Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2015 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Beton zamiast zieleni. Wycięli 77 drzew na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
542 78 A A

W czwartek przestała istnieć zielona enklawa na rogu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej. W miejscu 77 drzew i tysięcy krzewów wyrosną bloki. Postawi je deweloper, któremu miasto oddało skwer w zamian za działkę pod budowę szkoły w innej dzielnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To było jedyne miejsce w naszej dzielnicy, gdzie można było odpocząć, zobaczyć kawałek trawy, pobiegać - mówi mieszkająca w pobliżu Barbara Winiarczyk, która nie może odżałować tego, co się stało. - Poza tym miejscem nie mamy tu praktycznie żadnej zieleni. Owszem, jest jeszcze wąski skwerek naprzeciw kościoła, ale jest zbyt blisko jezdni, żeby można było mówić o jakimkolwiek wypoczynku. A tu przychodziły przecież i babcie z wózkami, i dzieci na rowerkach. Było gdzie odetchnąć. Teraz to miejsce zamienia się w jakiś koszmar.

Na wycinkę zgodził się Ratusz. - Nie mieliśmy podstaw, by odmówić zezwolenia - twierdzi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Prywatna firma czyści w ten sposób grunt pod budowę bloków, choć jeszcze niedawno nieruchomość była własnością miasta. Wyrok na zielony skwer zapadł w maju ubiegłego roku, gdy radni - na prośbę prezydenta - postanowili oddać go spółce Wlaszczyk Więckowski Nieruchomości.

Spółka oddała miastu ziemię przy ul. Berylowej, gdzie miasto chce zbudować szkołę dla 450 dzieci i 100 przedszkolaków -z blokowiska, które szybko rozrasta się wzdłuż nowego odcinka ul. Jana Pawła II. - Szkoła w tym osiedlu może powstać tylko tam - tak Krzysztof Żuk, prezydent miasta przekonywał radnych, by zgodzili się na zamianę gruntów. I przekonał.

Za działki przy Berylowej spółka dostała dwie nieruchomości. Pierwsza to parcela u zbiegu ul. Wojciechowskiej i Morwowej zajęta przez skład budowlany, a przeznaczona pod bloki. Druga to właśnie skwer na Bronowicach, do którego miasto dorzuciło gotową decyzję o warunkach zabudowy.

- Inwestycja u zbiegu ulic Krańcowej i Drogi Męczenników Majdanka obejmuje budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami - czytamy w komunikacie spółki Wlaszczyk Więckowski Nieruchomości. W planie jest budowa 150 mieszkań, a inwestycja ma się zakończyć na przełomie 2016 i 2017 roku.

Ratusz zapewnia, że był wobec inwestora "wyjątkowo restrykcyjny”. - Jako rekompensatę za wycięte drzewa inwestor ma posadzić 169 drzew i ponad 4 tys. krzewów, które trafią w rejon tej inwestycji oraz na trzy skwery: przy Drodze Męczenników Majdanka, Jesiennej i Łabędziej. Dodatkowo spółka wyposaży place zabaw - informuje Bobowska. - Inwestor ma na to trzy lata, w przeciwnym razie będzie musiał zapłacić miastu 3,3 mln zł.
Czytaj więcej o:

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 12:34
Trzeba bylo glosować na zasiedziałych rajcow z PO?PSL ?????????? - to teraz nie płakać!
Avatar
franek / 14 lutego 2015 o 18:26

i badzo dobrze ja tam chodzilem pomiedzy odchodami psow,  mam nadzieje bedzie czysto i schludnie a zarazem nowoczesnie ,w koncu zobaczcie jak wygladaja inne miasta 21wieku.

Avatar
Gość / 14 lutego 2015 o 16:14

Takie wycinanie za zgodą Urzędu Miasta jest wielkim draństwem i dziwić się można że zapadają takie decyzje niszczące drzewa i krzewy, To po prostu skandal! Część z tych drzew była posadzona ok 2 lat temu i z powodzeniem można było je przesadzić podobnie jak krzewy. Wystarczyło tylko pomyśleć i poczekać do zbiżającej się wiosny. Zniszczono kolejną enklawę wciąż ubywającej zieleni w Lublinie. Ostatnio można coraz częściej  przeczytać o ciągłych wycinkach drzew. Czy na tym polega ochrona środowiska wg Wydziału Ochrony Środowiska i całego Urzędu Miejskiego? Dlaczego deweloperzy nie budują w zdegradowanych dzielnicach w miejscu dymiących lepianek? Czas by radni Lublina zauwazyli błędy jakich od dawna nie popełnia się na zachodzie Europy

tia zaraz by były teksty że wykopują drzewa żeby je sobie w doniczkach posadzić. Wam ludzie nic nie dogodzi. Dobrze że nie będzie tego parku, może będzie bezpieczniej.

tia zaraz by były teksty że wykopują drzewa żeby je sobie w doniczkach posadzić. Wam ludzie nic nie dogodzi. Dobrze że nie będzie tego parku, może będzie bezpieczniej.

rozwiń
Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 14 lutego 2015 o 16:04

hmm olch? 
chodzi zapewne o topole włoskie ;-)
...

z pewnością nikt nie powstrzyma skorumpwanych władz Lublina przed zrobieniem tego co sobie wymyślą
...
i zawsze będą tacy co to za kasę albo po prostu na żłość innym będą korupcję i jej skutki wychwalać
miejsce było zaniedbane?
Żuk tak właśnie gospodaruje Lublinem - doprowadza do tragicznego stanu i prywatyzuje kolesiowi jakiemuś
to zupełnie taka sama sytuacja jak z Arkadami obok starego miasta
ich stan to wizytówka lubelskiej korupcji
...
tak to niestety jest kiedy wybiera się do władzy ludzi dla których Lublin jest jedynie miejscem żerowania

hmm olch? 
chodzi zapewne o topole włoskie ;-)
...

z pewnością nikt nie powstrzyma skorumpwanych władz Lublina przed zrobieniem tego co sobie wymyślą
...
i zawsze będą tacy co to za kasę albo po prostu na żłość innym będą korupcję i jej skutki wychwalać
miejsce było zaniedbane?
Żuk tak właśnie gospodaruje Lublinem - doprowadza do tragicznego stanu i prywatyzuje kolesiowi jakiemuś
to zupełnie taka sama sytuacja jak z Arkadami obok starego miasta
ich stan to wizytówka lubelskiej korupcji
...rozwiń

Avatar
mama / 14 lutego 2015 o 16:03

Wschodnie dzielnice Lublina są traktowane jakby były dzielnicami drugiej kategorii. Tu z pawilonów handlowych robi się magazyny, stawia się ukradkiem bloki socjalne, np. Kosmonautów 88 na miejscu placu zabaw przedszkola. Teraz pozbawia się nas skweru, który był zaniedbywany - być może celowo, by podobnie jak Park Ludowy wykarczować i nastawiać budynków. Czy powinni w Naszym Mieście rządzić ludzie pokroju Nahuluka?

sugerujesz że alkoholicy byli przewożeni z innych części miasta i rozkładani pod drzewami, na ławkach. Czy właściciele psów puszczanych całymi stadkami bez kontroli też świadomie uczestniczyli w tym spisku? Wspomniany pan rozkładał swoje ubrania, porzucał śmiecie, rozkładał odchody i butelki, rozprowadzał charakterystyczny smród bo taki przebiegły plan sobie obmyślił? 

sugerujesz że alkoholicy byli przewożeni z innych części miasta i rozkładani pod drzewami, na ławkach. Czy właściciele psów puszczanych całymi stadkami bez kontroli też świadomie uczestniczyli w tym spisku? Wspomniany pan rozkładał swoje ubrania, porzucał śmiecie, rozkładał odchody i butelki, rozprowadzał charakterystyczny smród bo taki przebiegły plan sobie obmyślił? 

rozwiń
Avatar
mama / 14 lutego 2015 o 15:52

Dzieci na rowerkach? no błagam nie rozśmieszajcie mnie. Żadna matka z dzieckiem tam nie chodziła bo ławeczki były okupywane przez miejscowych koneserów alkoholów wszelakich  a po trawie biegały stadka psów bez kontroli właścicieli. Nikt o zdrowych zmysłach nie postawiłby tam nogi na trawie bo wszędzie napaskudzone psimi odchodami. Często napaskudzone też na chodnikach przylegających bo mądrzy właściciele nie odróżniali trawnika od chodnika. Po deszczu i koszeniu trawy nie dawało się przejść nawet koło tego "parku" bo śmierdziało jak z psiej budy. W pobliskich krzakach od strony mirabelki często leżeli panowie po przekroczeniu limitu alkoholu. Przejście od przystanku linii nr 7 zapewniało dreszczyk niespodziewanej emocji bo nie wiadomo było czy kto z krzaków nie wyleci. W krzakach porzucone śmiecie, jakieś ubrania. Ludzie woleli chodzić naokoło niż skrócić sobie trasę przez ten bajzer. Czy starsza pani bywała w tym parku czy przypomniała sobie o jego istnieniu jak usłyszała dźwięk piły łańcuchowej? Jest na osiedlu stadko "aktywistów" którzy robią wielki płacz za każdym razem jak skracane są gałęzie drzew, niektórzy ludzie z niższych pięter żyją w ciemności od wiosny do jesieni bo nie można skracać gałęzi drzew uwielbianych przez tych co mieszkają wysoko lub gdzie indziej.

Ludzie zastanówcie się nad sobą bo chyba coś wam się pomyliło , czy pozwolicie na wycięcie olch po drugiej stronie ulicy których gałęzie podczas wiatru spadają na ruchliwy chodnik bezpośrednio zagrażając życiu przechodniów czy też uderzycie w lament (na dźwięk piły a nie na wiadomość o czyjejś śmierci pod konarem drzewa oczywiście)

Rozsądku życzę.

Dzieci na rowerkach? no błagam nie rozśmieszajcie mnie. Żadna matka z dzieckiem tam nie chodziła bo ławeczki były okupywane przez miejscowych koneserów alkoholów wszelakich  a po trawie biegały stadka psów bez kontroli właścicieli. Nikt o zdrowych zmysłach nie postawiłby tam nogi na trawie bo wszędzie napaskudzone psimi odchodami. Często napaskudzone też na chodnikach przylegających bo mądrzy właściciele nie odróżniali trawnika od chodnika. Po deszczu i koszeniu trawy nie dawało się przejść nawet koło tego "parku" bo śmierdziało jak ... rozwiń

Avatar
MRC / 14 lutego 2015 o 12:50

To jakaś masakra. Absolutnie nie zgadzam się na takie zarządzanie przestrzenią miejską. Czy miasto nie powinno być dla mieszkańców?  To NASZA przestrzeń !!!

Avatar
historia / 14 lutego 2015 o 00:28

Ale gdy zabierano ziemię pod obecne bloki wszystko było w porządku? Bo to dla nas!

Avatar
Mieszkaniec Bronowic / 13 lutego 2015 o 20:10

Wschodnie dzielnice Lublina są traktowane jakby były dzielnicami drugiej kategorii. Tu z pawilonów handlowych robi się magazyny, stawia się ukradkiem bloki socjalne, np. Kosmonautów 88 na miejscu placu zabaw przedszkola. Teraz pozbawia się nas skweru, który był zaniedbywany - być może celowo, by podobnie jak Park Ludowy wykarczować i nastawiać budynków. Czy powinni w Naszym Mieście rządzić ludzie pokroju Nahuluka?

Avatar
za póżno / 13 lutego 2015 o 20:05

Drzewa same nie potrafią się obronić. Gdzie wtedy byli okoliczni mieszkańcy? Powinni byli przywiązać się łańcuchami do tych drzew.

Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 12:34
Trzeba bylo glosować na zasiedziałych rajcow z PO?PSL ?????????? - to teraz nie płakać!
Avatar
franek / 14 lutego 2015 o 18:26

i badzo dobrze ja tam chodzilem pomiedzy odchodami psow,  mam nadzieje bedzie czysto i schludnie a zarazem nowoczesnie ,w koncu zobaczcie jak wygladaja inne miasta 21wieku.

Avatar
Gość / 14 lutego 2015 o 16:14

Takie wycinanie za zgodą Urzędu Miasta jest wielkim draństwem i dziwić się można że zapadają takie decyzje niszczące drzewa i krzewy, To po prostu skandal! Część z tych drzew była posadzona ok 2 lat temu i z powodzeniem można było je przesadzić podobnie jak krzewy. Wystarczyło tylko pomyśleć i poczekać do zbiżającej się wiosny. Zniszczono kolejną enklawę wciąż ubywającej zieleni w Lublinie. Ostatnio można coraz częściej  przeczytać o ciągłych wycinkach drzew. Czy na tym polega ochrona środowiska wg Wydziału Ochrony Środowiska i całego Urzędu Miejskiego? Dlaczego deweloperzy nie budują w zdegradowanych dzielnicach w miejscu dymiących lepianek? Czas by radni Lublina zauwazyli błędy jakich od dawna nie popełnia się na zachodzie Europy

tia zaraz by były teksty że wykopują drzewa żeby je sobie w doniczkach posadzić. Wam ludzie nic nie dogodzi. Dobrze że nie będzie tego parku, może będzie bezpieczniej.

tia zaraz by były teksty że wykopują drzewa żeby je sobie w doniczkach posadzić. Wam ludzie nic nie dogodzi. Dobrze że nie będzie tego parku, może będzie bezpieczniej.

rozwiń
Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 14 lutego 2015 o 16:04

hmm olch? 
chodzi zapewne o topole włoskie ;-)
...

z pewnością nikt nie powstrzyma skorumpwanych władz Lublina przed zrobieniem tego co sobie wymyślą
...
i zawsze będą tacy co to za kasę albo po prostu na żłość innym będą korupcję i jej skutki wychwalać
miejsce było zaniedbane?
Żuk tak właśnie gospodaruje Lublinem - doprowadza do tragicznego stanu i prywatyzuje kolesiowi jakiemuś
to zupełnie taka sama sytuacja jak z Arkadami obok starego miasta
ich stan to wizytówka lubelskiej korupcji
...
tak to niestety jest kiedy wybiera się do władzy ludzi dla których Lublin jest jedynie miejscem żerowania

hmm olch? 
chodzi zapewne o topole włoskie ;-)
...

z pewnością nikt nie powstrzyma skorumpwanych władz Lublina przed zrobieniem tego co sobie wymyślą
...
i zawsze będą tacy co to za kasę albo po prostu na żłość innym będą korupcję i jej skutki wychwalać
miejsce było zaniedbane?
Żuk tak właśnie gospodaruje Lublinem - doprowadza do tragicznego stanu i prywatyzuje kolesiowi jakiemuś
to zupełnie taka sama sytuacja jak z Arkadami obok starego miasta
ich stan to wizytówka lubelskiej korupcji
...rozwiń

Avatar
mama / 14 lutego 2015 o 16:03

Wschodnie dzielnice Lublina są traktowane jakby były dzielnicami drugiej kategorii. Tu z pawilonów handlowych robi się magazyny, stawia się ukradkiem bloki socjalne, np. Kosmonautów 88 na miejscu placu zabaw przedszkola. Teraz pozbawia się nas skweru, który był zaniedbywany - być może celowo, by podobnie jak Park Ludowy wykarczować i nastawiać budynków. Czy powinni w Naszym Mieście rządzić ludzie pokroju Nahuluka?

sugerujesz że alkoholicy byli przewożeni z innych części miasta i rozkładani pod drzewami, na ławkach. Czy właściciele psów puszczanych całymi stadkami bez kontroli też świadomie uczestniczyli w tym spisku? Wspomniany pan rozkładał swoje ubrania, porzucał śmiecie, rozkładał odchody i butelki, rozprowadzał charakterystyczny smród bo taki przebiegły plan sobie obmyślił? 

sugerujesz że alkoholicy byli przewożeni z innych części miasta i rozkładani pod drzewami, na ławkach. Czy właściciele psów puszczanych całymi stadkami bez kontroli też świadomie uczestniczyli w tym spisku? Wspomniany pan rozkładał swoje ubrania, porzucał śmiecie, rozkładał odchody i butelki, rozprowadzał charakterystyczny smród bo taki przebiegły plan sobie obmyślił? 

rozwiń
Avatar
mama / 14 lutego 2015 o 15:52

Dzieci na rowerkach? no błagam nie rozśmieszajcie mnie. Żadna matka z dzieckiem tam nie chodziła bo ławeczki były okupywane przez miejscowych koneserów alkoholów wszelakich  a po trawie biegały stadka psów bez kontroli właścicieli. Nikt o zdrowych zmysłach nie postawiłby tam nogi na trawie bo wszędzie napaskudzone psimi odchodami. Często napaskudzone też na chodnikach przylegających bo mądrzy właściciele nie odróżniali trawnika od chodnika. Po deszczu i koszeniu trawy nie dawało się przejść nawet koło tego "parku" bo śmierdziało jak z psiej budy. W pobliskich krzakach od strony mirabelki często leżeli panowie po przekroczeniu limitu alkoholu. Przejście od przystanku linii nr 7 zapewniało dreszczyk niespodziewanej emocji bo nie wiadomo było czy kto z krzaków nie wyleci. W krzakach porzucone śmiecie, jakieś ubrania. Ludzie woleli chodzić naokoło niż skrócić sobie trasę przez ten bajzer. Czy starsza pani bywała w tym parku czy przypomniała sobie o jego istnieniu jak usłyszała dźwięk piły łańcuchowej? Jest na osiedlu stadko "aktywistów" którzy robią wielki płacz za każdym razem jak skracane są gałęzie drzew, niektórzy ludzie z niższych pięter żyją w ciemności od wiosny do jesieni bo nie można skracać gałęzi drzew uwielbianych przez tych co mieszkają wysoko lub gdzie indziej.

Ludzie zastanówcie się nad sobą bo chyba coś wam się pomyliło , czy pozwolicie na wycięcie olch po drugiej stronie ulicy których gałęzie podczas wiatru spadają na ruchliwy chodnik bezpośrednio zagrażając życiu przechodniów czy też uderzycie w lament (na dźwięk piły a nie na wiadomość o czyjejś śmierci pod konarem drzewa oczywiście)

Rozsądku życzę.

Dzieci na rowerkach? no błagam nie rozśmieszajcie mnie. Żadna matka z dzieckiem tam nie chodziła bo ławeczki były okupywane przez miejscowych koneserów alkoholów wszelakich  a po trawie biegały stadka psów bez kontroli właścicieli. Nikt o zdrowych zmysłach nie postawiłby tam nogi na trawie bo wszędzie napaskudzone psimi odchodami. Często napaskudzone też na chodnikach przylegających bo mądrzy właściciele nie odróżniali trawnika od chodnika. Po deszczu i koszeniu trawy nie dawało się przejść nawet koło tego "parku" bo śmierdziało jak ... rozwiń

Avatar
MRC / 14 lutego 2015 o 12:50

To jakaś masakra. Absolutnie nie zgadzam się na takie zarządzanie przestrzenią miejską. Czy miasto nie powinno być dla mieszkańców?  To NASZA przestrzeń !!!

Avatar
historia / 14 lutego 2015 o 00:28

Ale gdy zabierano ziemię pod obecne bloki wszystko było w porządku? Bo to dla nas!

Avatar
Mieszkaniec Bronowic / 13 lutego 2015 o 20:10

Wschodnie dzielnice Lublina są traktowane jakby były dzielnicami drugiej kategorii. Tu z pawilonów handlowych robi się magazyny, stawia się ukradkiem bloki socjalne, np. Kosmonautów 88 na miejscu placu zabaw przedszkola. Teraz pozbawia się nas skweru, który był zaniedbywany - być może celowo, by podobnie jak Park Ludowy wykarczować i nastawiać budynków. Czy powinni w Naszym Mieście rządzić ludzie pokroju Nahuluka?

Avatar
za póżno / 13 lutego 2015 o 20:05

Drzewa same nie potrafią się obronić. Gdzie wtedy byli okoliczni mieszkańcy? Powinni byli przywiązać się łańcuchami do tych drzew.

Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 2 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 18 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 44 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.