środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Bilet miesięczny ważny do końca miesiąca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2010, 16:37
Autor: (MB)

Okresowy bilet komunikacji miejskiej obowiązujący od pierwszego dnia danego miesiąca powinien być ważny do końca miesiąca, w którym upływa termin jego ważności. A nie przez 30, 90 czy 150 dni.

Taką zmianę w lubelskiej komunikacji miejskiej chcą wprowadzić władze miasta i Zarząd Transportu Miejskiego. Nad jej wprowadzeniem radni będą głosowali na najbliższej sesji (za tydzień).

– Wyrażenie "bilet miesięczny”, tj. ważny cały miesiąc kalendarzowy, jest głęboko zakorzenione w świadomości społecznej – podkreśla w uzasadnieniu projektu uchwały wiceprezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Możliwość zakupu takiego biletu wydaje się być dużym ułatwieniem dla pasażera, ogranicza bowiem konieczność kontrolowania przez niego terminu ważności biletu.

W obowiązującej obecnie uchwale termin ważności biletu okresowego jest określony wyraźnie: "ważny przez 30, 90, 150 kolejnych dni”.

– Co wyklucza przedłużenie okresu korzystania z biletu okresowego o 1 dzień, w przypadku miesiąca liczącego 31 dni – zauważa Żuk.

Bez zmian pozostaną bilety okresowe obowiązujące od każdego innego dnia miesiąca poza pierwszym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jinx
~gosc~
Dkl
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jinx
jinx (24 marca 2010 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BTW Teraz na bilecie miesiecznym nie koduja ulgi, tylko w czasie kontroli trzeba miec legitymacje. Rencistom/emerytom tez utrudnili zycie - nie wystarczy okazanie legitymacji, trzeba miec orzeczenie ZUS o przyznanym swiadczeniu.
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (21 marca 2010 o 06:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Mam pytanie ! Czy zdarzyło się komuś kupić (na elektroniczną kartę MPK ) dwa bilety na ten sam okres ?

nie ma więcej takich ?
Rozwiń
Dkl
Dkl (17 marca 2010 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż, nie dziwota że pan Żuk nie ma orientacji w sprawach, o których pasażerowie wiedzą od dawna. Przecież on nie jeździ komunikacją miejską, gdyż to miejsce dla plebsu.
Rozwiń
meesha
meesha (17 marca 2010 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
buudda napisał:
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!![/quote]
Jak widać jednak nie jest to takie proste Bilet 30-dniowy zakupiony 12 marca jest ważny do 10 kwietnia (tj. 30 dni, a nie 32 jak piszesz )

[quote]Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Ludzie, wy w ogóle rozumiecie o czym jest ten artykuł? Nie chodzi o to, że bilet okresowy trzeba kupić od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, tylko o to, by w miesiącach, które mają 31 dni był ważny od 1 do 31... Farsa natomiast polega na tym, że tak jest już od wielu lat więc nie wiem co "pomysłodawcy" chcą zmieniać. Dla przykładu moje ostatnie bilety 30-dniowe:
od 1 grudnia do 31 grudnia (30 dni + 1 dzień bonus w przypadku kupna "od pierwszego")
od 1 stycznia do 31 stycznia (j.w.)
od 1 lutego do 2 marca (30 kolejnych dni)
od 3 marca do 1 kwietnia (30 dni)

I nie wiem o jakich kolejkach mówisz. Od półtora roku doładować bilet można w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. A że ludzie zamiast to załatwić w osiedlowym "totolotku" czy kiosku w śródmieściu wolą się tłuc na Przystankową/Bajkowskiego albo na Kraśnicką i stać w kolejkach to już nie mój problem
Rozwiń
buudda
buudda (17 marca 2010 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram LB - nie bądźmy zaściankiem!
W czym jest problem?
W policzeniu sobie do 30, 90 czy 150?
Teraz zasada jest jasna: chcesz bilet ważny przez kolejnych 30 dni musisz zapłacić za niego tyle a tyle. Kupujesz bilet 12 marca i jeździsz na nim do 12 kwietnia, w czym problem?!!
Kupowanie biletów od pierwszego to idiotyczny pomysł!

Teraz swobodnie, bez kolejek można kupić bilet w każdym dniu miesiąca - jeśli większość zacznie kupować od 1. - bo wtedy się najbadziej opłaca, to DW będzie wtedy pisał o kolejkach i niewydolności kas ZTM..

Poza tym, co to za denny temat na kiełbasę wyborczą?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!