poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.

Lublin

Będzie stałe przejście graniczne na lotnisku Lublin

Dodano: 9 września 2014, 21:45
Autor: toma

Najprawdopodobniej do końca października w Porcie Lotniczym Lublin zostanie utworzone stałe przejście graniczne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie. - Projekt jest obecnie w trakcie uzgodnień międzyresortowych - informuje wydział prasowy MSW.

Lubelskie lotnisko miałoby zostać dopisane do listy portów ze stałym przejściem graniczne dla ruchu osobowego i towarowego. Obecnie loty czarterowe, czy te obsługiwane przez tzw. powietrzne taksówki, muszą być zgłaszane 48 godzin wcześniej.

- To uelastyczni naszą pracę i ułatwi planowanie lotów - komentuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. - Taka praktyka jest stosowana na wszystkich lotniskach w Polsce. My na razie jesteśmy pod tym względem ewenementem - dodaje.

Z wnioskiem o uruchomienie stałego przejścia granicznego na lubelskim lotnisku do ministerstwa wystąpił wojewoda Wojciech Wilk. - Opublikowanie projektu rozporządzenia jeszcze nie zamyka sprawy, ale to kolejny krok do realizacji celu - mówi wojewoda. Jak dodaje, wydanie decyzji w tej sprawie może opóźnić dymisja rządu, ale ostatecznie powinna ona zapaść w ciągu półtora miesiąca.

Szacowany koszt utworzenia przejścia to ponad 1,7 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie wydana na sprzęt dla Straży Granicznej i Służby Celnej. Roczne utrzymanie przejścia będzie kosztować blisko 2,5 mln zł.
pat
dadsa
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pat
pat (12 września 2014 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy dobrze zrozumiałem,że teraz ja jako nielatający i mi podobni musimy zapłacić ekstra dodatkowo ponad 4 mln ze swych podatków aby miłośnicy nie płacący ani grosza i zarząd byli szczęśliwi?Chyba kogoś powaliło.

Rozwiń
dadsa
dadsa (10 września 2014 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gratuluję! uderzam się w pierś szczerze, bo początkowo byłem jakoś nastawiony na nasze lotnisko, że nie poradzi sobie,a jednak na szczęscie się myliłem. Coraz więcej lotów, dobry zarząd, który widać , że stara się, aby lotnisko "rosło|" w siłę, a przede wszystkim mieszkańcy naszego wojewodztwa, którzy chcą i którym zalezy, aby nasze lubelskie lotnisko się rozrastało.

Aż na sercu robi się miło, że tak jest:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia a lotnisku wielu nowych kierunkow

Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2014 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo !

Dzieki za link :)

Rozwiń
luzfan
luzfan (10 września 2014 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo !

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (10 września 2014 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niesamowite  - Wilk z wnioskiem wystapił , występowali też poprzedni wojewodowie lubelscy i raptem Wilka posłuchali i MSW postanowiło rozporzadzenie napisać i poddpisać ? Szef MSW się zmieni ,a to wojewoda ze stołka spadnie albo  dymisja rządu .....

Tych niesamowitości jest dużo więcej, bo oto razem z wnioskiem wojewody i publikacją rozporządzenia odbyła się pikieta - szkoda, że redaktor nie docieka(ł) co było wcześniej.

Plusem zaistniałej czy też wykreowanej na potrzeby kampanii wyborczej sytuacji jest potwierdzenie i podanie kosztów z tym związanych, bo te dodatkowe koszty obciążą budżet PLL, a nie wojewody...

Wszystko tam rośnie z odsetkami włącznie, bo m. innymi z powodu wysokości strat przesunięto termin wykupu od emitenta obligacji PLL, co w ciągu roku zwiększyło długoterminowe zobowiązania o ponad 11 milionów złotych.

Tyle, że o tym ani wojewoda ani akcjonariusze ani członkowie stowarzyszenia już nie powiedzą ;)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!