Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2017 r.
7:54

Biorą się za ważne skrzyżowanie na Czechowie. Będą utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
28 19 A A

Główne prace zaczną się na początku września, a miasto liczy na to, że utrudnienia potrwają najdłużej do października

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna ma polegać na wykonaniu dodatkowego pasa dla skręcających w lewo z ul. Elsnera w al. Kompozytorów Polskich w stronę Orfeusza. Istniejący pas dla kierowców jadących od strony ul. Koncertowej i planujących skręt w lewo w ul. Elsnera zostanie znacznie wydłużony i po przebudowie będzie mieć 150 m długości. Na jezdniach ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, zaś na chodnikach pojawi się kostka brukowa.

Uciążliwy dla kierowców będzie już pierwszy etap przebudowy. – Obejmuje rozebranie nawierzchni, budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci oświetlenia i wykonanie sygnalizacji drogowej – wylicza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Spowoduje to wyłączenie z ruchu lewego pasa al. Kompozytorów Polskich od ul. Legendy do połowy lewoskrętu w ul. Elsnera. Utrudnienia wystąpią od 11 września, potrwają około trzy tygodnie.

W drugim etapie drogowcy mają ułożyć na jezdniach ostatnią warstwę asfaltu. – Spowoduje to wyłączenie części jezdni i skierowanie ruchu objazdami. Wprowadzone zostanie też ręczne sterowanie ruchem i zapewnione będzie bezpieczne przejście pieszych przez jezdnię oraz dojścia do przystanków – zapowiada Kieliszek. – Skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu maksymalnie na 2 dni, nastąpi to w weekend w połowie października.

Umowa między miastem a drogowcami zakłada, że przebudowa musi się zakończyć najpóźniej 5 stycznia. Oczywiście jest możliwe wcześniejsze zakończenie robót.

Dodajmy, że chociaż prace drogowe zaczną się na początku września, to ich wykonawca został wybrany już na początku lipca, ale od tamtej pory na skrzyżowaniu prawie nic się nie działo. – Umowa z wykonawcą mogła zostać podpisana dopiero po zakończeniu kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych, a było to 11 sierpnia – informuje Kieliszek. – Rozpoczęcie robót branży drogowej nie jest tożsame z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu, które trwają już od 22 sierpnia.

Wykonawcą przebudowy jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które daje miastu pięcioletnią gwarancję na skrzyżowanie. Umowa opiewa na 2,05 mln zł.

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 17:55
To po co uczyć się przepisów, znaków, itp.? Wszędzie światła powstawiajcie. Jak się nie umie jeździć to ZTM albo piechota.
Avatar
Sir / 31 sierpnia 2017 o 16:08
Oj głupek się odezwał co w d... był i g... widział! Pieszy ma obowiązek zachować szczegolna ostrożność przed wejściem na jezdnie, a na jezdni ma juz pierwszenstwo, a jak chcrsz sie douczuc to poczrkaj bo od 25 wrzesnia bedzie juz wg przepisow mial pierwszenstwo zanim wejdzie na jezdnie, ale burak w berecie i gumowcach tego nie zrozumie...
Avatar
kasia / 31 sierpnia 2017 o 15:09
Hmm, ja jestem mieszkańcem CZechowa, ale tez tego nie rozumiem. Wydawało mi się, że  u nas nadal obowiązuje domniemanie, że wszyscy kierowca winien znać przepisy o ruchu drogowym , ale widocznie tylko mi się wydawało :( To naprawdę nie jest skomplikowane skrzyżowanie , jest tam całkiem dobra widoczność, a piesi też nie mają problemu żeby przejśc w tym miejscu przez jezdnię. Więc skąd tam się biorą te stłuczki ???  naprawdę nie rozumiem
Avatar
Lublinianin / 31 sierpnia 2017 o 14:18
Łysy po to wyrywasz od Lublinian podatki by na początku roku szkolnego na do widzenia przed wyborami zrobić horror komunikacyjny ? W normalnych krajach roboty drogowe robi się w wakacje gdy ruch jest mniejszy i w nocy gdy jest chłodniej.Mega mózgi z ratusza remonty robią na jesień z poślizgiem do stycznia.Mafia pociotków,znajomków piranii i kubka oraz robala.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:30
Majstry, kaski gdzie są?!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:15
no tam jeszcze świateł nie było!! to może od razu na przejściu na Elsnera jeszcze za jednym zamachem....... Wszędzie świateł nastawiajcie a później marudźcie, że spalin za dużo jak samochody zamiast jechać mają cudowną falę czerwonego.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:30
Światła tam potrzebne
Avatar
Bolek donosiciel / 31 sierpnia 2017 o 10:09
Sir napisał:
Hm, co prawda nie jestem mieszkańcem Czechowa, ale dosyć często tamtędy jeździłem swego czasu. I nigdy kojarzyłem tego skrzyżowania jako uciążliwe, zwykle bez dłuższego oczekiwania udawało się skręcać z Elsnera w lewo. Nie wiem po co tam światła, chyba tylko dla pieszych.... Właśnie dla pieszych, bo w tym mieście większość kierowców nawet nie zwalnia przed przejściem dla pieszych, a co mówić o obowiązku przypuszczenia pieszego. Pieszy chcący przejść przez przejście ma pierwszeństwo! Wbijcie sobie to do głowy!
 Do ,,Sir" to ty wbij sobie w ten głupi łeb, że pieszy ,,chcący" przejść przez jezdnię  nie ma pierwszeństwa. Już w szkole podstawowej uczą jak przechodzić po pasach.
 Do ,,Sir" to ty wbij sobie w ten głupi łeb, że pieszy ,,chcący" przejść przez jezdnię  nie ma pierwszeństwa. Już w szkole podstawowej uczą jak przechodzić po pasach. rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:40
Dla bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły jest Pan "Stop", a nie kolejna przebudowa skrzyżowania, która zwiększy liniowe zanieczyszczenie powietrza.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:03
kolejne światła w tym miejscu to kompletny debilizm!!! wszędzie tylko te idiotyczne światła i korki korki korki... im więcej świateł tym więcej korków!!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 17:55
To po co uczyć się przepisów, znaków, itp.? Wszędzie światła powstawiajcie. Jak się nie umie jeździć to ZTM albo piechota.
Avatar
Sir / 31 sierpnia 2017 o 16:08
Oj głupek się odezwał co w d... był i g... widział! Pieszy ma obowiązek zachować szczegolna ostrożność przed wejściem na jezdnie, a na jezdni ma juz pierwszenstwo, a jak chcrsz sie douczuc to poczrkaj bo od 25 wrzesnia bedzie juz wg przepisow mial pierwszenstwo zanim wejdzie na jezdnie, ale burak w berecie i gumowcach tego nie zrozumie...
Avatar
kasia / 31 sierpnia 2017 o 15:09
Hmm, ja jestem mieszkańcem CZechowa, ale tez tego nie rozumiem. Wydawało mi się, że  u nas nadal obowiązuje domniemanie, że wszyscy kierowca winien znać przepisy o ruchu drogowym , ale widocznie tylko mi się wydawało :( To naprawdę nie jest skomplikowane skrzyżowanie , jest tam całkiem dobra widoczność, a piesi też nie mają problemu żeby przejśc w tym miejscu przez jezdnię. Więc skąd tam się biorą te stłuczki ???  naprawdę nie rozumiem
Avatar
Lublinianin / 31 sierpnia 2017 o 14:18
Łysy po to wyrywasz od Lublinian podatki by na początku roku szkolnego na do widzenia przed wyborami zrobić horror komunikacyjny ? W normalnych krajach roboty drogowe robi się w wakacje gdy ruch jest mniejszy i w nocy gdy jest chłodniej.Mega mózgi z ratusza remonty robią na jesień z poślizgiem do stycznia.Mafia pociotków,znajomków piranii i kubka oraz robala.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:30
Majstry, kaski gdzie są?!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:15
no tam jeszcze świateł nie było!! to może od razu na przejściu na Elsnera jeszcze za jednym zamachem....... Wszędzie świateł nastawiajcie a później marudźcie, że spalin za dużo jak samochody zamiast jechać mają cudowną falę czerwonego.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:30
Światła tam potrzebne
Avatar
Bolek donosiciel / 31 sierpnia 2017 o 10:09
Sir napisał:
Hm, co prawda nie jestem mieszkańcem Czechowa, ale dosyć często tamtędy jeździłem swego czasu. I nigdy kojarzyłem tego skrzyżowania jako uciążliwe, zwykle bez dłuższego oczekiwania udawało się skręcać z Elsnera w lewo. Nie wiem po co tam światła, chyba tylko dla pieszych.... Właśnie dla pieszych, bo w tym mieście większość kierowców nawet nie zwalnia przed przejściem dla pieszych, a co mówić o obowiązku przypuszczenia pieszego. Pieszy chcący przejść przez przejście ma pierwszeństwo! Wbijcie sobie to do głowy!
 Do ,,Sir" to ty wbij sobie w ten głupi łeb, że pieszy ,,chcący" przejść przez jezdnię  nie ma pierwszeństwa. Już w szkole podstawowej uczą jak przechodzić po pasach.
 Do ,,Sir" to ty wbij sobie w ten głupi łeb, że pieszy ,,chcący" przejść przez jezdnię  nie ma pierwszeństwa. Już w szkole podstawowej uczą jak przechodzić po pasach. rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:40
Dla bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły jest Pan "Stop", a nie kolejna przebudowa skrzyżowania, która zwiększy liniowe zanieczyszczenie powietrza.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:03
kolejne światła w tym miejscu to kompletny debilizm!!! wszędzie tylko te idiotyczne światła i korki korki korki... im więcej świateł tym więcej korków!!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!