Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2013 r.
16:24
Edytuj ten wpis

Będzie zachodnia obwodnica. Lublin się doczekał

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 30 A A
Węzeł Dąbrowica. W 2016 r. pojedziemy tędy także do Rzeszowa<br />
Węzeł Dąbrowica. W 2016 r. pojedziemy tędy także do Rzeszowa

Na tę decyzję kierowcy czekali 15 lat. W piątek ogłoszono przetarg na budowę najważniejszego odcinka drogi ekspresowej S19, tzw. zachodniej obwodnicy Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Warto było czekać, bo powstanie tego odcinka pozwoli wreszcie wyprowadzić z miasta cały ruch tranzytowy.

– Zachodnia część obwodnicy Lublina pozwoli na ominięcie miasta jadącym z Rzeszowa, Białegostoku, i Warszawy. W godzinach szczytu kierowcy zaoszczędzą ok. pół godziny – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sprawa budowy zachodniej obwodnicy ciągnie się już 15 lat. W międzyczasie powstało siedem różnych koncepcji przebiegu drogi, a sprawą zajmowało się kilka sądów (patrz ramka). W sierpniu ub. roku sąd w Lublinie ostatecznie oddalił skargę mieszkańców, czym otworzył drogę do rozpoczęcia budowy.

– Ci, którzy mieszkają w pobliżu planowanej drogi, już się pogodzili z tą decyzją. A wywłaszczeni wynieśli się w inne rejony gminy. Nikt już nie myśli o protestach – mówi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

Drogowcy planują, że przetarg potrwa do połowy przyszłego roku. – Podpisanie umowy z wykonawcą planujemy na trzeci kwartał przyszłego roku. Wtedy też będzie mogła ruszyć budowa – mówi Nalewajko.

9,8-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin powstanie w systemie tradycyjnym. Lubelski oddział GDDKiA przekaże wykonawcy projekt budowlany i wykonawczy. – Toczy się już postępowanie związane z wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Większość nieruchomości potrzebnych pod budowę drogi została już przejęta – dodaje rzecznik GDDKiA.

Zachodnia obwodnica Lublina połączy zbudowany na przecięciu S12, S17 i S19 węzeł Lublin Sławinek (Dąbrowica) z węzłem Lublin Węglin (Konopnica), gdzie przetnie się z budowaną drogą wojewódzką 747. Kierowcy pojadą zachodnią obwodnicą Lublina pod koniec 2016 roku.

Zachodnia obwodnica

Droga pobiegnie po nowym śladzie poza zachodnimi granicami Lublina, na terenie gmin Jastków i Konopnica. Będzie to 9,4 km drogi ekspresowej S19. Na trasie powstaną węzły: Płouszowice (na przecięciu z drogą wojewódzką 830) i Konopnica (na przecięciu z budowaną drogą wojewódzką 747 w kierunku Solca nad Wisłą).

15 lat protestów

Pierwsze prace koncepcyjne Urząd Wojewódzki zlecił w 1998 roku. W 2001 r. powstaje pierwsza koncepcja przebiegu trasy (docelowo było ich siedem), a w 2005 r. wojewoda lubelski wydaje decyzje lokalizacyjne. Wzbudza to ostry sprzeciw mieszkańców gminy Konopnica.

Zaskarżają decyzje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sąd skargę oddala, ale ludzie nie dają za wygraną. W 2009 roku zaskarżają decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

Sprawa znów trafia do WSA w Warszawie, który 2011 przyznaje rację mieszkańcom i uchyla decyzję środowiskową. Tym razem broni nie składa GDDKiA. Drogowcy składają skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia przez WSA w Lublinie.

Lubelski sąd w sierpniu 2012 oddala skargę mieszkańców, uznając że postępowanie środowiskowe było przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem.

Ten wyrok de facto otwiera drogę do rozpoczęcia procesu budowy.




Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krzysiek / 16 listopada 2013 o 12:08

tak zapłacić ile chcieli...........czyli kto miał im zapłacić MY WSZYSCY a co my jesteśmy kasa zapomogowa dla ludzi blokujących rozwój miasta i regionu. Tak kiedyś skończyła się Polska po Sobieskim rozbiorami bo każdy szlachcic ciągnął w swoją stronę nie działał na rzecz kraju.

Dokładnie!

Znam przypadek, gdy za oddanie nędznej chałupiny przy planowanym przy drodze krajowej rondzie właściciele chcieli kosmicznych pieniędzy. Zupełnie z czapy. Nikt im tyle nie dał, musieli podpisać kwity, że im rondo przeszkadzać nie będzie, a zarządca drogi nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia i teraz mają dom przy samiuteńkim rondzie. I bardzo dobrze. Chcieli przekombinować, to teraz mają. Domu ani działki de facto nikt im teraz nie kupi. Przeszarżowali i teraz cierpią. nawet ekranów dźwiękochłonnych tam nie ma :)

Bo czemu z moich podatków ktoś miałby nagle zyskać niewspółmierne do posiadanej nieruchomości korzyści?

Dokładnie!

Znam przypadek, gdy za oddanie nędznej chałupiny przy planowanym przy drodze krajowej rondzie właściciele chcieli kosmicznych pieniędzy. Zupełnie z czapy. Nikt im tyle nie dał, musieli podpisać kwity, że im rondo przeszkadzać nie będzie, a zarządca drogi nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia i teraz mają dom przy samiuteńkim rondzie. I bardzo dobrze. Chcieli przekombinować, to teraz mają. Domu ani działki de facto nikt im teraz nie kupi. Przeszarżowali i teraz cierpią. nawet ekranów dźwiękochłonnych tam n... rozwiń

Avatar
Krzysiek / 16 listopada 2013 o 12:00

To nie banda pieniaczy wstrzymała inwestycje tylko POje***e przepisy naszego rządu, który myśli , że wybuduje drogi kosztem obywateli!!! Taki h** jak słonia nos!!! Gdyby od razu zapłacili tyle ile ludzie chcieli to dawno już by była obwodnica!!! Lecz Polak to takie bydle, że jeden drugiego w łyżce wody utopi, ale ręki mu nie poda!!! Zamiast od razu ludziom godziwe odszkodowania wypłacić to udawlai idiotów, że nie wiedzą o co chodzi a to się zemściło!!!!! W latach 80-tych ub.wieku nad jez.Czorsztyńskim zaczęto budować tamę, która powodowała zatopienie kilku wsi. Wybudowano wtedy dla każdego potrzebującego nowe domy w innym miejscu i problem rozwiązano. A teraz rządzace fi***y mają obywateli w du*** i myślą, że tak będzie OK. Ni huja!!!!!!

A skąd wiesz, po ile im proponowano i że nie były to godziwe pieniądze? Protestowali też tacy, co kupili tanie działki (bo jak ktoś mógł, to sprzedał frajerowi wiedząc, że wkrótce droga tamtędy przejdzie) i liczyli, że jak postawią dom, to się ich nie wywłaszczy. Sam znam takie przypadki.

I nie narzekaj na POje***ne przepisy, bo PO, której fanem bynajmniej nie jestem, uchwaliła przepisy pozwalające wreszcie na walkę z takimi porypańcami blokującymi kluczowe projekty (vide wieloletni spór z właścicielem autokomisu przy Rondzie Kometa w Warszawie).

A skąd wiesz, po ile im proponowano i że nie były to godziwe pieniądze? Protestowali też tacy, co kupili tanie działki (bo jak ktoś mógł, to sprzedał frajerowi wiedząc, że wkrótce droga tamtędy przejdzie) i liczyli, że jak postawią dom, to się ich nie wywłaszczy. Sam znam takie przypadki.

I nie narzekaj na POje***ne przepisy, bo PO, której fanem bynajmniej nie jestem, uchwaliła przepisy pozwalające wreszcie na walkę z takimi porypańcami blokującymi kluczowe projekty (vide wieloletni spór z właścicielem autokomisu przy... rozwiń

Avatar
Mika / 11 listopada 2013 o 11:32

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

oczywistym jest, że obwodnica Lublina jest ważniejsza od obwodnicy jakiegoś Tomaszowa i nie ma co tu dyskutować. Miasto wojewódzkie musi się rozwijać, żeby napędzać gospodarkę całego województwa. 

Jak Ci nie pasuje, przeprowadź się do Lublina

oczywistym jest, że obwodnica Lublina jest ważniejsza od obwodnicy jakiegoś Tomaszowa i nie ma co tu dyskutować. Miasto wojewódzkie musi się rozwijać, żeby napędzać gospodarkę całego województwa. 

Jak Ci nie pasuje, przeprowadź się do Lublina

rozwiń
Avatar
Leming Lubelski / 10 listopada 2013 o 23:58

No i super - mniej tirów na Kraśnickiej, a i weekendowy słojotok z południa się zmniejszy.

Avatar
R / 9 listopada 2013 o 12:13
Z O LUBLINA była już projektowana od ok.1998 r.  miała być pierwotnie budowana w 2005 r jak obwodnica Garwolina, miała być również cała S19 i S17 prze Tomaszów do Hrebennego do 2010r
a faktycznie zabrali, to była to decyzja z 2008 r. centrali GDDKiA, PO, Nowaków i Tuska zabrali na Gdański, Wrocławie, Poznanie itd, bo powinno wystarczyć na S12 i S17 do wschodniej granicy - nie tylko na obwodnicę Tomaszowa, ale również na całą S19 Kuźnica-Białystok-LUBLIN-rzeszow-Barwinek 
Avatar
pchła / 9 listopada 2013 o 12:04

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

Widzisz... Pozostaje przeprowadzić się do Lublina i będziesz szczęśliwszym człowiekiem....

Widzisz... Pozostaje przeprowadzić się do Lublina i będziesz szczęśliwszym człowiekiem....

rozwiń
Avatar
ta / 9 listopada 2013 o 11:33

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

Avatar
Rafał / 9 listopada 2013 o 10:30

Zach. Obw. LUBLINA była już projektowana od ok.1998 r.  miała być pierwotnie budowana w 2005 r jak obwodnica Garwolina, miała być również cała S19 i S17 prze Tomaszów do Hrebennego do 2010 r

a faktycznie zabrali, to była to decyzja z 2008 r. centrali GDDKiA, PO, Nowaków i Tuska zabrali na Gdański, Wrocławie, Poznanie itd, bo powinno wystarczyć na S12 i S17 do wschodniej granicy - nie tylko na obwodnicę Tomaszowa, ale również na całą S19 Kuźnica-Białystok-LUBLIN-rzeszow-Barwinek 

Avatar
... / 9 listopada 2013 o 09:20

Widzicie jak to jest, mają Wschodnią Obwodnicę, Warszawa - Piaski teraz zachodnia, Zabrali pieniądze i decyzje budowy obwodnicy w Tomaszowie Lubelskim !  Będzieceie jechać do Lwowa przez Tomaszów to zobaczycie jaka to trasa S17 , Normalnie jak Autostrada A4 tylko pozazdrościć nam .

Ty się lepiej ciesz, bo tomaszow skończyłby jak Szydlowiec, gdzie hula wiatr i psy szczekaja drugą stroną ciała. Poupadały firmy, punkty handlowe i gastronomiczne, bo nikomu nie jest tam juz po drodze.

Ty się lepiej ciesz, bo tomaszow skończyłby jak Szydlowiec, gdzie hula wiatr i psy szczekaja drugą stroną ciała. Poupadały firmy, punkty handlowe i gastronomiczne, bo nikomu nie jest tam juz po drodze.

rozwiń
Avatar
:P / 9 listopada 2013 o 09:18

Wygra najniższa cena i będziemy czekać kolejne 20 lat...

Avatar
Krzysiek / 16 listopada 2013 o 12:08

tak zapłacić ile chcieli...........czyli kto miał im zapłacić MY WSZYSCY a co my jesteśmy kasa zapomogowa dla ludzi blokujących rozwój miasta i regionu. Tak kiedyś skończyła się Polska po Sobieskim rozbiorami bo każdy szlachcic ciągnął w swoją stronę nie działał na rzecz kraju.

Dokładnie!

Znam przypadek, gdy za oddanie nędznej chałupiny przy planowanym przy drodze krajowej rondzie właściciele chcieli kosmicznych pieniędzy. Zupełnie z czapy. Nikt im tyle nie dał, musieli podpisać kwity, że im rondo przeszkadzać nie będzie, a zarządca drogi nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia i teraz mają dom przy samiuteńkim rondzie. I bardzo dobrze. Chcieli przekombinować, to teraz mają. Domu ani działki de facto nikt im teraz nie kupi. Przeszarżowali i teraz cierpią. nawet ekranów dźwiękochłonnych tam nie ma :)

Bo czemu z moich podatków ktoś miałby nagle zyskać niewspółmierne do posiadanej nieruchomości korzyści?

Dokładnie!

Znam przypadek, gdy za oddanie nędznej chałupiny przy planowanym przy drodze krajowej rondzie właściciele chcieli kosmicznych pieniędzy. Zupełnie z czapy. Nikt im tyle nie dał, musieli podpisać kwity, że im rondo przeszkadzać nie będzie, a zarządca drogi nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia i teraz mają dom przy samiuteńkim rondzie. I bardzo dobrze. Chcieli przekombinować, to teraz mają. Domu ani działki de facto nikt im teraz nie kupi. Przeszarżowali i teraz cierpią. nawet ekranów dźwiękochłonnych tam n... rozwiń

Avatar
Krzysiek / 16 listopada 2013 o 12:00

To nie banda pieniaczy wstrzymała inwestycje tylko POje***e przepisy naszego rządu, który myśli , że wybuduje drogi kosztem obywateli!!! Taki h** jak słonia nos!!! Gdyby od razu zapłacili tyle ile ludzie chcieli to dawno już by była obwodnica!!! Lecz Polak to takie bydle, że jeden drugiego w łyżce wody utopi, ale ręki mu nie poda!!! Zamiast od razu ludziom godziwe odszkodowania wypłacić to udawlai idiotów, że nie wiedzą o co chodzi a to się zemściło!!!!! W latach 80-tych ub.wieku nad jez.Czorsztyńskim zaczęto budować tamę, która powodowała zatopienie kilku wsi. Wybudowano wtedy dla każdego potrzebującego nowe domy w innym miejscu i problem rozwiązano. A teraz rządzace fi***y mają obywateli w du*** i myślą, że tak będzie OK. Ni huja!!!!!!

A skąd wiesz, po ile im proponowano i że nie były to godziwe pieniądze? Protestowali też tacy, co kupili tanie działki (bo jak ktoś mógł, to sprzedał frajerowi wiedząc, że wkrótce droga tamtędy przejdzie) i liczyli, że jak postawią dom, to się ich nie wywłaszczy. Sam znam takie przypadki.

I nie narzekaj na POje***ne przepisy, bo PO, której fanem bynajmniej nie jestem, uchwaliła przepisy pozwalające wreszcie na walkę z takimi porypańcami blokującymi kluczowe projekty (vide wieloletni spór z właścicielem autokomisu przy Rondzie Kometa w Warszawie).

A skąd wiesz, po ile im proponowano i że nie były to godziwe pieniądze? Protestowali też tacy, co kupili tanie działki (bo jak ktoś mógł, to sprzedał frajerowi wiedząc, że wkrótce droga tamtędy przejdzie) i liczyli, że jak postawią dom, to się ich nie wywłaszczy. Sam znam takie przypadki.

I nie narzekaj na POje***ne przepisy, bo PO, której fanem bynajmniej nie jestem, uchwaliła przepisy pozwalające wreszcie na walkę z takimi porypańcami blokującymi kluczowe projekty (vide wieloletni spór z właścicielem autokomisu przy... rozwiń

Avatar
Mika / 11 listopada 2013 o 11:32

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

oczywistym jest, że obwodnica Lublina jest ważniejsza od obwodnicy jakiegoś Tomaszowa i nie ma co tu dyskutować. Miasto wojewódzkie musi się rozwijać, żeby napędzać gospodarkę całego województwa. 

Jak Ci nie pasuje, przeprowadź się do Lublina

oczywistym jest, że obwodnica Lublina jest ważniejsza od obwodnicy jakiegoś Tomaszowa i nie ma co tu dyskutować. Miasto wojewódzkie musi się rozwijać, żeby napędzać gospodarkę całego województwa. 

Jak Ci nie pasuje, przeprowadź się do Lublina

rozwiń
Avatar
Leming Lubelski / 10 listopada 2013 o 23:58

No i super - mniej tirów na Kraśnickiej, a i weekendowy słojotok z południa się zmniejszy.

Avatar
R / 9 listopada 2013 o 12:13
Z O LUBLINA była już projektowana od ok.1998 r.  miała być pierwotnie budowana w 2005 r jak obwodnica Garwolina, miała być również cała S19 i S17 prze Tomaszów do Hrebennego do 2010r
a faktycznie zabrali, to była to decyzja z 2008 r. centrali GDDKiA, PO, Nowaków i Tuska zabrali na Gdański, Wrocławie, Poznanie itd, bo powinno wystarczyć na S12 i S17 do wschodniej granicy - nie tylko na obwodnicę Tomaszowa, ale również na całą S19 Kuźnica-Białystok-LUBLIN-rzeszow-Barwinek 
Avatar
pchła / 9 listopada 2013 o 12:04

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

Widzisz... Pozostaje przeprowadzić się do Lublina i będziesz szczęśliwszym człowiekiem....

Widzisz... Pozostaje przeprowadzić się do Lublina i będziesz szczęśliwszym człowiekiem....

rozwiń
Avatar
ta / 9 listopada 2013 o 11:33

To było wiadome od dawna że Lublin zabieże pieniądze na budowę obwodnicy małemu Tomaszowowi. Lublinowi nie zależy na mniejszych miejscowościach w województwie, on zabiera wszystko dla siebie tak jak Warszawa kroii całe województwo Mazowieckie z inwestycjii w mniejszych miejscowościach tak Lublin zabiera pieniądze mniejszym miasteczkom w wojewudztwie lubelskim.

Avatar
Rafał / 9 listopada 2013 o 10:30

Zach. Obw. LUBLINA była już projektowana od ok.1998 r.  miała być pierwotnie budowana w 2005 r jak obwodnica Garwolina, miała być również cała S19 i S17 prze Tomaszów do Hrebennego do 2010 r

a faktycznie zabrali, to była to decyzja z 2008 r. centrali GDDKiA, PO, Nowaków i Tuska zabrali na Gdański, Wrocławie, Poznanie itd, bo powinno wystarczyć na S12 i S17 do wschodniej granicy - nie tylko na obwodnicę Tomaszowa, ale również na całą S19 Kuźnica-Białystok-LUBLIN-rzeszow-Barwinek 

Avatar
... / 9 listopada 2013 o 09:20

Widzicie jak to jest, mają Wschodnią Obwodnicę, Warszawa - Piaski teraz zachodnia, Zabrali pieniądze i decyzje budowy obwodnicy w Tomaszowie Lubelskim !  Będzieceie jechać do Lwowa przez Tomaszów to zobaczycie jaka to trasa S17 , Normalnie jak Autostrada A4 tylko pozazdrościć nam .

Ty się lepiej ciesz, bo tomaszow skończyłby jak Szydlowiec, gdzie hula wiatr i psy szczekaja drugą stroną ciała. Poupadały firmy, punkty handlowe i gastronomiczne, bo nikomu nie jest tam juz po drodze.

Ty się lepiej ciesz, bo tomaszow skończyłby jak Szydlowiec, gdzie hula wiatr i psy szczekaja drugą stroną ciała. Poupadały firmy, punkty handlowe i gastronomiczne, bo nikomu nie jest tam juz po drodze.

rozwiń
Avatar
:P / 9 listopada 2013 o 09:18

Wygra najniższa cena i będziemy czekać kolejne 20 lat...

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!