Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2010 r.
12:39
Edytuj ten wpis

Bilety w autobusach miejskich tylko "hurtowo". Przygotuj co najmniej 12 zł

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 35 A A

Od 10 maja w miejskich autobusach i trolejbusach nie będzie można kupić pojedynczego biletu. Dostępne będą jedynie karnety składające się z pięciu biletów jednorazowych. Karnet bez zniżek kosztować będzie 12 zł, a ulgowy 6 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ten sposób Zarząd Transportu Miejskiego chce ograniczyć sprzedaż biletów w pojazdach, która jest jedną z głównych przyczyn opóźnień w kursowaniu.

– Niestety coraz więcej pasażerów kupuje bilety u kierowcy zamiast w kiosku – przyznaje Justyna Góźdź z ZTM. Według danych za zeszły rok aż 22 proc. wszystkich biletów jednorazowych sprzedano w pojazdach.

To nie pierwszy pomysł ZTM na odciążenie kierowców. Wcześniej w cenniku uchwalonym przez Radę Miasta znalazł się zapis mówiący, że bilet kupiony w pojeździe będzie droższy o 50 gr. od tego z kiosku. Ostatecznie przepis ten nie wszedł w życie, bo wojewoda uznała go za niezgodny z prawem.

Zdaniem ZTM nowy pomysł na sprzedaż biletów po pięć sztuk nie powinien budzić wątpliwości prawnych. – Nasi prawnicy analizowali to i doszli do wniosku, że taka zmiana nie musi być wprowadzana w drodze uchwały Rady Miasta – zapewnia Góźdź.

Zmiany będą obowiązywać również w weekendy i w godzinach wieczornych, kiedy większość punktów sprzedaży jest nieczynna.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 23 kwietnia 2010 o 09:25
Arthorious napisał:
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być uprzywilejowana... Cóż jesteśmy 30lat wstecz :D

Dziękuję za konstruktywne uzupełnienie mojej wypowiedzi! :-)

Dziękuję za konstruktywne uzupełnienie mojej wypowiedzi! :-) rozwiń
Avatar
Arthorious / 22 kwietnia 2010 o 18:09
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być uprzywilejowana... Cóż jesteśmy 30lat wstecz
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być ... rozwiń
Avatar
bambo75 / 22 kwietnia 2010 o 12:54
Ta dyskusja na ten temat w ogóle jest "chora"-bo rozmyślamy coś w rodzaju"dlaczego woda z rynny leci w dół-a dlaczego nie w górę?" Ludzie powinni wiedzieć,że bilety są w kiosku,w sklepiku,itd. i że"odruchowo"tam trzeba je kupować. Ja mam zawsze"pakiet"biletów i jeśli trzeba jechać to wtedy nie myślę"jak zdobyć bilet?" Jeśli tak dalej pójdziemy tym tokiem myślenia:"czemu kierowca nie chce sprzedawać biletów?",to wkrótce zaczniemy mieć problemy i pretensje "czemu na Wielkanoc supermarkety są nieczynne?" lub"czemu z kranu nie płynie mleko lub Pepsi-Cola?" I nie gadajcie głupich tekstów,że "na krajach Zachodnich kierowcy sprzedają bilety i nikt nie robi problemów"... A skąd wiecie,że i TAM ludzie nie klną z tego powodu(tak jak w Lublinie?),a po drugie: gdzie jest powiedziane,że błędy z Zachodu muszą być kopiowane w Polsce? no a po trzecie: może tam rozkłady są bardziej"tolerancyjne/luźne" i przewidują rezerwę na opóźnienia z powodu zakupu biletów u kierowcy? Natomiast widzę,że w Lublinie Rozkłady Jazdy MPKów są robione z "założenia",że autobus MPK wszędzie będzie miał zielone światło i żadnych korków... -a to chyba możliwe jest jedynie rano w niedzielę i święta...
Ta dyskusja na ten temat w ogóle jest "chora"-bo rozmyślamy coś w rodzaju"dlaczego woda z rynny leci w dół-a dlaczego nie w górę?" Ludzie powinni wiedzieć,że bilety są w kiosku,w sklepiku,itd. i że"odruchowo"tam trzeba je kupować. Ja mam zawsze"pakiet"biletów i jeśli trzeba jechać to wtedy nie myślę"jak zdobyć bilet?" Jeśli tak dalej pójdziemy tym tokiem myślenia:"czemu kierowca nie chce sprzedawać biletów?",to wkrótce zaczniemy mieć problemy i pretensje "czemu na Wielkanoc sup... rozwiń
Avatar
Arthorious / 22 kwietnia 2010 o 12:24
lublinek napisał:
:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów!


Oczywiście nikt nie wymaga byś miał 5 biletów bo w KIOSKU możesz kupić jeden bilet. W cytowanym w artykule Radomiu obowiązuje OPŁATA MANIPULACYJNA za zakup biletu u kierowcy, natomiast w wielu miastach stosowane są karnety u kierowcy bo sprzedaż biletu przez kierowcę to usługa DODATKOWA w AWARYJNYCH sytuacjach. Natomiast w Lublinie większość tych co kupuje bilet u kierowcy robi to mimo że chwilę wcześniej stałą obok otwartego kiosku w którym ludzie też kupowali. Zacznijcie obserwować kioski przy przystankach i ludzi co wsiadają to się przekonacie że kupić w kiosku stojąc obok to nie łaska ale u kierowcy to już jak najbardziej... A później się nie dziwcie że autobus ma XXmin opóźnienia.
owanym w artykule Radomiu obowiązuje OPŁATA MANIPULACYJNA za zakup biletu u kierowcy, natomiast w wielu miastach stosowane są karnety u kierowcy bo sprzedaż biletu przez kierowcę to usługa DODATKOWA w AWARYJNYCH sytuacjach. Natomiast w Lublinie większość tych co kupuje bilet u kierowcy robi to mimo że chwilę wcześniej stałą obok otwartego kiosku w którym ludzie też kupowali. Zacznijcie obserwować kioski przy przystankach i ludzi co wsiadają to się przekonacie że kupić w kiosku stojąc obok to nie łaska ale u kierowcy to już jak najbardziej...... rozwiń
Avatar
bambo75 / 22 kwietnia 2010 o 10:53
Lub-forum napisał:
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak kupują okazjonalnie np. przyjezdni. Automaty biletowe to ogromny wydatek-lepiej za ich równowartość kupić nowe pojazdy. 20 zbędnych biletowych cudeniek to jeden nowy autobus!

W ZTM-jak i w Polsce-NIE MA dobrego Gospodarza!!! Raz ZTM (MPK) płacze,że są zadłużeni...-to znów tracą pieniądze na automaty do biletów,które nijak mają się do"oddłużenia" MPK -no bo przecież podróżny jeśli nie zechce biletu kupić w kiosku-to jakim cudem zechce w automacie? Jeśli ktoś jest odpowiedzialny i poważny,to bilet kupi w kiosku,itp.a nawet i"spod ziemi wykopie"-a jeżeli jest idiotą,to automat go z "idioctwa" nie wyleczy(no najwyżej jednorazowo). Trzeba szukać tańszych sposobów do nauczenia ludzi kultury i porządku.Zamiast kupować tak drogie automaty lepiej kupić pojazd(autobus). Smutne jest to,że ZTM "przychyla się"do kretyńskich zachowań niektórych podróżnych i funduje im automaty... :-( Ja bym kretynów tak"wyleczył" :zlikwidować sprzedaż biletów u kierowcy i nasilić kontrole biletów w autobusach-to najprostszy,najtańszy(a wręcz dochodowy) i najskuteczniejszy sposób/lek na kretynów !

W ZTM-jak i w Polsce-NIE MA dobrego Gospodarza!!! Raz ZTM (MPK) płacze,że są zadłużeni...-to znów tracą pieniądze na automaty do biletów,które nijak mają się do"oddłużenia" MPK -no bo przecież podróżny jeśli nie zechce biletu kupić w kiosku-to jakim cudem zechce w automacie? Jeśli ktoś jest odpowiedzialny i poważny,to bilet kupi w kiosku,itp.a nawet i"spod ziemi wykopie"-a jeżeli jest idiotą,to automat go z "idioctwa" nie wyleczy(no najwyżej jednorazowo). Trzeba szukać tańszych sp... rozwiń
Avatar
lublinek / 22 kwietnia 2010 o 01:24
wiesbien napisał:
z t m - to taka gra w statki : pudło, pudło , pudło - TRAFIONY ZATOPIONY (BEZ PUDŁA)

:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów!

:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów! rozwiń
Avatar
wiesbien / 21 kwietnia 2010 o 22:53
z t m - to taka gra w statki : pudło, pudło , pudło - TRAFIONY ZATOPIONY (BEZ PUDŁA)
Avatar
ImołszynEvilEvil / 21 kwietnia 2010 o 21:12
E tam. Można mieć i automaty i autobusy

[url="http://www.komunikacja.krakow.pl/upload/images/20090608.jpg"]http://www.komunikacja.krakow.pl/upload/images/20090608.jpg[/url]
[url="http://www.komunikacja-kielce.pl/km_aktualnosci_gru09_solarisy_zajezdnia.JPG"]http://www.komunikacja-kielce.pl/km_aktual...y_zajezdnia.JPG[/url]
Avatar
Lub-forum / 21 kwietnia 2010 o 21:07
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak kupują okazjonalnie np. przyjezdni. Automaty biletowe to ogromny wydatek-lepiej za ich równowartość kupić nowe pojazdy. 20 zbędnych biletowych cudeniek to jeden nowy autobus!
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak ... rozwiń
Avatar
renata / 21 kwietnia 2010 o 20:36
Jestem za ukruceniem procederu sprzedaży biletów u kierowcy. Przesadając się codziennie 3 razy ( w jedną strone) zdaża się nader często nie złapać przesiadki - i spóźniam się do pracy .bo kierowca jest zmuszony zamiast jechać sprzedawać bileciki (tym co nie nyślą o tym że jutro jadą do pracy albo tym którym nie chce się pójśc do kiosku który jest obok przystanku). Dlaczego ci którzy korzystają z MPK a mają bilety muszą cierpieć za tych którym bozia nie dała pomyślunku. Dodam ,że często ci co lubią oblegać kierowce to te same osoby. renata
Avatar
bambo75 / 23 kwietnia 2010 o 09:25
Arthorious napisał:
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być uprzywilejowana... Cóż jesteśmy 30lat wstecz :D

Dziękuję za konstruktywne uzupełnienie mojej wypowiedzi! :-)

Dziękuję za konstruktywne uzupełnienie mojej wypowiedzi! :-) rozwiń
Avatar
Arthorious / 22 kwietnia 2010 o 18:09
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być uprzywilejowana... Cóż jesteśmy 30lat wstecz
Do powyższego dodam że na zachodzie w większości miast trzon komunikacji miejskiej to METRO lub Tramwaj w których to się nie kupuje biletów u maszynisty/motorniczego, a autobusy są uzupełnieniem sieci(dowózką do linii metra tramwaju). Stąd też na liniach gdzie są przegubowce nie ma takich obciążeń jak na analogicznych liniach w Polsce. Poza tym na Zachodzie są BUS pasy i przywileje dla komunikacji, natomiast u nas jak mały kundelek na każą zmianę krzyczą kierowcy. Ba na Zachodzie(w takiej francji) sami politycy mówią otwarcie że KM musi być ... rozwiń
Avatar
bambo75 / 22 kwietnia 2010 o 12:54
Ta dyskusja na ten temat w ogóle jest "chora"-bo rozmyślamy coś w rodzaju"dlaczego woda z rynny leci w dół-a dlaczego nie w górę?" Ludzie powinni wiedzieć,że bilety są w kiosku,w sklepiku,itd. i że"odruchowo"tam trzeba je kupować. Ja mam zawsze"pakiet"biletów i jeśli trzeba jechać to wtedy nie myślę"jak zdobyć bilet?" Jeśli tak dalej pójdziemy tym tokiem myślenia:"czemu kierowca nie chce sprzedawać biletów?",to wkrótce zaczniemy mieć problemy i pretensje "czemu na Wielkanoc supermarkety są nieczynne?" lub"czemu z kranu nie płynie mleko lub Pepsi-Cola?" I nie gadajcie głupich tekstów,że "na krajach Zachodnich kierowcy sprzedają bilety i nikt nie robi problemów"... A skąd wiecie,że i TAM ludzie nie klną z tego powodu(tak jak w Lublinie?),a po drugie: gdzie jest powiedziane,że błędy z Zachodu muszą być kopiowane w Polsce? no a po trzecie: może tam rozkłady są bardziej"tolerancyjne/luźne" i przewidują rezerwę na opóźnienia z powodu zakupu biletów u kierowcy? Natomiast widzę,że w Lublinie Rozkłady Jazdy MPKów są robione z "założenia",że autobus MPK wszędzie będzie miał zielone światło i żadnych korków... -a to chyba możliwe jest jedynie rano w niedzielę i święta...
Ta dyskusja na ten temat w ogóle jest "chora"-bo rozmyślamy coś w rodzaju"dlaczego woda z rynny leci w dół-a dlaczego nie w górę?" Ludzie powinni wiedzieć,że bilety są w kiosku,w sklepiku,itd. i że"odruchowo"tam trzeba je kupować. Ja mam zawsze"pakiet"biletów i jeśli trzeba jechać to wtedy nie myślę"jak zdobyć bilet?" Jeśli tak dalej pójdziemy tym tokiem myślenia:"czemu kierowca nie chce sprzedawać biletów?",to wkrótce zaczniemy mieć problemy i pretensje "czemu na Wielkanoc sup... rozwiń
Avatar
Arthorious / 22 kwietnia 2010 o 12:24
lublinek napisał:
:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów!


Oczywiście nikt nie wymaga byś miał 5 biletów bo w KIOSKU możesz kupić jeden bilet. W cytowanym w artykule Radomiu obowiązuje OPŁATA MANIPULACYJNA za zakup biletu u kierowcy, natomiast w wielu miastach stosowane są karnety u kierowcy bo sprzedaż biletu przez kierowcę to usługa DODATKOWA w AWARYJNYCH sytuacjach. Natomiast w Lublinie większość tych co kupuje bilet u kierowcy robi to mimo że chwilę wcześniej stałą obok otwartego kiosku w którym ludzie też kupowali. Zacznijcie obserwować kioski przy przystankach i ludzi co wsiadają to się przekonacie że kupić w kiosku stojąc obok to nie łaska ale u kierowcy to już jak najbardziej... A później się nie dziwcie że autobus ma XXmin opóźnienia.
owanym w artykule Radomiu obowiązuje OPŁATA MANIPULACYJNA za zakup biletu u kierowcy, natomiast w wielu miastach stosowane są karnety u kierowcy bo sprzedaż biletu przez kierowcę to usługa DODATKOWA w AWARYJNYCH sytuacjach. Natomiast w Lublinie większość tych co kupuje bilet u kierowcy robi to mimo że chwilę wcześniej stałą obok otwartego kiosku w którym ludzie też kupowali. Zacznijcie obserwować kioski przy przystankach i ludzi co wsiadają to się przekonacie że kupić w kiosku stojąc obok to nie łaska ale u kierowcy to już jak najbardziej...... rozwiń
Avatar
bambo75 / 22 kwietnia 2010 o 10:53
Lub-forum napisał:
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak kupują okazjonalnie np. przyjezdni. Automaty biletowe to ogromny wydatek-lepiej za ich równowartość kupić nowe pojazdy. 20 zbędnych biletowych cudeniek to jeden nowy autobus!

W ZTM-jak i w Polsce-NIE MA dobrego Gospodarza!!! Raz ZTM (MPK) płacze,że są zadłużeni...-to znów tracą pieniądze na automaty do biletów,które nijak mają się do"oddłużenia" MPK -no bo przecież podróżny jeśli nie zechce biletu kupić w kiosku-to jakim cudem zechce w automacie? Jeśli ktoś jest odpowiedzialny i poważny,to bilet kupi w kiosku,itp.a nawet i"spod ziemi wykopie"-a jeżeli jest idiotą,to automat go z "idioctwa" nie wyleczy(no najwyżej jednorazowo). Trzeba szukać tańszych sposobów do nauczenia ludzi kultury i porządku.Zamiast kupować tak drogie automaty lepiej kupić pojazd(autobus). Smutne jest to,że ZTM "przychyla się"do kretyńskich zachowań niektórych podróżnych i funduje im automaty... :-( Ja bym kretynów tak"wyleczył" :zlikwidować sprzedaż biletów u kierowcy i nasilić kontrole biletów w autobusach-to najprostszy,najtańszy(a wręcz dochodowy) i najskuteczniejszy sposób/lek na kretynów !

W ZTM-jak i w Polsce-NIE MA dobrego Gospodarza!!! Raz ZTM (MPK) płacze,że są zadłużeni...-to znów tracą pieniądze na automaty do biletów,które nijak mają się do"oddłużenia" MPK -no bo przecież podróżny jeśli nie zechce biletu kupić w kiosku-to jakim cudem zechce w automacie? Jeśli ktoś jest odpowiedzialny i poważny,to bilet kupi w kiosku,itp.a nawet i"spod ziemi wykopie"-a jeżeli jest idiotą,to automat go z "idioctwa" nie wyleczy(no najwyżej jednorazowo). Trzeba szukać tańszych sp... rozwiń
Avatar
lublinek / 22 kwietnia 2010 o 01:24
wiesbien napisał:
z t m - to taka gra w statki : pudło, pudło , pudło - TRAFIONY ZATOPIONY (BEZ PUDŁA)

:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów!

:-) dobre ... pudło nie tylko pod względem zarządzania ale i całkowite jeśli idzie o dobór "prawników". nie wiem, gdzie ono uczyli się prawa, ale nie był to renomowany Uni albo oni zdawali egzaminy innymi sposobami Korzystając z MPK (usługa użyteczności publicznej) zawieram umowę o przejazd posiadając JEDEN bilet. Żaden przepis prawa nie może wymusić, żebym wsiadając do autobusu musiał wykupić aż 5 biletów! rozwiń
Avatar
wiesbien / 21 kwietnia 2010 o 22:53
z t m - to taka gra w statki : pudło, pudło , pudło - TRAFIONY ZATOPIONY (BEZ PUDŁA)
Avatar
ImołszynEvilEvil / 21 kwietnia 2010 o 21:12
E tam. Można mieć i automaty i autobusy

[url="http://www.komunikacja.krakow.pl/upload/images/20090608.jpg"]http://www.komunikacja.krakow.pl/upload/images/20090608.jpg[/url]
[url="http://www.komunikacja-kielce.pl/km_aktualnosci_gru09_solarisy_zajezdnia.JPG"]http://www.komunikacja-kielce.pl/km_aktual...y_zajezdnia.JPG[/url]
Avatar
Lub-forum / 21 kwietnia 2010 o 21:07
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak kupują okazjonalnie np. przyjezdni. Automaty biletowe to ogromny wydatek-lepiej za ich równowartość kupić nowe pojazdy. 20 zbędnych biletowych cudeniek to jeden nowy autobus!
Zlikwidować całkowicie sprzedaż biletów w autobusie. Można je kupić naprawdę wszędzie (kiosk,poczta,księgarnia,delikatesy,spożywczy,a nawet warzywniak). Druga sprawa to wygodnictwo ludzi. Po co iść tam,jak można prosto i przyjemnie u kierowcy będąc w autobusie. Kolejna sprawa to głupota pasażerów. Po co mieć w zapasie jeden lub dwa więcej-przecież to naprawdę majątek. Zakup zrujnuje rodzinę! A teraz mentalność urzędników. W normalnym szanującym mieszkańców mieście bilety okresowe są tanie. Natomiast jednorazowe drogie. Te ostatnie i tak ... rozwiń
Avatar
renata / 21 kwietnia 2010 o 20:36
Jestem za ukruceniem procederu sprzedaży biletów u kierowcy. Przesadając się codziennie 3 razy ( w jedną strone) zdaża się nader często nie złapać przesiadki - i spóźniam się do pracy .bo kierowca jest zmuszony zamiast jechać sprzedawać bileciki (tym co nie nyślą o tym że jutro jadą do pracy albo tym którym nie chce się pójśc do kiosku który jest obok przystanku). Dlaczego ci którzy korzystają z MPK a mają bilety muszą cierpieć za tych którym bozia nie dała pomyślunku. Dodam ,że często ci co lubią oblegać kierowce to te same osoby. renata
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!