czekac.Następny przykład -pojazdy przejeżdzające w kierunku z Al. warszawskiej do Nałeczowskiej muszą przebijac się do ronda krasnicka -al racławi... rozwiń
Avatar
~XYZ~ / 15 lipca 2010 o 08:24
Przecież kilka lat temu przebudowywano to skrzyzowanie... Kolejna "nieprzemyslana inwestycja drogowa". Co to za generalny remont/przebudowa, jak za 5-6 lat trzeba znowu "wpuścić robotników na plac budowy". Już nie wspomne o kosztach. W Lublinie nawet nie umieją zbudowac skrzyżowania, które byłoby "optymalne" dla kierowców przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Wszystko to "na łapu capu" - czyli jedna wielka fuszerka.
Avatar
Studnia / 15 lipca 2010 o 08:01
bolo2 napisał:
A ECHO odpowiada : Miałeś chamie złoty róg , wiatr kurz po górkach niesie a lubelskim kierowcom ostał się ino korka sznur.


Odpowiada tak jak "Plaza" po zaniechaniu dalszej realizacji inwestycji do których zobowiązała się jeszcze przed nabyciem gruntów i uzyskaniem pozwolenia na budowę?
Avatar
Pytajnik / 15 lipca 2010 o 07:58
Z zamieszkującymi okoliczne łąki żabami to już się UML dogadał, czy będzie tak jak z susłami pod Świdnikiem?
Do Królewny Śnieżki wysłany został umyślny z edyktem o internowaniu krasnali, które to przeszkadzają w powstaniu każdej kolejnej w Lublinie inwestycji?
Opozycja została z góry oskarżona o przeszkadzanie prezydentowi Wasilewskiemu w realizaji kolejnych planów i zamierzeń?
Plany zagospodarowania przestrzennego mają swoją drugą wersję uwzględniającą planowaną przebudowę?
Przetarg będzie rozpisany, czy też ze względu na tzw. wyższą konieczność zrobiony będzie kolejny wyjątek?

Pytań wiele - odpowiedzi jak zwykle "0"
Z zamieszkującymi okoliczne łąki żabami to już się UML dogadał, czy będzie tak jak z susłami pod Świdnikiem?
Do Królewny Śnieżki wysłany został umyślny z edyktem o internowaniu krasnali, które to przeszkadzają w powstaniu każdej kolejnej w Lublinie inwestycji?
Opozycja została z góry oskarżona o przeszkadzanie prezydentowi Wasilewskiemu w realizaji kolejnych planów i zamierzeń?
Plany zagospodarowania przestrzennego mają swoją drugą wersję uwzględniającą planowaną przebudowę?
Przetarg będzie rozpisany, czy też ze wzglę... rozwiń
Avatar
bolo2 / 14 lipca 2010 o 23:37
A ECHO odpowiada : Miałeś chamie złoty róg , wiatr kurz po górkach niesie a lubelskim kierowcom ostał się ino korka sznur.
Avatar
g / 14 lipca 2010 o 22:07
tam trzeba robić kaskady tak jak na zjazdach z 3-go maja, z czechowa cz koło targu...jakie skrzyżowanie kolejne...zacznijcie robić kaskady tak jak na całym świecie inaczej ta wieś stanie w jednym korku
Avatar
obserwator / 14 lipca 2010 o 21:54
zakładam się o 100 pln , ze jeżeli ta inwestycja w ogóle zostanie zrealizowana to korki będą 3 x większe, bo skoro "ratusz przygotował" to....
Avatar
Cancer / 15 lipca 2010 o 11:38
Beznadziejne urbanistyczne rozwiązania komunikacyjne w rejonie Solidarności, Sikorskiego, Ducha, Północnej, Willowej i Poligonowej (zarówno tej starej jak i nowej - dojazdu do obwodnicy Lublina) a także zbyt bliskie sąsiedztwo węzła Poniatowskiego zgotowały inżynierom drogowym do rozwikłania węzeł gordyjski. Nie istnieją tu żadne proste możliwości zaprojektowania i pogodzenia wszystkich relacji ruchu (opisane w artykule usprawnienie to zwyczajny unik) nawet w przypadku węzła drogowego.
Z całą pewnością częściowym antidotum byłoby przedłużenie Kompozytorów Polskich (korzystając ze specustawy o drogach jako, że w planie zagospodarowania nie występuje) do nowej Poligonowej. Obecnie jest to rozbuchana ulica która prowadzi znikąd (Koncertowa) donikąd (wąskie gardło Lubomelskiej i Wieniawskiej).
Co robić? Otóż UM Lublin winien ogłosić ogólnopolski konkurs na powyższe rozwiązania komunikacyjne, zaplanować je (rezerwa terenu) i realizować ewentualnymi etapami, w miarę możliwości finansowych.
Doraźne "lepienie dziur" oprócz strat, nic nie daje, np. na rocznicę Unii Lubelskiej w ub. roku przebudowane zostały krawężniki, chodniki i zatoki autobusowe na 3 Maja. W tym roku rusza przebudowa tej ulicy. To co wykonano pójdzie do rozbiórki. Komentarz zbędny.
Beznadziejne urbanistyczne rozwiązania komunikacyjne w rejonie Solidarności, Sikorskiego, Ducha, Północnej, Willowej i Poligonowej (zarówno tej starej jak i nowej - dojazdu do obwodnicy Lublina) a także zbyt bliskie sąsiedztwo węzła Poniatowskiego zgotowały inżynierom drogowym do rozwikłania węzeł gordyjski. Nie istnieją tu żadne proste możliwości zaprojektowania i pogodzenia wszystkich relacji ruchu (opisane w artykule usprawnienie to zwyczajny unik) nawet w przypadku węzła drogowego.
Z całą pewnością częściowym antidotum byłoby przed... rozwiń
Avatar
ja / 15 lipca 2010 o 11:35
Bardzo dobry pomysł, oby nie pozostał tylko w sferze niezrealizowanych zamierzen, codziennie jeżdzę tamtędy do i z pracy i tracę mnóstwo czasu na stanie w gigantycznych korkach, bo gdy na jednym skrzyżowaniu jest zielone na drugim właśnie włącza się czerwone, 20 min w korku na jednym skrzyżowaniu to tam normalka...
Avatar
Dociekliwy / 15 lipca 2010 o 08:52
Jakoś dziwna zbieżność planów przebudowy skrzyżowania i inwestycji Aldika w tym rejonie... Aldik nie ma dojazdu, więc miasto zbuduje mu ulicę (podobnie jak Czechom z Casa Inwest wybudowano przedłużenie Jana Pawła II do Kraśnickiej).
Tylko dlaczego tłumaczą to rozwiązaniem problemów komunikacyjnych?
Dlaczego nie przedłużą Kompozytorów Polskich do Poligonowej? Odciążyłoby to skrzyżowanie Ducha/Północna/Solidarności/Sikorskiego
Avatar
wizjoner / 15 lipca 2010 o 08:27
W naszym mieście należałoby zacząc od przebudowy wydziału zajmującego się inżynierią ruchu.Głupota ludzi zajmujących się rozwiązaniami
komunikacyjnymi nie zna granic.Przykład tego skrzyzowania-wystarczyłoby w fazie projektowania wprowadzic na ul. Północnej dodatkowy pas i za
stacją transformatorwą skierowac ruch z Północnej na Willową.Pojazdy zmierzające w tym kierunu już nie musiałyby czekac.Następny przykład -pojazdy przejeżdzające w kierunku z Al. warszawskiej do Nałeczowskiej muszą przebijac się do ronda krasnicka -al racławickie.Zanim powstało osiedle przy ul. cisowej mozna w tych okolicach wykonac
fragment drogi omijającej rondo.W ogóle tendencja kierowania kilku dróg w jeden punkt -skrzyżowanie a nastepnie wyprowadzanie ich jest
bez sensu i musi powodowac powstawanie korków.Niestety taką obserwuje się przy układzie komunikacyjnym w naszym miescie.Kłania się znajomośc zasad mechaniki płynów ,które to mają zastosowanie w przybliżeniu do ruchu samochodowego.
W naszym mieście należałoby zacząc od przebudowy wydziału zajmującego się inżynierią ruchu.Głupota ludzi zajmujących się rozwiązaniami
komunikacyjnymi nie zna granic.Przykład tego skrzyzowania-wystarczyłoby w fazie projektowania wprowadzic na ul. Północnej dodatkowy pas i za
stacją transformatorwą skierowac ruch z Północnej na Willową.Pojazdy zmierzające w tym kierunu już nie musiałyby czekac.Następny przykład -pojazdy przejeżdzające w kierunku z Al. warszawskiej do Nałeczowskiej muszą przebijac się do ronda krasnicka -al racławi... rozwiń
Avatar
~XYZ~ / 15 lipca 2010 o 08:24
Przecież kilka lat temu przebudowywano to skrzyzowanie... Kolejna "nieprzemyslana inwestycja drogowa". Co to za generalny remont/przebudowa, jak za 5-6 lat trzeba znowu "wpuścić robotników na plac budowy". Już nie wspomne o kosztach. W Lublinie nawet nie umieją zbudowac skrzyżowania, które byłoby "optymalne" dla kierowców przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Wszystko to "na łapu capu" - czyli jedna wielka fuszerka.
Avatar
Studnia / 15 lipca 2010 o 08:01
bolo2 napisał:
A ECHO odpowiada : Miałeś chamie złoty róg , wiatr kurz po górkach niesie a lubelskim kierowcom ostał się ino korka sznur.


Odpowiada tak jak "Plaza" po zaniechaniu dalszej realizacji inwestycji do których zobowiązała się jeszcze przed nabyciem gruntów i uzyskaniem pozwolenia na budowę?
Avatar
Pytajnik / 15 lipca 2010 o 07:58
Z zamieszkującymi okoliczne łąki żabami to już się UML dogadał, czy będzie tak jak z susłami pod Świdnikiem?
Do Królewny Śnieżki wysłany został umyślny z edyktem o internowaniu krasnali, które to przeszkadzają w powstaniu każdej kolejnej w Lublinie inwestycji?
Opozycja została z góry oskarżona o przeszkadzanie prezydentowi Wasilewskiemu w realizaji kolejnych planów i zamierzeń?
Plany zagospodarowania przestrzennego mają swoją drugą wersję uwzględniającą planowaną przebudowę?
Przetarg będzie rozpisany, czy też ze względu na tzw. wyższą konieczność zrobiony będzie kolejny wyjątek?

Pytań wiele - odpowiedzi jak zwykle "0"
Z zamieszkującymi okoliczne łąki żabami to już się UML dogadał, czy będzie tak jak z susłami pod Świdnikiem?
Do Królewny Śnieżki wysłany został umyślny z edyktem o internowaniu krasnali, które to przeszkadzają w powstaniu każdej kolejnej w Lublinie inwestycji?
Opozycja została z góry oskarżona o przeszkadzanie prezydentowi Wasilewskiemu w realizaji kolejnych planów i zamierzeń?
Plany zagospodarowania przestrzennego mają swoją drugą wersję uwzględniającą planowaną przebudowę?
Przetarg będzie rozpisany, czy też ze wzglę... rozwiń
Avatar
bolo2 / 14 lipca 2010 o 23:37
A ECHO odpowiada : Miałeś chamie złoty róg , wiatr kurz po górkach niesie a lubelskim kierowcom ostał się ino korka sznur.
Avatar
g / 14 lipca 2010 o 22:07
tam trzeba robić kaskady tak jak na zjazdach z 3-go maja, z czechowa cz koło targu...jakie skrzyżowanie kolejne...zacznijcie robić kaskady tak jak na całym świecie inaczej ta wieś stanie w jednym korku
Avatar
obserwator / 14 lipca 2010 o 21:54
zakładam się o 100 pln , ze jeżeli ta inwestycja w ogóle zostanie zrealizowana to korki będą 3 x większe, bo skoro "ratusz przygotował" to....

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 0 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 17 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 5 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?