poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Niektórzy lublinianie nie mają już w kablówce TVN i Polsatu. Ich spółdzielnie mieszkaniowe nie zgodziły się na podwyżki cen pakietu podstawowego proponowane przez UPC Telewizję Kablową. Teraz – aby operator ponownie włączył mieszkańcom te programy – muszą wykupić pełny pakiet za 46 zł miesięcznie. Albo postarać się o antenę pokojową.

Od kilku tygodni do redakcji dzwonią zdenerwowani Czytelnicy, którym UPC odłączyła Polsat i TVN. Stało się tak w przypadku, kiedy spółdzielnia w imieniu mieszkańców nie zgodziła się na podniesienie opłaty z 2,20 zł na 6 zł. Jeszcze do niedawna programy te były w najtańszym – podstawowym pakiecie.
Telewizji Polsat i TVN w pakiecie podstawowym nie mają już m.in. mieszkańcy dzielnicy Probostwo, osiedla Błonie, Kalinowszczyzna, Motor, Felin, spółdzielni Kolejarz.
– Owszem w sierpniu chodzili agenci UPC i proponowali mi pełny pakiet, ale to kosztuje miesięcznie 46 zł. Nie zgodziłem się. Teraz odłączono mi TVN i Polsat. Uważam, że to nie jest w porządku – mówi Tadeusz R. z Lublina
Rzecznik prasowy UPC tłumaczy decyzję o podwyżkach wzrostem kosztów. Jeśli spółdzielnia nie wyraziła zgody na nowe warunki, mieszkańcy nie mogą indywidualnie zawierać umowy z UPC na dostarczanie sygnału Polsat i TVN.
– Musielibyśmy zastosować specjalne filtry znacznie wzrosłyby koszty. Nadal prowadzimy rozmowy ze spółdzielniami i może już wkrótce sytuacja się zmieni – tłumaczy Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Telewizji Kablowej.
Jak poinformował nas Jan Bednarz prezes spółdzielni mieszkaniowej Medyk w Lublinie, w trakcie ustnych ustaleń z UPC wynegocjowano opłatę 4,50 zł.
– Ostateczny kształt umowy był jednak nie do przyjęcia. Krótko mówiąc: ani spółdzielnia, ani mieszkańcy nie mieliby wpływu na wzrastające opłaty – mówi Jan Bednarz, prezes spółdzielni Medyk w Lublinie.
Tymczasem sklepy ze sprzętem antenowym przeżywają oblężenie. – Przychodzą osoby, którym UPC odłączyła Polsat i TVN. Kupują antenę pokojową z zasilaczem za 30 zł – poinformował nas sprzedawca ze sklepu Pasmo w Lublinie. – Wiele osób przychodzi po kilku dniach i chwali się, że mają bardzo dobry odbiór i nie muszą płacić UPC ani grosza.
UPC nie płaci telewizjom Polsat i TVN za przesyłanie ich sygnału. Telewizje także nie płacą za dostarczanie sygnału UPC.

Co zamiast kablówki?

Można kupić antenę pokojową za 30 zł lub tradycyjną antenę na dachu za 250 zł. Niestety, wiele spółdzielni nie wyraża zgody na wejście na dach. Można zainstalować zbiorczą antenę dla mieszkańców w całej klatce (około 200 zł od osoby). Kolejnym rozwiązaniem jest zakup zestawu do odbioru telewizji satelitarnej – 600 zł (w tym TVN Polsat i kilka stacji Discovery).

Odłączono Ci Polsat i TVN? Zadzwoń, tel. 534-06-06


Janina Potręć

Od początku września wzrosło zainteresowanie antenami pokojowymi. Od kiedy UPC Telewizja Kablowa wyłączyła Polsat i TVN, przychodzą do nas kolejno całe osiedla z Lublina. Wszyscy kupują anteny. Dziennie sprzedajemy po kilkanaście. Niektórzy też po kilku dniach je zwracają, bo pojawiają się problemy z odbiorem tych stacji. Problem jest taki, że Polsat nadaje program z Piask, a TVN z Raabego.

Mirosław Weremko

Od kiedy wyłączono mi Polsat oraz TVN, nie miałem innego wyjścia i kupiłem antenę pokojową. Teraz odbieram te dwie stacje bez problemu. Oczywiście agent UPC zaproponował mi pakiet pełny, ale to kosztuje prawie 50 zł miesięcznie. A przecież i tak miesięcznie płacę abonament radiowo-telewizyjny w wysokości 13,75 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!