Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2008 r.
22:18
Edytuj ten wpis

Bilety MPK ostro w górę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Drakońską podwyżkę zafundowały mieszkańcom i przyjezdnym władze Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bilety jednorazowe zdrożeją prawie o jedną czwartą i to już
od października.

Za jednorazowy bilet normalny, który teraz kosztuje 1,80 zł, od października będziemy musieli płacić 2,20 zł. Studencki zdrożeje z 90 gr, do 1,10 zł. – To zdecydowanie za dużo – mówi Joanna Urbańska, mieszkanka Lublina.

– Wszystko drożeje, a pensje stoją w miejscu. Od grudnia o 10 proc. zdrożeją czynsze w mieszkaniach komunalnych. Coraz więcej kosztuje jedzenie, prąd i gaz. Czy ktoś to wziął pod uwagę?

Podwyżki domagało się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Prezydent uznał, że propozycja jest zasadna. – Zmiana cen pozwoli na zwiększenie wpływów ze sprzedaży biletów: w tym roku o 2 mln zł, a w przyszłym roku o 8 mln zł – wyjaśnia Anna Kamińska-Smarzewska, kierownik Biura Transportu Zbiorowego w lubelskim Ratuszu. – Bez tej podwyżki mielibyśmy poważne problemy – twierdzi Grzegorz Siemiński, wiceprezes MPK.

Radni podwyżkę zatwierdzili w czwartek w nocy i teraz to pasażerowie będą mieli problem. A miejska spółka może stracić część pasażerów.

– Do tej pory było mi wszystko jedno, czy jadę MPK za 1,80 zł, czy autobusem prywatnym za 1,50 zł – mówi Edward Maciąg, pracownik Izby Skarbowej. – Po tej podwyżce przesiądę się do autobusów prywatnych. Moim zdaniem, bilety mogłyby zdrożeć nie więcej niż do 2 zł.

Właśnie do takiego poziomu próbowali zmniejszyć podwyżkę miejscy radni PiS. – Bo propozycja prezydenta jest nie do przyjęcia – mówił późnym wieczorem na czwartkowej sesji Sylwester Tułajew, radny PiS.

Ale jego klubowi zabrakło jednego głosu. – Niewykluczone, że na sesji 25 września spróbujemy obniżyć cenę do 2 zł – daje nadzieję Piotr Kowalczyk, szef klubu.

Jest też inny sposób na oszczędności. – Przez siedem miesięcy w roku jeżdżę do pracy rowerem. Za darmo, a często szybciej niż autobusem czy samochodem – mówi pan Krzysztof. – Gdy widzę te wszystkie samochody tkwiące w gigantycznych korkach i poruszające się wolniej ode mnie, to dziwię się, że tak mało ludzi decyduje się na ten sposób poruszania się po mieście.

Inne zmiany

Zmian jest więcej. Znikną bilety na miesiąc kalendarzowy ważne od poniedziałku
do piątku i 60-minutowe czasowe. Zamiast 7-dniowych będą 10-dniowe. Będzie nowy bilet semestralny na 150 dni, ważny także w nocnych.

Ceny w regionie

• Biała Podlaska – 2 zł, w lipcu bilet zdrożał z 1,80 zł

• Chełm – 2 zł, ponad rok temu zdrożał z 1,70 zł

• Puławy – 1,70 zł, obowiązuje od 1 stycznia, wcześniej bilet kosztował 1,60 zł.

• Zamość – 2 zł, cena wzrosła w marcu z 1,80 zł

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rzenka / 29 września 2008 o 08:23
TO JEST KOMPLETNA PARANOJA PODWYŻKI SPRAWIĄ, ŻE WIĘCEJ OSÓB BĘDZIE JEŹDZIŁO "NA GAPE" TO DO NICZEGO NIE PROWADZI, MPK W TAKI SPOSÓB SIĘ NIE WZBOGACI.
Avatar
matka licealisty / 28 września 2008 o 10:48
Uważam że uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów powinni miec taką samą ulgę jak studenci. Wszak obowiązek szkolnictwa istnieje, chyba nie chcemy aby społeczeństwo Lublina było głupie. Aby zacząć studia należy przejść kolejne etapy szkolnictwa a koszty dojazdu do szkół są jak widać droższe dla mieszkańców Lublina niż dla studentów którze mogą już sobie dorobić. Z wyrazami szacunku Lublinianka i matka uczniów .
Avatar
aaa / 18 września 2008 o 22:47
Nawet 5 zł nic da dla MPK. To moloch,który każde pieniądze zmarnuje. Prywatnym opłaca się wozić za połowę i chyba do tego nie dokładają
Avatar
a / 18 września 2008 o 20:25
madzia napisał:
ty jestes pojeebany

masz tu pusta pało link:
[url="http://dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080918/LUBLIN/844918396"]http://dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/a...UBLIN/844918396[/url]
Avatar
madzia / 17 września 2008 o 18:14
pitu napisał:
Wszystko by było dobrze gdyby prywaciarze jeździli tak jak należy , a nie przed MPK, a w dni świąteczne to juz nie. Prywaciarz jeździ na tych liniach na jakich odnosi zyski, MPK na wszystkich. Niech wprowadzą kasy fiskalne prywaciarzom i niech się rozliczają jak nalezy, a zobaczycie czy bedziecie jeźdić za 1,50

ty jestes pojeebany
Avatar
rox / 6 września 2008 o 15:50
to się przenieś do Warszawy jeżeli tam bilet jest tańszy!
Avatar
pitu / 6 września 2008 o 15:44
Wszystko by było dobrze gdyby prywaciarze jeździli tak jak należy , a nie przed MPK, a w dni świąteczne to juz nie. Prywaciarz jeździ na tych liniach na jakich odnosi zyski, MPK na wszystkich. Niech wprowadzą kasy fiskalne prywaciarzom i niech się rozliczają jak nalezy, a zobaczycie czy bedziecie jeźdić za 1,50
Avatar
alfa / 6 września 2008 o 11:16
Radni zatwierdzili podwyżki,bo sami jeżdżą za darmo.
Avatar
Leny / 5 września 2008 o 20:16
mzk napisał:
W Warszawie nie jest raczej taniej, bo bilet kosztuje 2,40 [url="http://www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php"]http://www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php[/url].



Z tego co pisze na stronie ZTM wynika że bilet normalny jednorazowy kosztuje 2,80zł 2,40 to kosztuje normalny jednorazowy ale międzyszczytowy ważny od poniedziałku do piątku. Bilet 40min. normalny też kosztuje 2,80 więc różnica między stolicą jest znaczna A zauważyć trzeba że taryfa biletowa warszawskiego ZTM-u jest dużo bogatsza niż naszego MPK. Pomijam fakt że w Warszawie na jednym bilecie pojedziecie wszystkimi przewoźnikami funkcjonującymi pod szyldem ZTM(MZA, ITS Michalczewski, Mobilis, PKS Grodzisk Mazowiecki, TW itd.) no i standard komunikacji jest dużo wyższy



Z tego co pisze na stronie ZTM wynika że bilet normalny jednorazowy kosztuje 2,80zł 2,40 to kosztuje normalny jednorazowy ale międzyszczytowy ważny od poniedziałku do piątku. Bilet 40min. normalny też kosztuje 2,80 więc różnica między stolicą jest znaczna A zauważyć trzeba że taryfa biletowa warszawskiego ZTM-u jest dużo bogatsza niż naszego MPK. Pomijam fakt że w Warszawie na jednym bilecie pojedziecie wszystkimi przewoźnikami funkcjonującymi pod szyldem ZTM(MZA, ITS Michalczewski, Mobili... rozwiń
Avatar
Qmpel / 5 września 2008 o 13:05
I znowu przewoxnik prywatny będzie miał komplety pasażerów!!!!!!!!!! Bo jak można podnosić ceny na wątpliwą jakość świadczenia???? Stare Jelcze przegubowe Ikarusy (gdzie trzeba jeździć z parasolką) no i nieszczelność układów spalinowych, które notorycznie podtruwają pasażerów!!!!! 70gr różnicy......to jest spory wydatek.
Avatar
rzenka / 29 września 2008 o 08:23
TO JEST KOMPLETNA PARANOJA PODWYŻKI SPRAWIĄ, ŻE WIĘCEJ OSÓB BĘDZIE JEŹDZIŁO "NA GAPE" TO DO NICZEGO NIE PROWADZI, MPK W TAKI SPOSÓB SIĘ NIE WZBOGACI.
Avatar
matka licealisty / 28 września 2008 o 10:48
Uważam że uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów powinni miec taką samą ulgę jak studenci. Wszak obowiązek szkolnictwa istnieje, chyba nie chcemy aby społeczeństwo Lublina było głupie. Aby zacząć studia należy przejść kolejne etapy szkolnictwa a koszty dojazdu do szkół są jak widać droższe dla mieszkańców Lublina niż dla studentów którze mogą już sobie dorobić. Z wyrazami szacunku Lublinianka i matka uczniów .
Avatar
aaa / 18 września 2008 o 22:47
Nawet 5 zł nic da dla MPK. To moloch,który każde pieniądze zmarnuje. Prywatnym opłaca się wozić za połowę i chyba do tego nie dokładają
Avatar
a / 18 września 2008 o 20:25
madzia napisał:
ty jestes pojeebany

masz tu pusta pało link:
[url="http://dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080918/LUBLIN/844918396"]http://dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/a...UBLIN/844918396[/url]
Avatar
madzia / 17 września 2008 o 18:14
pitu napisał:
Wszystko by było dobrze gdyby prywaciarze jeździli tak jak należy , a nie przed MPK, a w dni świąteczne to juz nie. Prywaciarz jeździ na tych liniach na jakich odnosi zyski, MPK na wszystkich. Niech wprowadzą kasy fiskalne prywaciarzom i niech się rozliczają jak nalezy, a zobaczycie czy bedziecie jeźdić za 1,50

ty jestes pojeebany
Avatar
rox / 6 września 2008 o 15:50
to się przenieś do Warszawy jeżeli tam bilet jest tańszy!
Avatar
pitu / 6 września 2008 o 15:44
Wszystko by było dobrze gdyby prywaciarze jeździli tak jak należy , a nie przed MPK, a w dni świąteczne to juz nie. Prywaciarz jeździ na tych liniach na jakich odnosi zyski, MPK na wszystkich. Niech wprowadzą kasy fiskalne prywaciarzom i niech się rozliczają jak nalezy, a zobaczycie czy bedziecie jeźdić za 1,50
Avatar
alfa / 6 września 2008 o 11:16
Radni zatwierdzili podwyżki,bo sami jeżdżą za darmo.
Avatar
Leny / 5 września 2008 o 20:16
mzk napisał:
W Warszawie nie jest raczej taniej, bo bilet kosztuje 2,40 [url="http://www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php"]http://www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php[/url].



Z tego co pisze na stronie ZTM wynika że bilet normalny jednorazowy kosztuje 2,80zł 2,40 to kosztuje normalny jednorazowy ale międzyszczytowy ważny od poniedziałku do piątku. Bilet 40min. normalny też kosztuje 2,80 więc różnica między stolicą jest znaczna A zauważyć trzeba że taryfa biletowa warszawskiego ZTM-u jest dużo bogatsza niż naszego MPK. Pomijam fakt że w Warszawie na jednym bilecie pojedziecie wszystkimi przewoźnikami funkcjonującymi pod szyldem ZTM(MZA, ITS Michalczewski, Mobilis, PKS Grodzisk Mazowiecki, TW itd.) no i standard komunikacji jest dużo wyższy



Z tego co pisze na stronie ZTM wynika że bilet normalny jednorazowy kosztuje 2,80zł 2,40 to kosztuje normalny jednorazowy ale międzyszczytowy ważny od poniedziałku do piątku. Bilet 40min. normalny też kosztuje 2,80 więc różnica między stolicą jest znaczna A zauważyć trzeba że taryfa biletowa warszawskiego ZTM-u jest dużo bogatsza niż naszego MPK. Pomijam fakt że w Warszawie na jednym bilecie pojedziecie wszystkimi przewoźnikami funkcjonującymi pod szyldem ZTM(MZA, ITS Michalczewski, Mobili... rozwiń
Avatar
Qmpel / 5 września 2008 o 13:05
I znowu przewoxnik prywatny będzie miał komplety pasażerów!!!!!!!!!! Bo jak można podnosić ceny na wątpliwą jakość świadczenia???? Stare Jelcze przegubowe Ikarusy (gdzie trzeba jeździć z parasolką) no i nieszczelność układów spalinowych, które notorycznie podtruwają pasażerów!!!!! 70gr różnicy......to jest spory wydatek.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 2 0

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 3 0

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 5 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 33 6

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 14 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 3

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!