Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2014 r.
21:45
Edytuj ten wpis

Będzie stałe przejście graniczne na lotnisku Lublin

Autor: Zdjęcie autora toma
229 7 A A

Najprawdopodobniej do końca października w Porcie Lotniczym Lublin zostanie utworzone stałe przejście graniczne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie. - Projekt jest obecnie w trakcie uzgodnień międzyresortowych - informuje wydział prasowy MSW.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelskie lotnisko miałoby zostać dopisane do listy portów ze stałym przejściem graniczne dla ruchu osobowego i towarowego. Obecnie loty czarterowe, czy te obsługiwane przez tzw. powietrzne taksówki, muszą być zgłaszane 48 godzin wcześniej.

- To uelastyczni naszą pracę i ułatwi planowanie lotów - komentuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. - Taka praktyka jest stosowana na wszystkich lotniskach w Polsce. My na razie jesteśmy pod tym względem ewenementem - dodaje.
Z wnioskiem o uruchomienie stałego przejścia granicznego na lubelskim lotnisku do ministerstwa wystąpił wojewoda Wojciech Wilk. - Opublikowanie projektu rozporządzenia jeszcze nie zamyka sprawy, ale to kolejny krok do realizacji celu - mówi wojewoda. Jak dodaje, wydanie decyzji w tej sprawie może opóźnić dymisja rządu, ale ostatecznie powinna ona zapaść w ciągu półtora miesiąca.

Szacowany koszt utworzenia przejścia to ponad 1,7 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie wydana na sprzęt dla Straży Granicznej i Służby Celnej. Roczne utrzymanie przejścia będzie kosztować blisko 2,5 mln zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pat / 12 września 2014 o 11:10

Czy dobrze zrozumiałem,że teraz ja jako nielatający i mi podobni musimy zapłacić ekstra dodatkowo ponad 4 mln ze swych podatków aby miłośnicy nie płacący ani grosza i zarząd byli szczęśliwi?Chyba kogoś powaliło.

Avatar
dadsa / 10 września 2014 o 17:17

Gratuluję! uderzam się w pierś szczerze, bo początkowo byłem jakoś nastawiony na nasze lotnisko, że nie poradzi sobie,a jednak na szczęscie się myliłem. Coraz więcej lotów, dobry zarząd, który widać , że stara się, aby lotnisko "rosło|" w siłę, a przede wszystkim mieszkańcy naszego wojewodztwa, którzy chcą i którym zalezy, aby nasze lubelskie lotnisko się rozrastało.

Aż na sercu robi się miło, że tak jest:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia a lotnisku wielu nowych kierunkow

Avatar
Gość / 10 września 2014 o 16:16

Brawo !

Dzieki za link :)

Avatar
luzfan / 10 września 2014 o 10:15

Brawo !

Avatar
BudŻet / 10 września 2014 o 06:06

niesamowite  - Wilk z wnioskiem wystapił , występowali też poprzedni wojewodowie lubelscy i raptem Wilka posłuchali i MSW postanowiło rozporzadzenie napisać i poddpisać ? Szef MSW się zmieni ,a to wojewoda ze stołka spadnie albo  dymisja rządu .....

Tych niesamowitości jest dużo więcej, bo oto razem z wnioskiem wojewody i publikacją rozporządzenia odbyła się pikieta - szkoda, że redaktor nie docieka(ł) co było wcześniej.

Plusem zaistniałej czy też wykreowanej na potrzeby kampanii wyborczej sytuacji jest potwierdzenie i podanie kosztów z tym związanych, bo te dodatkowe koszty obciążą budżet PLL, a nie wojewody...

Wszystko tam rośnie z odsetkami włącznie, bo m. innymi z powodu wysokości strat przesunięto termin wykupu od emitenta obligacji PLL, co w ciągu roku zwiększyło długoterminowe zobowiązania o ponad 11 milionów złotych.

Tyle, że o tym ani wojewoda ani akcjonariusze ani członkowie stowarzyszenia już nie powiedzą ;)

Tych niesamowitości jest dużo więcej, bo oto razem z wnioskiem wojewody i publikacją rozporządzenia odbyła się pikieta - szkoda, że redaktor nie docieka(ł) co było wcześniej.

Plusem zaistniałej czy też wykreowanej na potrzeby kampanii wyborczej sytuacji jest potwierdzenie i podanie kosztów z tym związanych, bo te dodatkowe koszty obciążą budżet PLL, a nie wojewody...

Wszystko tam rośnie z odsetkami włącznie, bo m. innymi z powodu wysokości strat przesunięto termin wykupu od emitenta obligacji PLL, co w ciągu ... rozwiń

Avatar
ktoś / 10 września 2014 o 00:21

niesamowite  - Wilk z wnioskiem wystapił , występowali też poprzedni wojewodowie lubelscy i raptem Wilka posłuchali i MSW postanowiło rozporzadzenie napisać i poddpisać ? Szef MSW się zmieni ,a to wojewoda ze stołka spadnie albo  dymisja rządu .....

Avatar
Adam / 9 września 2014 o 22:58

no nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
pat / 12 września 2014 o 11:10

Czy dobrze zrozumiałem,że teraz ja jako nielatający i mi podobni musimy zapłacić ekstra dodatkowo ponad 4 mln ze swych podatków aby miłośnicy nie płacący ani grosza i zarząd byli szczęśliwi?Chyba kogoś powaliło.

Avatar
dadsa / 10 września 2014 o 17:17

Gratuluję! uderzam się w pierś szczerze, bo początkowo byłem jakoś nastawiony na nasze lotnisko, że nie poradzi sobie,a jednak na szczęscie się myliłem. Coraz więcej lotów, dobry zarząd, który widać , że stara się, aby lotnisko "rosło|" w siłę, a przede wszystkim mieszkańcy naszego wojewodztwa, którzy chcą i którym zalezy, aby nasze lubelskie lotnisko się rozrastało.

Aż na sercu robi się miło, że tak jest:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia a lotnisku wielu nowych kierunkow

Avatar
Gość / 10 września 2014 o 16:16

Brawo !

Dzieki za link :)

Avatar
luzfan / 10 września 2014 o 10:15

Brawo !

Avatar
BudŻet / 10 września 2014 o 06:06

niesamowite  - Wilk z wnioskiem wystapił , występowali też poprzedni wojewodowie lubelscy i raptem Wilka posłuchali i MSW postanowiło rozporzadzenie napisać i poddpisać ? Szef MSW się zmieni ,a to wojewoda ze stołka spadnie albo  dymisja rządu .....

Tych niesamowitości jest dużo więcej, bo oto razem z wnioskiem wojewody i publikacją rozporządzenia odbyła się pikieta - szkoda, że redaktor nie docieka(ł) co było wcześniej.

Plusem zaistniałej czy też wykreowanej na potrzeby kampanii wyborczej sytuacji jest potwierdzenie i podanie kosztów z tym związanych, bo te dodatkowe koszty obciążą budżet PLL, a nie wojewody...

Wszystko tam rośnie z odsetkami włącznie, bo m. innymi z powodu wysokości strat przesunięto termin wykupu od emitenta obligacji PLL, co w ciągu roku zwiększyło długoterminowe zobowiązania o ponad 11 milionów złotych.

Tyle, że o tym ani wojewoda ani akcjonariusze ani członkowie stowarzyszenia już nie powiedzą ;)

Tych niesamowitości jest dużo więcej, bo oto razem z wnioskiem wojewody i publikacją rozporządzenia odbyła się pikieta - szkoda, że redaktor nie docieka(ł) co było wcześniej.

Plusem zaistniałej czy też wykreowanej na potrzeby kampanii wyborczej sytuacji jest potwierdzenie i podanie kosztów z tym związanych, bo te dodatkowe koszty obciążą budżet PLL, a nie wojewody...

Wszystko tam rośnie z odsetkami włącznie, bo m. innymi z powodu wysokości strat przesunięto termin wykupu od emitenta obligacji PLL, co w ciągu ... rozwiń

Avatar
ktoś / 10 września 2014 o 00:21

niesamowite  - Wilk z wnioskiem wystapił , występowali też poprzedni wojewodowie lubelscy i raptem Wilka posłuchali i MSW postanowiło rozporzadzenie napisać i poddpisać ? Szef MSW się zmieni ,a to wojewoda ze stołka spadnie albo  dymisja rządu .....

Avatar
Adam / 9 września 2014 o 22:58

no nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 30 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra