niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

"Będzie wielki problem po zamknięciu ul. Ducha". Mieszkańcy biją na alarm

Dodano: 7 marca 2016, 08:26
Autor: Dominik Smaga

Po zamknięciu ul. Ducha kierowcom z rejonu os. Botanik pozostanie droga przez Poligonową i Zelwerowicza, albo przez Willową, Sławinkowską i Zbożową
Po zamknięciu ul. Ducha kierowcom z rejonu os. Botanik pozostanie droga przez Poligonową i Zelwerowicza, albo przez Willową, Sławinkowską i Zbożową

Będziemy mieć wielki problem po zamknięciu ul. Ducha – alarmują mieszkańcy wąskiej ul. Gajowej, która może się stać nieoficjalnym objazdem. Już teraz zjawiają się tu autobusy a nawet tiry, choć nie pozwalają na to znaki. A może być o wiele gorzej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ulica Gajowa pozwala oszczędzić spory kawał drogi kierowcom jadącym z Willowej na Zbożową. – To najszybszy i najprostszy dojazd w tamten rejon miasta – przyznają sami mieszkańcy.

Boją się, że z tego skrótu już niebawem zacznie korzystać o wiele więcej kierowców niż teraz. Może się tak stać po zapowiadanym jeszcze na marzec zamknięciu ul. Ducha, którą nie będzie można nią dotrzeć do al. Solidarności. I to co najmniej do końca roku.

Po zamknięciu ul. Ducha kierowcom z rejonu os. Botanik pozostanie droga przez Poligonową i Zelwerowicza, albo przez Willową, Sławinkowską i Zbożową. Aby ominąć Sławinkowską można skręcić wcześniej w Gajową i właśnie na to nie godzą się mieszkańcy tej ulicy.

– Jest to typowa ulica osiedlowa – podkreśla Czytelnik, który zwrócił się o pomoc do naszej redakcji. I dodaje, że już teraz ruch jest tu duży.

– Bardzo często przejeżdżają tędy nawet autobusy i samochody ciężarowe i nie zwracają uwagi na zasadę prawej ręki. Już teraz jest bardzo ciężko wyjechać z własnej posesji bo ciągle jadą samochody. – A co będzie gdy zamkną ul. Ducha? Oczywiście wszyscy będą dojeżdżać przez Gajową. I my, jej mieszkańcy, będziemy mieli ogromny problem z dojazdem do domów.

Co na to Ratusz?

– Oczywiście, że po zamknięciu ul. Ducha zwiększy się natężenie ruchu na ul. Gajowej – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Ale zwiększy się też na Koncertowej, al. Kompozytorów Polskich, Sławinkowskiej i al. Warszawskiej. Trzeba pamiętać, że ul. Gajowa jest jedną z wielu dróg publicznych, a co za tym idzie ogólnodostępnych. Traktujemy jednakowo wszystkie drogi publiczne – dodaje. I wprost zapowiada, że miasto nie zamierza wprowadzić żadnych nowych ograniczeń w ruchu na tej uliczce.

A co będzie z tymi, którzy ignorują zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 tony? – Jeżeli będziemy otrzymywali sygnały, że takie sytuacje mają miejsce, to wystąpimy do odpowiednich służb, by zwróciły na to uwagę – mówi Kieliszek.

Jak pojedziemy

Dziś mają się zacząć prace przy wytyczaniu tymczasowych przejazdów dla komunikacji miejskiej przez al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z ul. Kosmowskiej. Utrudnienia mogą tu potrwać dwa dni.

Później wprowadzona zostanie bardzo uciążliwa organizacja ruchu zakładająca zamknięcie ul. Ducha (pojedzie tędy tylko komunikacja miejska) i odcinka Północnej, jak również zwężenie al. Solidarności tak, że kierowcy będą mieć po jednym pasie w stronę Warszawy i jednym w stronę centrum.

Przebudowa skrzyżowania Sikorskiego-Solidarności-Ducha już trwa
Przebudowa skrzyżowania Sikorskiego-Solidarności-Ducha już trwa
Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 marca 2016 o 20:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj tam przemęczycie się te 9 miesięcy, ale Pan zrealizuje obietnicę. Nieważne, że kilka firm padnie, naokoło błoto i kurz - zaraz będziecie mieć Europę z prawdziwego zdarzenia. Z 2 kilometrowymi ekranami i zadłużeniem, którego prawdopodobnie nie spłaci kilka pokoleń.
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sławinkiwska pomiędzy Willową a Warszawską jest tak wąska, kręta i niebezpieczna, że powinna być na stałe jednokierunkową. Dwa samochody osobowe z trudem się tu wymijają. Czas już podjąć taką decyzję.
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gajowa jest szersza niż Sławinkowska...
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O pieszych zapomniano. Ja chodzę do pracy wzdłuż północnej juz jest ciężko a potem stanie się to nie realne. A Czechów odcięty od świata będzie.
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zrobili typowy shitstorm, a potem weśniaki będą się wozić nową trasą, bo przecież im się należy...

Znaczy mieszkańców okolic tej trasy nazywasz wieśniakami? Dla mnie to raczej Lublinianie...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!