sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Będzie przebudowa skrzyżowania ul. Północnej i gen. Ducha. Znikną korki?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2010, 20:42

Szansa na rozładowanie korków na skrzyżowaniu ulic Północnej i gen. Ducha. Ratusz przygotował właśnie projekt przebudowy tego miejsca. Obie ulice będą miały dodatkowe jezdnie, pojawi się kolejne skrzyżowanie, dzięki czemu ruch będzie płynny.

– Sądzimy, że proponowane przez nas zmiany usprawnią ruch w tej części miasta na kilka lat – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów UM Lublin. – Nie jest to rozwiązanie docelowe, cała przebudowa skrzyżowania jako węzła dwupoziomowego z al. Solidarności to inwestycja na kilka lat – dodaje.

Ratusz ma już gotowy plan przebudowy ulic Północnej i gen. Ducha. Jak wszystko będzie wyglądało - czytaj na MM Lublin:
Ratusz przebuduje skrzyżowanie ul. Północnej i gen. Ducha
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Cancer
ja
Dociekliwy
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cancer
Cancer (15 lipca 2010 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Beznadziejne urbanistyczne rozwiązania komunikacyjne w rejonie Solidarności, Sikorskiego, Ducha, Północnej, Willowej i Poligonowej (zarówno tej starej jak i nowej - dojazdu do obwodnicy Lublina) a także zbyt bliskie sąsiedztwo węzła Poniatowskiego zgotowały inżynierom drogowym do rozwikłania węzeł gordyjski. Nie istnieją tu żadne proste możliwości zaprojektowania i pogodzenia wszystkich relacji ruchu (opisane w artykule usprawnienie to zwyczajny unik) nawet w przypadku węzła drogowego.
Z całą pewnością częściowym antidotum byłoby przedłużenie Kompozytorów Polskich (korzystając ze specustawy o drogach jako, że w planie zagospodarowania nie występuje) do nowej Poligonowej. Obecnie jest to rozbuchana ulica która prowadzi znikąd (Koncertowa) donikąd (wąskie gardło Lubomelskiej i Wieniawskiej).
Co robić? Otóż UM Lublin winien ogłosić ogólnopolski konkurs na powyższe rozwiązania komunikacyjne, zaplanować je (rezerwa terenu) i realizować ewentualnymi etapami, w miarę możliwości finansowych.
Doraźne "lepienie dziur" oprócz strat, nic nie daje, np. na rocznicę Unii Lubelskiej w ub. roku przebudowane zostały krawężniki, chodniki i zatoki autobusowe na 3 Maja. W tym roku rusza przebudowa tej ulicy. To co wykonano pójdzie do rozbiórki. Komentarz zbędny.
Rozwiń
ja
ja (15 lipca 2010 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobry pomysł, oby nie pozostał tylko w sferze niezrealizowanych zamierzen, codziennie jeżdzę tamtędy do i z pracy i tracę mnóstwo czasu na stanie w gigantycznych korkach, bo gdy na jednym skrzyżowaniu jest zielone na drugim właśnie włącza się czerwone, 20 min w korku na jednym skrzyżowaniu to tam normalka...
Rozwiń
Dociekliwy
Dociekliwy (15 lipca 2010 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś dziwna zbieżność planów przebudowy skrzyżowania i inwestycji Aldika w tym rejonie... Aldik nie ma dojazdu, więc miasto zbuduje mu ulicę (podobnie jak Czechom z Casa Inwest wybudowano przedłużenie Jana Pawła II do Kraśnickiej).
Tylko dlaczego tłumaczą to rozwiązaniem problemów komunikacyjnych?
Dlaczego nie przedłużą Kompozytorów Polskich do Poligonowej? Odciążyłoby to skrzyżowanie Ducha/Północna/Solidarności/Sikorskiego
Rozwiń
wizjoner
wizjoner (15 lipca 2010 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W naszym mieście należałoby zacząc od przebudowy wydziału zajmującego się inżynierią ruchu.Głupota ludzi zajmujących się rozwiązaniami
komunikacyjnymi nie zna granic.Przykład tego skrzyzowania-wystarczyłoby w fazie projektowania wprowadzic na ul. Północnej dodatkowy pas i za
stacją transformatorwą skierowac ruch z Północnej na Willową.Pojazdy zmierzające w tym kierunu już nie musiałyby czekac.Następny przykład -pojazdy przejeżdzające w kierunku z Al. warszawskiej do Nałeczowskiej muszą przebijac się do ronda krasnicka -al racławickie.Zanim powstało osiedle przy ul. cisowej mozna w tych okolicach wykonac
fragment drogi omijającej rondo.W ogóle tendencja kierowania kilku dróg w jeden punkt -skrzyżowanie a nastepnie wyprowadzanie ich jest
bez sensu i musi powodowac powstawanie korków.Niestety taką obserwuje się przy układzie komunikacyjnym w naszym miescie.Kłania się znajomośc zasad mechaniki płynów ,które to mają zastosowanie w przybliżeniu do ruchu samochodowego.
Rozwiń
~XYZ~
~XYZ~ (15 lipca 2010 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież kilka lat temu przebudowywano to skrzyzowanie... Kolejna "nieprzemyslana inwestycja drogowa". Co to za generalny remont/przebudowa, jak za 5-6 lat trzeba znowu "wpuścić robotników na plac budowy". Już nie wspomne o kosztach. W Lublinie nawet nie umieją zbudowac skrzyżowania, które byłoby "optymalne" dla kierowców przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Wszystko to "na łapu capu" - czyli jedna wielka fuszerka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!