wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Biuro podróży zapłaci karę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2013, 17:39
Autor: (drs)

Spółka firmy Vacansoleil zajmuje się m.in. wynajmowaniem luksusowych domków kempingowych w całej Eur
Spółka firmy Vacansoleil zajmuje się m.in. wynajmowaniem luksusowych domków kempingowych w całej Eur

Lubelscy urzędnicy ukarali polską spółkę firmy Vacansoleil zajmującej się m.in. wynajmowaniem luksusowych domków kempingowych w całej Europie. Za używanie w umowach zapisów ograniczających prawa klientów ma zapłacić 11 tys. zł. Decyzja nie jest prawomocna, biuro może się od niej odwołać do sądu.

W listopadzie 2011 r. na biuro podróży poskarżył się jeden z klientów. Gdy UOKiK przyjrzał się wzorcowi umowy, okazało się, że ci, którzy rezygnowali z wypoczynku musieli liczyć się z kosztami od 20 do 100 proc. ceny. – Wielkość kwoty zależała od liczby dni, jakie pozostawały do wyjazdu, np. 80 proc. przy rezygnacji pomiędzy 28 a 15 dniem do wyjazdu – mówi Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK.

Zgodnie z prawem firma może dokonywać potrąceń, jeśli klient rezygnuje z usługi. Ale nie mogą one być ustalane z góry, a jedynie odzwierciedlać koszty, które faktycznie poniósł przedsiębiorca. Na takiej samej zasadzie za niezgodne z prawem UOKiK uznał też zastrzeżenie, że klient może przenieść swoją rezerwację na inna osobę nie później niż 7 dni przed wyjazdem, o ile zapłaci 200 zł.

Urzędnicy zakwestionowali też klauzule ograniczające odpowiedzialność Vacansoleil za szkody takie jak kradzież, utrata zdrowia, czy śmierć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!