wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Biskup Cisło odpowiada na krytykę lubelskich kwiaciarzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2011, 11:49

Biskup Mieczysław Cisło (Bartłomiej Żurawski)
Biskup Mieczysław Cisło (Bartłomiej Żurawski)

Jan Paweł II nie życzył sobie budowania pomników ze spiżu, tylko wolał, by charytatywnie wspierać potrzebujących – odpowiada florystom biskup Mieczysław Cisło.

Tydzień temu opisaliśmy sprzeciw lubelskich florystów wobec apelu biskupa o nie przynoszeniu kwiatów na pogrzeb abp. Józefa Życińskiego. Na antenie radia Er duchowny bronił swojego apelu:

"Takie praktyki nie są skierowane przeciwko komuś, chociażby florystom, bo są cele nadrzędne, które można pogodzić z bieżącym życiem. Tym bardziej, że kościoły nasze często korzystają z owoców pracy florystów(…)”.

Biskup Cisło udowadnia, że krytykując go, nie akceptują nauczania Jana Pawła II. "My chcieliśmy wcielić w życie ducha abp. Józefa Życińskiego, który zawsze akcentował w odniesieniu do pontyfikatu i osoby Jana Pawła II, że papież nie życzył sobie budowania pomników ze spiżu, a chciał żeby budować i tworzyć żywe pomniki dzieł charytatywnych wspierających człowieka w potrzebie”.

Podczas zbiórki na stypendialny program archidiecezji lubelskiej zebrano 60 tysięcy zł. – Cały czas trwa jednak liczenie i kwota na pewno się zmieni – zaznacza ks. Wojciech Pęcherzewski, kanclerz lubelskiej kurii.

Floryści kontra słowa biskupa

Duchowny namawiał do tego, by na pogrzeb abp Życińskiego nie przynosić kwiatów i wiązanek, a zamiast tego wspierać fundusz stypendialny archidiecezji lubelskiej. – W ramach tego programu biedni studenci i uczniowie z województwa lubelskiego dostają pieniądze na akademiki, książki, czy wyjeżdżają na obozy w wakacje - wyjaśnia ks Mieczysław Puzewicz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Floryści apel biskupa Mieczysława Cisło określili jako żenujący i destrukcyjny. "To odgórne sterowanie i manipulowanie naszą wolą, naszymi uczuciami i pieniędzmi” – napisali w oświadczeniu przekazanym do redakcji Dziennika Wschodniego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Beduin
Ali Baba
Paweł
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beduin
Beduin (8 marca 2011 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Paweł' timestamp='1299607906' post='447957']
Arcybiskup Życiński osobiście zażyczył sobie pieniądze dla stypendystów a ci badylarzy niech nie chlapia geba!!!
[/quote]
Pawełku naucz się czytać i pisać ze zrozumieniem bo Twój bełkot nie jest zrozumiały brak w nim logiki !
Rozwiń
Ali Baba
Ali Baba (8 marca 2011 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Adam' timestamp='1299589113' post='447845']
Za komuny tzw. badylarze mieli honor, ambicje i przeważnie dobry towar, teraz ci tzw. floryści to pazerna chołota, żądna zysków, sprzedająca często importowany chłam, który więdnie w oczach zaraz po zakupie! Też mają prymitywny problem. A może wogóle za mało ludzi umiera i wiązanki słabo schodzą?
[/quote]
Adamie idź przed siebie nie oglądając się za siebie a kiedy staniesz nad przepaścią uwierz a wiara Cię ocali daj krok do przodu !-wierzysz w tak brzmiące przesłanie mimo że widzisz przepaść !? i coś Ci zacytuję Khalil Gibran kiedyś powiedział -Pieniądz pewnie ma boską moc bo czczą go nawet kapłani- i to o niego się upominają nie o hołdy i pamięć czy badyle jednak nikt nie powinien niczego sugerować swoim wiernym czy Jezus mówił kto i co ma przynieść na ostatnia wieczerzę bo jakoś się do tego nie doczytałem pewnie zapomniano tego dopisać bo dopisuje się na bieżąco i w miarę potrzeb . A co do kwiatów to masz sporo racji wiele z nich bardzo szybko więdnie są słabej kondycji i jakości i nie są warte swoich pieniędzy jednak nie oto tu idzie , ale żeby zarzucać że ci kwiaciarze czekają na czyjąś śmierć to chwyt poniżej pasa bo równie dobrze można to samo odnieść do sukienkowej braci jako ze oni mają większe z tego powodu korzyści więc bądźmy uczciwi w ocenie - no i nie jest to eleganckie nazywanie ludzi prymitywami którzy tak jak sukienkowa brać chcą tylko żyć zarabiać płacić podatki i nie kożystają z dotacji jak wspomniani więc nazywanie kogokolwiek prymitywem źle świadczy o Tobie samym .
Rozwiń
Paweł
Paweł (8 marca 2011 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arcybiskup Życiński osobiście zażyczył sobie pieniądze dla stypendystów a ci badylarzy niech nie chlapia geba!!!
Rozwiń
ktosik
ktosik (8 marca 2011 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"My chcieliśmy wcielić w życie ducha abp. Józefa Życińskiego" - powiedział biskup Cisło, a ja mówię Boże broń od wcielania w życie ducha Życińskiego, troche spokoju nam nie zaszkodzi. Z drugiej strony nie słysze, by jacys biskupi krytykowali okradanie obywateli przez ich własne państwo.
Rozwiń
tacowy
tacowy (8 marca 2011 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały czas trwa jednak liczenie
Coś długo trwa to liczenie.Za 2 tygodnie nie można policzyć 60 tys.zł?
Po śmierci JP II kamerdyner Dziwisz poinformował,że JP II zostawił spory testament (ok.15 kartek papieru).Testament zostanie opublikowany po "tłumaczeniu" (?).
I faktycznie.Po tłumaczeniu wyszło na to,że ten testament to 5 małych,nic nie znaczących świstków.
Taka jest prawda podawana przez urzednkiów kościoła,którzy twierdzą że mają pełnomocnictwo P.Boga,ale jakoś nik nie jest w stnie okazać takiego pełnomocnictwa.To trwa pon,3 tys. lat jak wciska się ludowi ciemnotęKościół zajmuje się wszystkim (ginekologią,finansami,biznesem,haraczami od państwa...) a nie ma nic wspólnego z ewangelizacją.Czy jest jeszcze w Polsce jakiś ksiądz,który co nieco potrafi powiedzieć o ewangelii o katechiźmie ,etc
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!