Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2014 r.
6:00
Edytuj ten wpis

Biletu nie dało się skasować, a "kontroler złapał mnie za szyję". Co się działo na końcowym?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
159 39 A A

Automat sprzedał bilet, którego nie dało się skasować, a agresywny kontroler złapał pasażera za szyję. Tak podróż autobusem wspomina nasz Czytelnik. ZTM zapewnia, że jeśli zarzuty się potwierdzą, kontroler straci pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia miało dojść w autobusie linii 28 na os. Poręba. Tak wynika ze skargi złożonej wczoraj przez pasażera w Zarządzie Transportu Miejskiego. Oburzony młody mężczyzna poskarżył się również nam. - Jechałem z Węglina na os. Poręba, do swojej dziewczyny. Kontrolerzy wsiedli na przystanku końcowym - opowiada pan Tomasz. - Pokazałem kupiony w automacie bilet. Nie był skasowany, bo nie dało się go skasować. Był za duży, żeby zmieścił się w kasowniku. A na następny nie miałem pieniędzy. To miał być dopiero początek problemów. - Kontroler złapał mnie za szyję bardzo mocno zaciskając rękę i wepchnął mnie do środka autobusu - skarży się pan Tomasz. Jak zapewnia, sam nie zachowywał się prowokacyjnie. - Nie wykonałem żadnego ruchu ręką w jego kierunku, ani w żaden sposób nie obraziłem tego człowieka. Pasażer nie miał ze sobą dokumentów. Twierdzi, że kontroler najpierw wezwał policję, a dopiero później dał mu do wypełnienia tzw. protokół ustalenia danych osobowych. Miał również być straszony, że zapłaci za opóźnienie autobusu, przyjazd policji i mandat za jazdę na gapę łącznie 800 zł.
Zarząd Transportu Miejskiego już zapowiada, że uwzględni reklamację dotyczącą zbyt dużego biletu, anuluje karę za jazdę na gapę i wymieni bilet na właściwy. Dlaczego bilet był za duży? Urzędnicy przyznają, że automat mógł źle przyciąć papier. Jednocześnie ZTM bada skargę na agresywnego kontrolera. - Niezwłocznie rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające - informuje Justyna Góźdź z ZTM. Problem w tym, że do zdarzenia doszło w starym mercedesie, który nie jest wyposażony w monitoring. - Dlatego będziemy wyjaśniać sytuację konfrontując zeznania pasażera z przebiegiem zdarzeń, jaki przedstawi nam kontroler biletów - zapowiada Góźdź. Kontroler ma złożyć oświadczenie na piśmie, do czego ZTM już zobowiązał radomską Agencję Ochrony Osób i Mienia "Reflex”. Firma przejęła kontrolę biletów w lubelskich autobusach ponad tydzień temu. - Dodatkowo wystąpimy do przewoźnika o złożenie wyjaśnień przez kierowcę autobusu, w którym ta sytuacja miała miejsce. W przypadku gdy zarzuty pasażera się potwierdzą, kontrolerowi zostanie odebrany identyfikator - mówi Góźdź. Ale pan Tomasz obawia się, że jeśli kontroler straci pracę, to może się chcieć za to zemścić. - Przecież ma wszystkie moje dane osobowe - mówi pasażer.
Czytaj więcej o:

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XYZ / 26 marca 2014 o 15:22

Jakby próbował mnie złapać za szyję, to by go z tego autobusu wynieśli w czarnym foliowym worku zamykanym na suwak.

Avatar
Robson / 26 marca 2014 o 06:09

W chełmie wcale niejest lepiej, kontroler zaczal szarpac i dusic 16 latka ale po interwencji pasarzerow ( niektorych!!!) puscil go i teraz chlopak jezdzi za darmoche:) Czad:)

Avatar
Oi / 25 marca 2014 o 22:29

Zapraszam Wszystkich Kontrolerów na Tatary :*

Avatar
.... .. / 25 marca 2014 o 20:02

oj ku*** musial by na mnie trafic ten kontroler smiec je***y

"O większego trudno zucha

jak był Stefek Burczymucha (...)"

:)  

Avatar
pasażer / 25 marca 2014 o 19:27
Kontrolerzy są bardzo agresywni, widziałem już kilka takich sytuacji ... myślą że wszystko im wolno i są bardzo uprzejmi
Avatar
Michał / 25 marca 2014 o 16:40

Firma ochroniarska, czyt. ludzie, którzy sobie dorabiają, ludzie w różnym wieku. Czy bałbyś się takiego "ochroniarza", który stoi, dajmy na to w Leclercu :D?

akurat z Leclerciem to zły przykład bo tam od pewnego czasu zatrudniają firmę z "prawdziwego zdarzenia", gdzie ich pracownicy obstawiają również banki i robią za konwojentów, mają własne patrole interwencyjne w razie jakiegoś zdarzenia a spora część  pracowników ma prawo do użycia broni na ostrą amunicję...aa...i jeszcze jedno, jest tam spory przesiew na testach więc dorabiających dziadków i jakiś obiboków raczej tam nie spotkasz ;)

akurat z Leclerciem to zły przykład bo tam od pewnego czasu zatrudniają firmę z "prawdziwego zdarzenia", gdzie ich pracownicy obstawiają również banki i robią za konwojentów, mają własne patrole interwencyjne w razie jakiegoś zdarzenia a spora część  pracowników ma prawo do użycia broni na ostrą amunicję...aa...i jeszcze jedno, jest tam spory przesiew na testach więc dorabiających dziadków i jakiś obiboków raczej tam nie spotkasz ;)

rozwiń
Avatar
Michał / 25 marca 2014 o 16:27

Lepiej nie będzie. Firrma z Radomia. To samo już mówi bardo wiele. Sama nazwa firmy sugeruje, kto jest jej właścicielem i kto tam pracuje. Poza tym należy olać MPK ponieważ do kontroli biletów powinna zatrudnić osoby o odpowiedniej kulturze osobistej i przygotowaniu. Można wprowadzić odpowiednie wymagania do przetargu i tym samym wyelimonować taka firmę i takich chwiejów.

geniuszu powiedz mi co ma MPK do zatrudniania kontrolerów ?
bo z tego co wiem MPK jest tylko i wyłącznie przewoźnikiem, a sprawami przetargów między innymi na obsady kontrolerów zajmuje się ZTM ;-)

geniuszu powiedz mi co ma MPK do zatrudniania kontrolerów ?
bo z tego co wiem MPK jest tylko i wyłącznie przewoźnikiem, a sprawami przetargów między innymi na obsady kontrolerów zajmuje się ZTM ;-)

rozwiń
Avatar
prokurent / 25 marca 2014 o 15:48

Jestem kierowcą MPK od ponad 30 lat i proszę mnie uświdomić jak można wyłączyć niektóre kasowniki a inne pozostawić włączone , bo ja nie potrafię takich cudów. Jak się nie ma pojęcia o czymś to nie należy się wypowiadać drogi Lublinianinie.

chociażby solarisy starsze posiadają dwa rodzaje kasowników i oba można osobno zablokować panie kierowco

Avatar
Ktoś / 25 marca 2014 o 15:04

Dobrze zrobił kontoler za mordę łacha i niech ma w bety. Kuźwa nie raz widze takie szczylowate panisko któremu wszystko się należy  i wszystko jego   i  jeszcze prowokuje każdego

jeszcze pogonił do szmatławca  

Ćwok jeden na ruchańsko jedzie a kasy na bilet  nie ma co za świat

Ale Ty jetes dobrze wychowany..mama Ciebie nie uczyła trybu grzecznościowego ? Nie wypisuj sie na forach bo Twoje uproszczenie j.polskiego bije najbardziej Ciebie i pokazuje jaki jesteś płytki a Twój język jaki jest ubogi. Żal mi Ciebie popraw sie i wstydź...

Ale Ty jetes dobrze wychowany..mama Ciebie nie uczyła trybu grzecznościowego ? Nie wypisuj sie na forach bo Twoje uproszczenie j.polskiego bije najbardziej Ciebie i pokazuje jaki jesteś płytki a Twój język jaki jest ubogi. Żal mi Ciebie popraw sie i wstydź...

rozwiń
Avatar
alutka / 25 marca 2014 o 14:46

Może to ten sam Pan, którego ja obserwowałam w akcji jakiś czas temu? Aparycja knura, posterydowy głos i agresywne zachowanie w stosunku do każdego, łącznie ze współpracownikami.

Jeden człowiek miał jakiś problem z biletem elektronicznym, przy czym zachowywał się spokojnie i kulturalnie. Niestety tego samego nie można było powiedzieć o Panu, który stał nad nim, pokrzykiwał na niego, groził wezwaniem policji i wysokimi karami. Drugi schwytany nie mówił po polsku, więc jeden z kontrolerów starał się z nim rozmawiać po angielsku. Wysiadałam akurat na tym samym przystanku, na którym wysiadkę mieli gapowicze, więc słyszałam jeszcze miłego Pana kontrolera jak zwracał się do kontrolera mówiącego po angielsku: "niech jedzie do Anglii, jak nie mówi po Polsku, to po ch*j tu przyjeżdżał?" Europejska Stolica Kultury jak nic. Wstyd.

Może to ten sam Pan, którego ja obserwowałam w akcji jakiś czas temu? Aparycja knura, posterydowy głos i agresywne zachowanie w stosunku do każdego, łącznie ze współpracownikami.

Jeden człowiek miał jakiś problem z biletem elektronicznym, przy czym zachowywał się spokojnie i kulturalnie. Niestety tego samego nie można było powiedzieć o Panu, który stał nad nim, pokrzykiwał na niego, groził wezwaniem policji i wysokimi karami. Drugi schwytany nie mówił po polsku, więc jeden z kontrolerów starał się z nim rozmawiać po angielsku. Wys... rozwiń

Avatar
XYZ / 26 marca 2014 o 15:22

Jakby próbował mnie złapać za szyję, to by go z tego autobusu wynieśli w czarnym foliowym worku zamykanym na suwak.

Avatar
Robson / 26 marca 2014 o 06:09

W chełmie wcale niejest lepiej, kontroler zaczal szarpac i dusic 16 latka ale po interwencji pasarzerow ( niektorych!!!) puscil go i teraz chlopak jezdzi za darmoche:) Czad:)

Avatar
Oi / 25 marca 2014 o 22:29

Zapraszam Wszystkich Kontrolerów na Tatary :*

Avatar
.... .. / 25 marca 2014 o 20:02

oj ku*** musial by na mnie trafic ten kontroler smiec je***y

"O większego trudno zucha

jak był Stefek Burczymucha (...)"

:)  

Avatar
pasażer / 25 marca 2014 o 19:27
Kontrolerzy są bardzo agresywni, widziałem już kilka takich sytuacji ... myślą że wszystko im wolno i są bardzo uprzejmi
Avatar
Michał / 25 marca 2014 o 16:40

Firma ochroniarska, czyt. ludzie, którzy sobie dorabiają, ludzie w różnym wieku. Czy bałbyś się takiego "ochroniarza", który stoi, dajmy na to w Leclercu :D?

akurat z Leclerciem to zły przykład bo tam od pewnego czasu zatrudniają firmę z "prawdziwego zdarzenia", gdzie ich pracownicy obstawiają również banki i robią za konwojentów, mają własne patrole interwencyjne w razie jakiegoś zdarzenia a spora część  pracowników ma prawo do użycia broni na ostrą amunicję...aa...i jeszcze jedno, jest tam spory przesiew na testach więc dorabiających dziadków i jakiś obiboków raczej tam nie spotkasz ;)

akurat z Leclerciem to zły przykład bo tam od pewnego czasu zatrudniają firmę z "prawdziwego zdarzenia", gdzie ich pracownicy obstawiają również banki i robią za konwojentów, mają własne patrole interwencyjne w razie jakiegoś zdarzenia a spora część  pracowników ma prawo do użycia broni na ostrą amunicję...aa...i jeszcze jedno, jest tam spory przesiew na testach więc dorabiających dziadków i jakiś obiboków raczej tam nie spotkasz ;)

rozwiń
Avatar
Michał / 25 marca 2014 o 16:27

Lepiej nie będzie. Firrma z Radomia. To samo już mówi bardo wiele. Sama nazwa firmy sugeruje, kto jest jej właścicielem i kto tam pracuje. Poza tym należy olać MPK ponieważ do kontroli biletów powinna zatrudnić osoby o odpowiedniej kulturze osobistej i przygotowaniu. Można wprowadzić odpowiednie wymagania do przetargu i tym samym wyelimonować taka firmę i takich chwiejów.

geniuszu powiedz mi co ma MPK do zatrudniania kontrolerów ?
bo z tego co wiem MPK jest tylko i wyłącznie przewoźnikiem, a sprawami przetargów między innymi na obsady kontrolerów zajmuje się ZTM ;-)

geniuszu powiedz mi co ma MPK do zatrudniania kontrolerów ?
bo z tego co wiem MPK jest tylko i wyłącznie przewoźnikiem, a sprawami przetargów między innymi na obsady kontrolerów zajmuje się ZTM ;-)

rozwiń
Avatar
prokurent / 25 marca 2014 o 15:48

Jestem kierowcą MPK od ponad 30 lat i proszę mnie uświdomić jak można wyłączyć niektóre kasowniki a inne pozostawić włączone , bo ja nie potrafię takich cudów. Jak się nie ma pojęcia o czymś to nie należy się wypowiadać drogi Lublinianinie.

chociażby solarisy starsze posiadają dwa rodzaje kasowników i oba można osobno zablokować panie kierowco

Avatar
Ktoś / 25 marca 2014 o 15:04

Dobrze zrobił kontoler za mordę łacha i niech ma w bety. Kuźwa nie raz widze takie szczylowate panisko któremu wszystko się należy  i wszystko jego   i  jeszcze prowokuje każdego

jeszcze pogonił do szmatławca  

Ćwok jeden na ruchańsko jedzie a kasy na bilet  nie ma co za świat

Ale Ty jetes dobrze wychowany..mama Ciebie nie uczyła trybu grzecznościowego ? Nie wypisuj sie na forach bo Twoje uproszczenie j.polskiego bije najbardziej Ciebie i pokazuje jaki jesteś płytki a Twój język jaki jest ubogi. Żal mi Ciebie popraw sie i wstydź...

Ale Ty jetes dobrze wychowany..mama Ciebie nie uczyła trybu grzecznościowego ? Nie wypisuj sie na forach bo Twoje uproszczenie j.polskiego bije najbardziej Ciebie i pokazuje jaki jesteś płytki a Twój język jaki jest ubogi. Żal mi Ciebie popraw sie i wstydź...

rozwiń
Avatar
alutka / 25 marca 2014 o 14:46

Może to ten sam Pan, którego ja obserwowałam w akcji jakiś czas temu? Aparycja knura, posterydowy głos i agresywne zachowanie w stosunku do każdego, łącznie ze współpracownikami.

Jeden człowiek miał jakiś problem z biletem elektronicznym, przy czym zachowywał się spokojnie i kulturalnie. Niestety tego samego nie można było powiedzieć o Panu, który stał nad nim, pokrzykiwał na niego, groził wezwaniem policji i wysokimi karami. Drugi schwytany nie mówił po polsku, więc jeden z kontrolerów starał się z nim rozmawiać po angielsku. Wysiadałam akurat na tym samym przystanku, na którym wysiadkę mieli gapowicze, więc słyszałam jeszcze miłego Pana kontrolera jak zwracał się do kontrolera mówiącego po angielsku: "niech jedzie do Anglii, jak nie mówi po Polsku, to po ch*j tu przyjeżdżał?" Europejska Stolica Kultury jak nic. Wstyd.

Może to ten sam Pan, którego ja obserwowałam w akcji jakiś czas temu? Aparycja knura, posterydowy głos i agresywne zachowanie w stosunku do każdego, łącznie ze współpracownikami.

Jeden człowiek miał jakiś problem z biletem elektronicznym, przy czym zachowywał się spokojnie i kulturalnie. Niestety tego samego nie można było powiedzieć o Panu, który stał nad nim, pokrzykiwał na niego, groził wezwaniem policji i wysokimi karami. Drugi schwytany nie mówił po polsku, więc jeden z kontrolerów starał się z nim rozmawiać po angielsku. Wys... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 11 7

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 23 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra