czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Bicyklem po Powiślu


Wszystkie ścieżki rowerowe przebiegające przez Kazimierski Park Krajobrazowy zostaną oznakowane zgodnie z normami europejskimi. Projekt promocji turystyki rowerowej nad Wisłą realizowany jest z pomocą zaprzyjaźnionej z Lubelszczyzną holenderskiej prowincji Gelderland. Niedawno w puławskim ratuszu gościł Rudi Ter Heide, dyr. biura informacji turystycznej regionu Apeldoorn. Przekazał on władzom Puław równowartość 40 tys. zł. z przeznaczeniem na oznakowanie tras rowerowych. – Pierwszy etap projektu obejmuje oznakowanie na razie tylko trzech z istniejących ponad dwudziestu ścieżek rowerowych – mówi Łukasz Tuszyński, szef Wydziału Promocji UM Puławy.
Będą to: 3 km ścieżek w zespole pałacowym w Puławach, odcinek z Kazimierza Dolnego do Janowca (łącznie z przeprawą promową przez Wisłę) oraz 11-kilometrowa trasa Rogów – Podgórz, wiodąca przez Ośmiornicę, czyli plątanina wąwozów lessowych. – Nie chcemy wytyczać nowych ścieżek, jedynie bazować na już istniejących. Te jednak są zaniedbane. Miłośników turystyki na bicyklach zdołacie przyciągnąć do siebie, o ile włożycie w ten interes jeszcze dużo ciężkiej pracy – przekonywał w puławskim ratuszu Rudi Ter Heide, holenderski specjalista od informacji turystycznej.
Inwentaryzację wytypowanych tras dla rowerów wykonali przewodnicy z puławskiego PTTK oraz specjaliści z Lubelskiego Zarządu Parków Krajobrazowych w Kazimierzu Dolnym. Foldery z opisami każdej ze ścieżek będą rozprowadzane bezpłatnie w nadwiślańskich gminach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24