niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Biorą się za ważne skrzyżowanie na Czechowie. Będą utrudnienia

Dodano: 31 sierpnia 2017, 07:54
Autor: Dominik Smaga

Główne prace zaczną się na początku września, a miasto liczy na to, że utrudnienia potrwają najdłużej do października

Przebudowa skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna ma polegać na wykonaniu dodatkowego pasa dla skręcających w lewo z ul. Elsnera w al. Kompozytorów Polskich w stronę Orfeusza. Istniejący pas dla kierowców jadących od strony ul. Koncertowej i planujących skręt w lewo w ul. Elsnera zostanie znacznie wydłużony i po przebudowie będzie mieć 150 m długości. Na jezdniach ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, zaś na chodnikach pojawi się kostka brukowa.

Uciążliwy dla kierowców będzie już pierwszy etap przebudowy. – Obejmuje rozebranie nawierzchni, budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci oświetlenia i wykonanie sygnalizacji drogowej – wylicza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Spowoduje to wyłączenie z ruchu lewego pasa al. Kompozytorów Polskich od ul. Legendy do połowy lewoskrętu w ul. Elsnera. Utrudnienia wystąpią od 11 września, potrwają około trzy tygodnie.

W drugim etapie drogowcy mają ułożyć na jezdniach ostatnią warstwę asfaltu. – Spowoduje to wyłączenie części jezdni i skierowanie ruchu objazdami. Wprowadzone zostanie też ręczne sterowanie ruchem i zapewnione będzie bezpieczne przejście pieszych przez jezdnię oraz dojścia do przystanków – zapowiada Kieliszek. – Skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu maksymalnie na 2 dni, nastąpi to w weekend w połowie października.

Umowa między miastem a drogowcami zakłada, że przebudowa musi się zakończyć najpóźniej 5 stycznia. Oczywiście jest możliwe wcześniejsze zakończenie robót.

Dodajmy, że chociaż prace drogowe zaczną się na początku września, to ich wykonawca został wybrany już na początku lipca, ale od tamtej pory na skrzyżowaniu prawie nic się nie działo. – Umowa z wykonawcą mogła zostać podpisana dopiero po zakończeniu kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych, a było to 11 sierpnia – informuje Kieliszek. – Rozpoczęcie robót branży drogowej nie jest tożsame z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu, które trwają już od 22 sierpnia.

Wykonawcą przebudowy jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które daje miastu pięcioletnią gwarancję na skrzyżowanie. Umowa opiewa na 2,05 mln zł.

QUIZ

Czego nauczy nowa podstawówka

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi Czechów
Użytkownik niezarejestrowany
Sir
kasia
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 sierpnia 2017 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To po co uczyć się przepisów, znaków, itp.? Wszędzie światła powstawiajcie. Jak się nie umie jeździć to ZTM albo piechota.
Rozwiń
Sir
Sir (31 sierpnia 2017 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj głupek się odezwał co w d... był i g... widział! Pieszy ma obowiązek zachować szczegolna ostrożność przed wejściem na jezdnie, a na jezdni ma juz pierwszenstwo, a jak chcrsz sie douczuc to poczrkaj bo od 25 wrzesnia bedzie juz wg przepisow mial pierwszenstwo zanim wejdzie na jezdnie, ale burak w berecie i gumowcach tego nie zrozumie...
Rozwiń
kasia
kasia (31 sierpnia 2017 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmm, ja jestem mieszkańcem CZechowa, ale tez tego nie rozumiem. Wydawało mi się, że  u nas nadal obowiązuje domniemanie, że wszyscy kierowca winien znać przepisy o ruchu drogowym , ale widocznie tylko mi się wydawało :( To naprawdę nie jest skomplikowane skrzyżowanie , jest tam całkiem dobra widoczność, a piesi też nie mają problemu żeby przejśc w tym miejscu przez jezdnię. Więc skąd tam się biorą te stłuczki ???  naprawdę nie rozumiem
Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (31 sierpnia 2017 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łysy po to wyrywasz od Lublinian podatki by na początku roku szkolnego na do widzenia przed wyborami zrobić horror komunikacyjny ? W normalnych krajach roboty drogowe robi się w wakacje gdy ruch jest mniejszy i w nocy gdy jest chłodniej.Mega mózgi z ratusza remonty robią na jesień z poślizgiem do stycznia.Mafia pociotków,znajomków piranii i kubka oraz robala.
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2017 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Majstry, kaski gdzie są?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!