środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Biomed sądzi się z LAWP

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2013, 18:27
Autor: (rp)

LAWP rozdziela unijne dotacje dla przedsiębiorców (Archiwum)
LAWP rozdziela unijne dotacje dla przedsiębiorców (Archiwum)

Biomed z Lublina wygrał sprawę przed sądem administracyjnym z Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości. Agencja rozdziela unijne dotacje dla przedsiębiorców.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek poskarżył się w czerwcu do sądu, że LAWP nieprawidłowo oceniła jego wniosek o dotację z UE. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że "ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo”. Sąd nakazał Agencji ponowne rozpatrzenie sprawy. Decyzja nie jest prawomocna.

– Sąd uznał, że osoba, która oceniała pierwsze odwołanie Biomedu, nie powinna zajmować się kolejnym – mówi Mariusz Majkutewicz, zastępca dyrektora LAWP. Dodaje, że błąd formalny zostanie usunięty.

Sąd nie odniósł się do merytorycznej kwestii sporu między Biomedem a LAWP. Chodzi w nim o to czy przedsiębiorstwo kwalifikuje się do pomocy, o którą wystąpiło do Agencji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
z boku
KAMIL
buraczek
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

z boku
z boku (8 lutego 2014 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A tych z których nie ma kasy urzedniczyna z Lawp ( o przepraszam ) osoba decyzyjna  to ich wniosek na koniec kolejki do ponownej oceny pomimo braku merytorycznych przeslanek i wbrew przepisom.Niech wypada ,a nóz kolega zechce aby jego klient otrzymal dotacje ,to coś przy okazji wpadnie .Reka rękę myje.Jeszcze nie nadszedł czas prawdziwej kontroli dla tej instytucji ,a jezeli kontrole byly tonie tego tematu którym nalezałoby się zając .Prokuratura na pewno nie wychodzilaby ze 2 lata .Trzeba tylko trafic na ślad.A to jest raczej nie trudne.Sprawdzić nalezy lubelskie firmy zajmujące sie wnioskami unijnymi i ich szefostwo.Powiązania same wyjdą.Należy tylko chciec bo przeciez tu przechodza ogromne pieniądze i nie może rządzić zasada kolesiostwa i tajnych ukladów .Dzienniku wschodni zajmij się sprawą a zyskasz uznanie w regionie i nie tylko. Biomed ma rację ,ze się bije o swoje.Niekpompetencja ( lub celowe dzialanie z polecenia) oceniających to czubek góry lodowej ,gorsze są układy korupcyjne i powiązania które wypaczają sens tej agencji ktora ma niewiele wspólnego ze wspieraniem przedsiębiorczośći.Czas chyba wymienic dokładnie to kierownictwo Lawp

Rozwiń
KAMIL
KAMIL (8 lutego 2014 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W pelni się zgadzamy z firmą Biomed .Pewnośc niektórych urzędnikow Lawp w tym oceniających ręcznie sterowanych  sięga zenitu Należy sprawdzić jakie zależności i powiązania występują pomiędzy osobami zarządzającymi i ścisłym kierownictwem (zastepcami ) LAWP, a osobami prowadzącymi firmy (dawniej zatrudnionymi w Lawp) które piszą wnioski o dofinansowanie. Z tych związków powstaje tylko nieformalny układ promujacy w dofinansowaniu wniskodawców ,ktorym projekty wykonywaly zaprzyjaźnione firmy consultingowe jak np.MS Consulting .Ich wnioski jak głosza uzyskują 100 % efektu i nawet opłat wstępnych za  samo sporządzenie wniosku nie pobierają -tacy sa pewni sukcesu. Wszyscy dziela się i jest ok. Organy śledcze będą mialy co robic gdy się sprawą zainteresują.

Rozwiń
buraczek
buraczek (9 sierpnia 2013 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wygląda na to, że pięknie to tylko umieją rozdzielać unijne dotacje tylko dla kolesi.

Rozwiń
recenzent
recenzent (9 sierpnia 2013 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oceniający z LAWP często niewiele mają pojecia co oceniają, ponieważ spełniają podstawowy wymóg znajomości a nie wiedzy. Trzymam kciuki za Bimed

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!