środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Bibliotekarze z Kraśnika są najlepsi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2004, 21:03
Autor: Fabian Plapis

– Wprawdzie nie prowadzimy oficjalnego rankingu, ale z tego jak działa, co osiągnęła i jakie ma plany na przyszłość MBP w Kraśniku, oceniamy ją jako wiodącą na Lubelszczyźnie – podkreśla Jerzy Gajewski, kierownik działu instrukcyjno-metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Jako główne zalety w działalności biblioteki wymieniane są: dobry dobór książek i gazet, wysokie czytelnictwo i znakomita promocja działań biblioteki na zewnątrz. – Jest mi bardzo miło, że tak oceniane są nasze działania – cieszy się Anna Zbytniewska, dyrektor MBP w Kraśniku. – Dzieje się tak chyba dlatego, że nie traktujemy bibliotekarstwa jak pracy, lecz jako pasję.
Biblioteka znana jest w całej Polsce, nawet w Bibliotece Narodowej o niej słyszeli – podkreśla Gajewski. – Ma bardzo dobrze wypracowane metody działania. Dyrektor Zbytniewska nie boi się iść do przodu i korzystać z nowinek technicznych i ciągle poszukuje czegoś nowego.
– Staramy się nie zostawać w tyle. Nie boimy się nowych wyzwań i technologii. Dzięki naszym staraniom w ramach programu „Ikonka” otrzymaliśmy dwie, a nie jak inni jedną pracownię komputerową. Ale o to wszystko trzeba zabiegać i szukać – podkreśla Zbytniewska.
– Postawiliśmy na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci już od... trzeciego roku życia. Działa u nas Klub Przyjaciół Kubusia Puchatka. Organizujemy dla nich liczne imprezy plenerowe, happeningi oraz wystawy plastyczne i fotograficzne – dodaje dyrektor Zbytniewska.
O bardzo dobrej pracy bibliotekarzy świadczyć może fakt, że lubelską nagrodę im. Anny Plato otrzymały Elżbieta Puzoń i Irena Bykowska. Wyróżnienie to jest przyznawane tylko jednej osobie w roku za pracę z dziećmi. Dotychczas nagroda Anny Plato wręczana była dziewięć razy. Uroczystość zawsze odbywa się 8 sierpnia.
Za dobrą opinią idą także pieniądze: w tym roku planowany jest gruntowny remont budynku. Powstanie m. in. przestronna czytelnia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!