Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2009 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Betanki do księdza: proszę się wyprowadzić

0 6 A A

Po jednej stronie oskarżycielki - zakonnice ze zgromadzenia betanek, po drugiej - oskarżony ksiądz Roman K. Tak wyglądał dziś niecodzienny proces w Sądzie Rejonowym w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Roman K. to duchowy przywódca zbuntowanych betanek, który mieszkał z byłymi zakonnicami w klasztorze w Kazimierzu Dolnym do października 2007 roku. Wówczas komornik wspierany przez policjantów eksmitował duchownego i kilkadziesiąt byłych zakonnic. Właśnie tamtych wydarzeń dotyczy proces.

Początkowo Roman K. był oskarżony o szarpanie się z policjantami. Duchowny nie chciał dobrowolnie opuścić klasztoru. Bił funkcjonariuszy monstrancją. Już w trakcie procesu doszło do ugody między księdzem a policjantami. Funkcjonariusze przyjęli przeprosiny. Sąd warunkowo umorzył postępowanie.

Do takiej ugody nie doszło pomiędzy księdzem a władzami zakonu betanek. Ksiądz wciąż oskarżony jest więc o naruszenie miru domowego - bezprawne przebywanie w klasztornym budynku.

Betanki występują na procesie w roli oskarżyciela posiłkowego a ich prawnik wspiera prokuratora. Na wczorajszej rozprawie zakonnice z zarządu zakonu opowiadały co robiły, żeby usunąć księdza z klasztornego budynku.

- Wiem, że przebywał tam od sierpnia 2006 roku - twierdziła Barbara R., przełożona zakonu.

Zakonnica dowiedziała się o tym od przedstawicieli Watykanu, którzy odwiedzili wówczas klasztor. Na własne oczy księdza w klasztorze nie widziała. Zbuntowane byłe zakonnice przestały ją z czasem wpuszczać do budynku.

Zgromadzenie dbało, żeby wszystkie kroki podejmowane wobec księdza były dokumentowane. Jesienią 2006 roku napisało do księdza list.

- Wezwaliśmy go do opuszczenia naszego domu w Kazimierzu - wspominała przełożona.

Duchowny nie posłuchał. Nie wiadomo nawet czy takie pismo odebrał. W kwietniu 2007 roku betanki miały już w ręku sądowy wyrok nakazujący eksmitowanie duchownego wraz ze zbuntowanymi byłymi zakonnicami. Znowu napisały do niego, żeby się nie wyprowadził. Na koniec wysłały do klasztoru komornika, który przeprowadził eksmisję.

Roman K. na procesie milczy. Na pierwszej rozprawie stwierdził jedynie, że nie przyznaje się do winy. Po eksmitowaniu z Kazimierza został wikarym w parafii Długosiodło pod Wyszkowem.


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
txj / 27 czerwca 2009 o 17:05
zaspokoić tyle pań to organizm musi produkować dużo olei
Avatar
frm / 11 czerwca 2009 o 00:02
Jest to smieszne, bo to widzialam na swoje oczy i tak nie bylo. Ksiadz nawet oddychal liedwie, nie to co ruszyl sie.
Avatar
akar / 9 czerwca 2009 o 10:38
Będąc na miejscu tego klechy sam też bym się dobrowolnie nie wyprowadził.Tam miał wspaniały wikt i opierunek i młode niewinne siostrzyczki do posług intymnych.Żyć i nie umierać.Czy w RAJU może być lepiej??????!!!!!!
Avatar
KULwa / 9 czerwca 2009 o 10:17
Nie popieram zboczeńców szczególnie tych odzianych w księżowski uniform,ale w tym momencie muszę "wziąść w obronę" byłego franciszkanina a obecnie księdza diecezjalnego Romana Komaryczko.Otóż Roman K.,ówczesny zakonnik jeśłi przebywał na terenie domu zakonnego w KAzimierzu,to przebywał tam za zgodą ówczesnej przełożonej (R.I.P.) i akceptowny był przez pozostałe mieszkanki domu zakonnego.Dziwne zatem są niesprezyzowane bliżej pretensje ma "przełóżóna" Barbara R.
Dodać należy,że gospodynią i zarządzającą w domu zakonnym w Kazimierzu była s.Jadwiga Ligocka.I to ona wydawała decyzje dot.porządku w domu zakonnym w Kazimierzu.Siostra Barbara imputuje,że przedstawiciele Watykanu,etc....sama nie widziała księdza Romana.......,nie wie nawet czy dostawał jakieś pisma i od kogo
Kościół zawsze motał i oszukiwał.I robi to skutecznie od pon.2000 lat.
No cóż.bp.Jóżwa ma satysfakcję."zbuntowane" betanki wyeksmitował,atrakcyjny budynek w Kazimierzu "odzyskał",poruszył wszystkich świetych aby sprawa trafiłą do sądu.Cyba chodzi o zazdrość,że ks.Roman otaczał się kobitkami (choć w habitach),a biskup musi zadowolić się księżmi i klerykami (chodzi oczywiście o otaczanie się)
Nie popieram zboczeńców szczególnie tych odzianych w księżowski uniform,ale w tym momencie muszę "wziąść w obronę" byłego franciszkanina a obecnie księdza diecezjalnego Romana Komaryczko.Otóż Roman K.,ówczesny zakonnik jeśłi przebywał na terenie domu zakonnego w KAzimierzu,to przebywał tam za zgodą ówczesnej przełożonej (R.I.P.) i akceptowny był przez pozostałe mieszkanki domu zakonnego.Dziwne zatem są niesprezyzowane bliżej pretensje ma "przełóżóna" Barbara R.
Dodać należy,że gospodynią i zarządzającą w domu zakonn... rozwiń
Avatar
~AAAA~ / 9 czerwca 2009 o 09:24
Tak wygląda w praktyce duch zakonu, etos powołania i inne wzniosłe słowa z powoływaniem się na założycielkę i Jej słowa.
Avatar
tubylec / 8 czerwca 2009 o 21:41
Betanki filozofa.
Avatar
txj / 27 czerwca 2009 o 17:05
zaspokoić tyle pań to organizm musi produkować dużo olei
Avatar
frm / 11 czerwca 2009 o 00:02
Jest to smieszne, bo to widzialam na swoje oczy i tak nie bylo. Ksiadz nawet oddychal liedwie, nie to co ruszyl sie.
Avatar
akar / 9 czerwca 2009 o 10:38
Będąc na miejscu tego klechy sam też bym się dobrowolnie nie wyprowadził.Tam miał wspaniały wikt i opierunek i młode niewinne siostrzyczki do posług intymnych.Żyć i nie umierać.Czy w RAJU może być lepiej??????!!!!!!
Avatar
KULwa / 9 czerwca 2009 o 10:17
Nie popieram zboczeńców szczególnie tych odzianych w księżowski uniform,ale w tym momencie muszę "wziąść w obronę" byłego franciszkanina a obecnie księdza diecezjalnego Romana Komaryczko.Otóż Roman K.,ówczesny zakonnik jeśłi przebywał na terenie domu zakonnego w KAzimierzu,to przebywał tam za zgodą ówczesnej przełożonej (R.I.P.) i akceptowny był przez pozostałe mieszkanki domu zakonnego.Dziwne zatem są niesprezyzowane bliżej pretensje ma "przełóżóna" Barbara R.
Dodać należy,że gospodynią i zarządzającą w domu zakonnym w Kazimierzu była s.Jadwiga Ligocka.I to ona wydawała decyzje dot.porządku w domu zakonnym w Kazimierzu.Siostra Barbara imputuje,że przedstawiciele Watykanu,etc....sama nie widziała księdza Romana.......,nie wie nawet czy dostawał jakieś pisma i od kogo
Kościół zawsze motał i oszukiwał.I robi to skutecznie od pon.2000 lat.
No cóż.bp.Jóżwa ma satysfakcję."zbuntowane" betanki wyeksmitował,atrakcyjny budynek w Kazimierzu "odzyskał",poruszył wszystkich świetych aby sprawa trafiłą do sądu.Cyba chodzi o zazdrość,że ks.Roman otaczał się kobitkami (choć w habitach),a biskup musi zadowolić się księżmi i klerykami (chodzi oczywiście o otaczanie się)
Nie popieram zboczeńców szczególnie tych odzianych w księżowski uniform,ale w tym momencie muszę "wziąść w obronę" byłego franciszkanina a obecnie księdza diecezjalnego Romana Komaryczko.Otóż Roman K.,ówczesny zakonnik jeśłi przebywał na terenie domu zakonnego w KAzimierzu,to przebywał tam za zgodą ówczesnej przełożonej (R.I.P.) i akceptowny był przez pozostałe mieszkanki domu zakonnego.Dziwne zatem są niesprezyzowane bliżej pretensje ma "przełóżóna" Barbara R.
Dodać należy,że gospodynią i zarządzającą w domu zakonn... rozwiń
Avatar
~AAAA~ / 9 czerwca 2009 o 09:24
Tak wygląda w praktyce duch zakonu, etos powołania i inne wzniosłe słowa z powoływaniem się na założycielkę i Jej słowa.
Avatar
tubylec / 8 czerwca 2009 o 21:41
Betanki filozofa.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 1

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 12

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!