środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Bilińska na 65-lecie filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2009, 09:40

W Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileuszowy Koncert Symfoniczny z okazji jej 65-lecia.

Gwiazdą wieczoru jest znakomita pianistka Beata Bilińska.

Pochodząca z Krakowa instrumentalistka jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych w Bydgoszczy, Barcelonie i Monzie.

Na początek zagrała jednak sama orkiestra symfoniczna, którą poprowadził Piotr Wijatkowski.

Nasi filharmonicy wykonali Wstęp do opery "Śpiewacy norymberscy” Ryszarda Wagnera.

Potem do akcji wkroczyła Bilińska, by zagrać partię solową w Rapsodii nt. Paganiniego a-moll op. 43 Siergieja Rachmaninowa.

Calość zakończy IV Symfonia "Romantyczna” Antona Brucknera w wykonaniu orkiestry.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZOLZA
czepiacz
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZOLZA
ZOLZA (7 listopada 2009 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JUBILEUM RZECZ ŚWIĘTA

Ciekawe czy wszyscy, a w tym przypadku PiSmaki – czyli Dziennikarze – zdają sobie sprawę jaki poziom prezentuje muzyka w Lublinie?
Brak rodzimych talentów po roku 1980 pokazuje na niedowład artystyczny od Urzędu Miasta przez Urząd Marszałkowski, co oczywiście ma wpływ na kadrę pedagogiczną wynikiem czego jest pieska muzyka.
Zatrudnione dewotki na kierowniczych stanowiskach instytucji muzycznych Lublina nie a w stanie nic rozwinąć, a królująca KUL-awa muzyKULogia podrzuca degeneratów „artystycznych”, obskurny Instytut Edukacji Muzycznej wywołuje śmiech nad sztuką w Lublinie pokazując jej prawdziwe oblicze.
Za kilka miesięcy ruszy szumna akcja medialno-artstyczna „ROKU CHOPINA” - co w niej pokaż Lublin? Oprócz płyt kupionych z gazetami to już chyba nic.
Ewentualnie walną”artyści” flaszkę Chopin Vodka na stół, siądą z podpartą głową rękami i westchną żałośnie „Frycek, ja do ciebie nie mam głowy” i przy okazji inspirowani KULawymi teoriami Wydział Artystyczny UMCS-u uaktualni patronkę naukową zmieniając Jej personalia na [color="#483D8B"]MARYJA KURIA – SKŁODOWSKA.[/color]
Studenci tegoż Wydziału , rad nie rad pozdrawiać będą Kadrę Naukową niczym pluton znanym anielskim westchnieniem [color="#483D8B"]„AVE MARIA”[/color], sama zaś Kadra ucieknie się do znanego też oręża intelektualnego [color="#483D8B"]„POD TWOJĄ OBRONĘ”[/color] - tylko co zrobią w maju jak trzeba to będzie śpiewać?
Takież najnowsze problemy przedstawia nieświadomemu Lublinowi KZ NSZZSOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZYUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY.
Dodając do tego [color="#483D8B"]popieprzone „AVE MARIA” Schuberta serwowane przez PALLOTYŃSKIE digital bells[/color], które słyszy Lublin z UMSC włącznie [color="#483D8B"]jasno widać jak działa KULawy połŚWIATek NAUKOW[/color]Y – na co nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, a mimo upływu czasu reakcji brak.
[color="#483D8B"]Przy takim KULawym poziomie muzyki goszcząca w Lublinie FILHARMONIA DOWCIPU nawet wysiada![/color]
I został jeszcze jeden problem – [color="#483D8B"]Ulica też musi się nazywać MARYJA KURIA – SKŁODOWSKA[/color] – przecież prowadzi prosto na KUL!


Zostańcie z B(L)OGIEM

PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW 
[/size][/b][/color]
Rozwiń
czepiacz
czepiacz (6 listopada 2009 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest bardzo sexi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!