sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Bezpłatnie po pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2002, 18:55

400 osób ze wsi i małych miast Lubelszczyzny może wziąć udział w szkoleniach dla poszukujących pracy. W szkoleniach mogą uczestniczyć bezrobotni, osoby posiadające gospodarstwa rolne o powierzchni do 3 ha, w których dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie przekracza 1/3 najniższych dochodów oraz młodzież szkolna w wieku do 24 lat, ucząca się w systemie zaocznym.

Podstawowym kryterium przyjęcia zgłoszenia jest miejsce zamieszkania w województwie lubelskim na wsi lub w mieście nie przekraczającym 15 tys. mieszkańców. Kursanci powinni też legitymować się co najmniej średnim wykształceniem. Organizacją ośrodków szkoleniowych zajmuje się lubelskie biuro doradztwa personalnego „Consultor”. – Zamierzamy zorganizować cztery ośrodki szkoleniowe: w Lublinie, Puławach, Chełmie i Zamościu. W każdym ośrodku przyjmiemy na szkolenie 100 osób. Zajęcia będą dotyczyły m.in. technik autoprezentacji, pisania dokumentów aplikacyjnych i prawa pracy. Na zakończenie kursu zorganizujemy spotkania
z pracodawcami. Szkolenia zaczynamy 19 sierpnia – mówi Krzysztof Krupa, prezes spółki „Consultor”.
Uczestnicy kursów otrzymają zwrot kosztów dojazdu na zajęcia. Osoby zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać się do Powiatowych Urzędów Pracy, gdzie otrzymają ankiety zgłoszeniowe lub bezpośrednio do biura „Consultor” w Lublinie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 16, tel. 746 94 22 lub 746 94 66.
Kurs organizowany jest na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Koszty szkoleń w 51 proc. finansuje budżet państwa, a resztę pokrywa Bank Światowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!