Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
15:37

Bezpłatny internet w Lublinie. Powstają 53 punkty, ale są opóźnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Opóźnia się montaż urządzeń, które mają zapewnić mieszkańcom bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do internetu. Taka możliwość miała się pojawić w kilkudziesięciu punktach, na razie nowe hot-spoty działają jedynie w kilku i tylko na próbę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W razie dalszych opóźnień rozważymy skorzystanie z możliwości naliczenia kar umownych – zapowiada Olga Mazurek z Urzędu Miasta, który zlecił montaż hot spotów. To jeden ze zwycięskich projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Jego realizację, za kwotę 307,5 tys. zł powierzono spółce Viatelecome. Umowa z nią nie zostanie rozwiązana, bo firma spóźnia się z pracą, ale nie można jej zarzucić, że nic nie robi. – Wykonawca stale montuje urządzenia w poszczególnych punktach – wyjaśnia Mazurek. Do tej pory zamontowano już 40. – Czekamy na kontynuację prac.

Lokalizacji jest łącznie 53, z czego w 14 darmowy internet był dostępny już wcześniej, ale miasto postanowiło tu zastąpić przestarzałe hot spoty nowymi. W pozostałych 39 lokalizacjach dostęp do sieci będzie nowością. Chodzi m.in. o teren Dworca Głównego PKS (wraz z halą), czy też Chatkę Żaka. Hot spoty trafią do niektórych szkół, a cztery z nich będą w pełni pokryte zasięgiem: II LO, V LO oraz zespoły szkół przy Podwalu i Świerkowej.

Dostęp do internetu będą mieć także ci, którzy odwiedzą Most Kultury, okolice Zalewu Zemborzyckiego, Ogród Saski, jak też bardzo uczęszczany przystanek na Al. Racławickich po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W tej ostatniej lokalizacji darmowy miejski internet już się pojawił, choć doskonale pasuje tu przysłowie mówiące, że jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni. – Niektóre funkcjonujące już punkty są wynikiem prowadzonych testów i początkowych prób uruchomienia systemu, sprawdzenia sygnału i dostępności – wyjaśnia Mazurek. – Sygnał bezprzewodowej sieci internetowej zostanie włączony we wszystkich punktach jednocześnie, po wykonaniu całego zadania.

Po wykonaniu, czyli kiedy? Z informacji Ratusza wynika, że wykonawca zadeklarował uporanie się z zadaniem do końca roku. Dopóki nie zrobi tego, co powinien, nie ma co liczyć na zapłatę. – Miasto nie wypłaciło żadnych częściowych opłat w związku z wykonywaniem prac. Całość kwoty zostanie przekazana po zakończeniu całego zadania – zastrzega Mazurek.

Tu już testują

*Głęboka/Muzyczna * Chatka Żaka * rondo Honorowych Krwiodawców * Al. Racławickie – przystanek obok KUL (na zdjęciu)* Leszczyńskiego 20 * Wieniawska 14 * Krakowskie Przedmieście przy Poczcie Głównej * pl. Litewski * Krakowskie Przedmieście przy hotelu Europa * Rynek 5 * Rynek 14 * pl. Po Farze * pl. Zamkowy * Dworzec Główny PKS * Kleeberga 12a * stadion przy Al. Zygmuntowskich * Muzeum na Majdanku * pl. Dworcowy * Pocztowa 2 * Marina * zapora Zalewu Zemborzyckiego * Żywnego 10 * Sławinkowska – zespół szkół.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Król Hutu / 29 grudnia 2015 o 08:55

Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 23:57
wymyśli taki projekt jakiś uczniak, reszta zagłosuje bo hasło 'bezpłatny"/ "darmowy" czyni cuda i masę pieniędzy wyrzuca się w błoto. |Taki pożytek z tego budżetu obywatelskiego.
Avatar
abc / 28 grudnia 2015 o 21:59

No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie będzie z tego korzystał.

U mnie w mieście zamontowano 5 hotspotów i z tego co rozmawiałem z osoba która ma dostęp do statystyk to praktycznie zero ruchu, nikt z tego nie korzysta.

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie... rozwiń

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 19:07
No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:23
Nie rozumiem po kiego licha to potrzebne ? Przeciez każdy majacy laptopa , telefon czy tablet ma również wykupiony internet. To jakas chora fascynacja internetem ludzi z poprzedniej epoki
Avatar
Karol / 28 grudnia 2015 o 17:34

W tym mieście ze wszystkim są opóźnienia...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 17:15
ale ściema, kto podpisał te umowę?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:00
Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 15:57
keliszek --- dlaczego w autobusach nie działa?????
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 15:49
w czasach kiedy wszyscy mają transmisję danych w komórce wydaje się 6000zł za punkt hotspot, zadziwiające ...
Avatar
Król Hutu / 29 grudnia 2015 o 08:55

Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 23:57
wymyśli taki projekt jakiś uczniak, reszta zagłosuje bo hasło 'bezpłatny"/ "darmowy" czyni cuda i masę pieniędzy wyrzuca się w błoto. |Taki pożytek z tego budżetu obywatelskiego.
Avatar
abc / 28 grudnia 2015 o 21:59

No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie będzie z tego korzystał.

U mnie w mieście zamontowano 5 hotspotów i z tego co rozmawiałem z osoba która ma dostęp do statystyk to praktycznie zero ruchu, nikt z tego nie korzysta.

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie... rozwiń

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 19:07
No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:23
Nie rozumiem po kiego licha to potrzebne ? Przeciez każdy majacy laptopa , telefon czy tablet ma również wykupiony internet. To jakas chora fascynacja internetem ludzi z poprzedniej epoki
Avatar
Karol / 28 grudnia 2015 o 17:34

W tym mieście ze wszystkim są opóźnienia...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 17:15
ale ściema, kto podpisał te umowę?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:00
Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 15:57
keliszek --- dlaczego w autobusach nie działa?????
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 15:49
w czasach kiedy wszyscy mają transmisję danych w komórce wydaje się 6000zł za punkt hotspot, zadziwiające ...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!