środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Biznesowe centrum Lublina zamiast zajezdni trolejbusów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2011, 19:28
Autor: Dominik Smaga

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Chcemy, by na terenach po zajezdni Helenów powstało nowe biznesowe
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Chcemy, by na terenach po zajezdni Helenów powstało nowe biznesowe

Nowe centrum biurowe może powstać na Helenowie. Prezydent Lublina chce na budowę nowoczesnych biurowców przeznaczyć tereny, na których znajduje się teraz zajezdnia trolejbusowa.

Tereny zajezdni są własnością miasta. – My jedynie je dzierżawimy – mówi Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Spółka prawie dwa lata temu przeniosła swoje biura do zajezdni na Grygowej. Niebawem trafić mają tam również trolejbusy, dla których zbudowana zostanie nowoczesna zajezdnia. Prace mają zacząć się w przyszłym roku.

Magistrat już myśli, jak wykorzystać nieruchomość po zajezdni Helenów. To w sumie 5 ha atrakcyjnie położonego gruntu. Obowiązujący dotychczas plan zagospodarowania terenu pozwalał tu budować m.in. wielkie centrum handlowe. Ale obecne władze miasta chcą to zmienić.

– Chcemy, by znalazło się tu nowe centrum biurowo-usługowe. Naszym zamiarem jest, by powstało tutaj nowe biznesowe centrum miasta – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Funkcje handlowe byłyby ograniczone do niezbędnej obsługi centrum biznesowego – dodaje.

Skąd taka zmiana? – Brakuje nam takich miejsc, o czym może świadczyć choćby intensywna zabudowa okolic ul. Zana, gdzie powstało wiele biurowców – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. I właśnie dlatego Ratusz liczy na to, że nie zabraknie firm skłonnych zainwestować na Helenowie. – Skoro Zana jest tak popularna, to i Kraśnicka zapewne też będzie – twierdzi Żuk.

Zanim dojdzie do jakichkolwiek przetargów sprawą zajmą się urbaniści. – Chcemy stworzyć koncepcję architektoniczną, która powie nam, jak ten obszar sensownie podzielić – informuje Mieczkowska-Czerniak. – O początku przekształcenia tego terenu można mówić nie wcześniej niż w roku 2013 – dodaje.

Na razie nie jest przesądzone, czy miasto zdecyduje się na zmianę planu zagospodarowania, która polegałaby na nowym określeniu przeznaczenia tych terenów i wykreśleniu zapisów zezwalających na budowę hipermarketu. Możliwy jest jeszcze inny wariant: wieczysta dzierżawa nieruchomości. W umowie dzierżawy miasto mogłoby zastrzec, że inwestorowi wolno tu wznosić jedynie biurowce.

Tereny zajezdni od dawna budzą zainteresowanie inwestorów. Kielecka spółka Echo Investment nie mogąc dogadać się z miastem, co do zgody na budowę centrum handlowego na górkach czechowskich proponowała swego czasu, że odda miastu poligon w zamian za zajezdnię. Wartość nieruchomości przy al. Kraśnickiej wyceniała wówczas na ponad
30 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gzym
jan
Kazio
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gzym
Gzym (26 września 2011 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kasia' timestamp='1316987604' post='540317']
A w banku to wiecej zarobi niż w markecie? :/ Tyle samo.....najniższa krajowa przy okienku.Pozatym kolejni urzednicy....MAMY ICH DOSYC!
[/quote]

No to nie wiem co trzeba budować aby wszyscy byli szczęśliwi. Fabryki? Te sobie można odpuścić bo budowane są w miejscach z szybkim dostępem do lotniska i jednocześnie w państwach gdzie nie istnieje instytucja płacy minimalnej (Chiny, Indie, państwa Afryki). Prócz tego pozostaje III sektor gospodarki tj. usługi - handel i praca biurowa. Ot, zatrudnienia, przy którym nic nie trzeba robić i się dostaje 5000 tysięcy na rękę jeszcze nikt nie wymyślił...
Rozwiń
jan
jan (26 września 2011 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biurowce ?????? Na Zana stoi najwyższy w Lublinie , ale PUSTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Kazio
Kazio (26 września 2011 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedy poświęcenie i po ile wstęp?
Rozwiń
kasia
kasia (25 września 2011 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w banku to wiecej zarobi niż w markecie? :/ Tyle samo.....najniższa krajowa przy okienku.Pozatym kolejni urzednicy....MAMY ICH DOSYC!
Rozwiń
thunder93
thunder93 (25 września 2011 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Morrigan' timestamp='1316976946' post='540251']
hmm. dziękujemy za uroczyste zabranie miejsc pracy... nie ma to jak zabranie miejsc dla pracowników i kadry z całego centrum... dziękujemy panie żukoskoczku
[/quote]


Zaraz zaraz. Jak można zabrać miejsca pracy które nie powstały?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!