niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Będzie wielka przebudowa ul. Głębokiej w Lublinie. Tylko kiedy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2010, 20:55

Droga będzie poszerzona, skrzyżowania rozbudowane, a wszystko po to, by rozładować korki w tej części miasta. Ratusz przygotowuje się do przebudowy ulicy Głębokiej. Trudno jednak powiedzieć, kiedy kierowcy odczują zmiany.

– Lada chwila powinna być wydana decyzja środowiska w sprawie przebudowy ulicy Głębokiej – informuje Hanna Mozel z Wydziału Ochrony Środowiska UM Lublin. – Po czasie, kiedy się uprawomocni, urząd może starać się o pozwolenie na budowę – dodaje.

Ratusz przygotował plany przebudowy ulicy Głębokiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sowińskiego do krzyżówki z ulicami Nadbystrzycką, Narutowicza i Muzyczną.

– Droga będzie przede wszystkim poszerzona, pojawią się cztery pasy ruchu (każdy po 3,5 metra szerokości) – wyjaśnia Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin.
Dzięki temu kierowcom będzie łatwiej skręcić w dochodzące do Głębokiej ulice.

Jadący w stronę Narutowicza, którzy chcą skręcić na miasteczko na krzyżówce z ulicą Rabeego – będą mieli wyodrębniony jeden pas do skrętu w lewo. Łatwiej będzie także kierowcom jadącym od strony miasteczka do Głębokiej. Ulica Raabego w tym kierunku będzie poszerzona o jeden pas ruchu – od strony kompleksu sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Na całej długości ul. Głębokiej po stronie ulicy Glinianej i osiedla LSM powstanie ścieżka rowerowa, tam gdzie będzie to możliwe – dwukierunkowa.

– Liczymy, że poszerzenie jezdni na opisywanym fragmencie zwiększy przepustowość i zmniejszy korki w tej części miasta – ocenia dyrektor Młynarczyk.

– Na pewno coś trzeba z tym zrobić, ten fragment miasta jest tragiczny do przejechania, zwłaszcza w godzinach szczytu – komentuje Michał Kostka, kierowca z Lublina.

Nowy plan ulicy Głębokiej kończy się na skrzyżowaniu z Narutowicza, Nadbystrzycką i Muzyczną, bo to miejsce Ratusz ma już zaprojektowane od pięciu lat! – W tym momencie będziemy aktualizować ją do obecnej sytuacji. Musimy sprawdzić, czy wokół nie pojawiły się nowe przyłącza sieci podziemnych – wyjaśnia Młynarczyk.

Urzędnicy chcą znacznie rozbudować to skrzyżowanie. Kierowcy wyjeżdżając z Głębokiej, mieliby do swojej dyspozycji aż cztery pasy, dwie jezdnie prowadziłyby samochody wjeżdżające w Głęboką od strony Narutowicza. Ulice Nadbystrzycka, Muzyczna i Narutowicza miałyby po pięć pasów.

Niestety, Ratusz na razie nie potrafi dokładnie określić, kiedy mogłyby ruszyć jakiekolwiek prace przebudowy tych dróg. – Przygotowujemy projekty na wypadek, gdyby pojawiły się pieniądze zewnętrzne, wtedy szybko moglibyśmy rozpocząć realizację inwestycji – dodaje dyrektor Młynarczyk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
krzysztof
Krzysiek
Mikra
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krzysztof
krzysztof (25 listopada 2010 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
Rozwiń
Krzysiek
Krzysiek (7 sierpnia 2010 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast odciążać Śródmieście, to władowują w sam centrum, zróbcie wewnętrzną obwodnicę, a nie poszerzajcie Głęboką! Obetną wszystkie drzewa i zrobią drogę pod samymi oknami! Tam mieszka w okolicach 5000 ludzi! To jest wewnętrzna kameralna ulica! Mieszkańcy Głębokiej, nie pozwolą na poszerzenie Głębokiej!
Wystarczyłoby u nas zostawić tyle drogi, co jest tylko z nową nawierzchnią i lewo, prawo skęty, a nie drogę z czterema pasami i plus prawo, lewo skręty, gdzie jest tam miejsce!?
Korków nie będzie jak zrobią obwodnicę wewnętrzną* (mapka), teraz są korki bo jak z Czechowa, można pojechać na Czuby? Albo zatłoczoną al. Kraśnicką, albo wąską Krochmalną, zatłoczoną ul. Filaretów albo również wąską ul. Narutowicza i Nadbystrzycką, często ludzie próbują skrócić drogę przez Głęboką, dlatego.

[color="#FF0000"]Chcą dowalić ludziom spaliny i hałas, gdzie mieszkańcy nie mogą uporać się z eternitem na blokach, to jest świństwo od strony Urzędu Miasta, w ogóle nie patrzą na ludzi.[/color]

[color="#0000FF"]My mieszkańcy ul. Głębokiej będziemy protestować!!![/color]


[color="#008000"]*Obwodnica wewnętrzna- powinna przebiegać od al. Solidarności, aż do al. Jana Pawła II (trzeba wybudować nową drogę) potem od Jana Pawła II, trasą zieloną do Unii Lubelskiej, z uni Lubelskiej do Tysiąclecia, z Tysiąclecia do Solidarności. Również przedłużyć Krańcową do Wrotkowskiej i mamy Lublin odkorkowany![/color] Niech tutaj wrzucać pieniądze, a nie, będą denerwować ludzi!
Rozwiń
Mikra
Mikra (4 sierpnia 2010 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem stosunkowo niewielkim nakładem pieniędzy można zmniejszyć korki w tamtym rejonie. Ulica Filaretów powinna dochodzić bezpośrednio do Sowińskiego, która powinna mieć dwa pasy w każdym kierunku (jeden wyłącznie dla komunikacji miejskiej). Część drzew na pewno byłoby wyciętych, ale można posadzić na miejscu "starej" ulicy Filaretów. A na samej Głębokiej przydałyby się lewoskręty, co nie wymagałoby wycinania zbyt dużej ilości drzew.
Rozwiń
Qavtan
Qavtan (4 sierpnia 2010 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE! NIE! NIE! Nie zgadzam się na samochodokrację! Nie zgadzam się na szkaradne ulice w Śródmieściu! Nie zgadzam się na zabranie terenów zielonych mieszkańcom ul. Głębokiej!

Zrównoważony transport, promocja komunikacji zbiorowej, wydzielenie pasów rowerowych w jezdni - tak, to jest jakiś pomysł.
Rozwiń
gosc
gosc (4 sierpnia 2010 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rzeszow na chwile obecna to akurat ma z korkami jeszcze gorzej niz lublin, tylko ze tam buduja A4 i S19, a u nas troche dluzej im zejdzie zbudowanie obwodnicy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!